تلکس پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز: تجمع شميلي‌ها مقابل استانداري هرمزگان
یکشنبه، 22 اردیبهشت 1398 - 15:08     کد خبر: 39978

مردم دهستان شميل با تجمع در مقابل استانداري هرمزگان خواستار تبديل شدن اين دهستان به بخش شدند.

به گزارش جنوب ايران نيوز، ظهر امروز جمعي از مردم دهستان شميل با تجمع مقابل استانداري هرمزگان خواستار رسيدگي به مطالبات خود در راستاي تبديل اين روستا به بخش شدند.


تجمع مردم شميل مقابل استانداري/ارتقاء شميل به بخش مطالبه اصلي مردم


مردم خواستار ديدار با فريدون همتي استاندار هرمزگان بودند كه با مقاومت نيروهاي انتظامي و ممانعت حراست استانداري هرمزگان اين امر محقق نشد.
 
بعد از ساعت‌ها انتظار مردم روزه‌دار در مقابل استانداري هرمزگان سرانجام احمد نفيسي مديركل سياسي و تقسيمات كشوري استانداري هرمزگان به همراه سرپرست فرمانداري بندرعباس جهت پاسخگويي در جمع معترضين حاضر شدند كه با ارائه مستندات، قول مساعد براي پيگيري مطالبه مردم شميل را دادند.
 
با وجود حضور نفسيي در بين مردم و پاسخگويي همچنان آن ها خواهان ديدار با استاندار هرمزگان بودند و با اذعان به اينكه از زحمات فرمانداري بندرعباس و مجموعه استانداري تشكر مي كنند نسبت به راكد ماندن پرونده تبديل شميل به بخش در مجموعه وزارت كشور و هيئت دولت معترض بودند.
 
گلايه‌مندي از رفتار ناپسند نيروي انتظامي در برخورد با مردم از ديگر اعتراضاتي بود كه توسط معترضين مطرح شد.
 
گفتني است، عصر روز دوشنبه ۲۹ بهمن سال گذشته جلسه اي با استاندار و دو نماينده استان در مجلس شوراي اسلامي، محمد آشوري و حسين هاشمي تختي برگزار شد كه نتيجه آن ارسال نامه به جريان انداختن و طرح مجدد مسئله تبديل شميل به بخش در هيئت دولت بود كه استاندار هرمزگان قول اعلام بخش شميل را قبل از پايان سال ۹۷ داده بود كه با وجود گذشت دو ماه از سال جاري و پيگيري هاي مستمر اعضاي شوراي شميل از طريق مجلس و وزارت كشور همچنان اين طرح بر روي زمين مانده است.
 
لازم به ذكر است، اعضاي شوراي شميل قبلا در اعتراض به عدم رسيدگي به مطالباتشان در تحقق تبديل شميل به بخش دست به استعفاي دسته جمعي زده بودند.
 
دهستان شميل بندرعباس يكي از بزرگترين دهستان‌هاي استان هرمزگان با حدود 63 روستا به مركزيت شميل در85كيلومتري شمال خاوري شهرستان بندرعباس و ارتفاع 67 متر از سطح دريا بين شهرستان‌هاي ميناب و بندرعباس قرار دارد كه از بزرگترين روستاهاي دهستان شميل مي‌توان زمين سنگ، حسنلنگي، سرخنگي، چاه خرگ، سرزه شميل ،سرزه خاروك، سهرابي، نيان،گزشهنه، بالولي، پاقلاتان، سرسماد، گرده صفرباقري، پشتكوه،  سلوبلم،  سهرابي، سيد آباد، گنبد سرخ وكرمون را نام برد و قدمت شميل به قبل ازدوره تيموريان برمي‌گردد كه حتي در بعضي كتب آمده كه تاريخ شميل به قبل از اسلام بر مي‌گردد و 
مي‌توان گفت شميل از پرآب‌ترين مناطق استان است و سدهاي شميل و نيان و رودخانه‌هاي جاري آن گواه اين امر است.


برگشت به تلکس خبرها