تلکس پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز: فرمانده نيروي دريايي ارتش: حضور آمريكايي‌ها در خليج‌فارس نمايشي و بي‌فايده است
دوشنبه، 23 اردیبهشت 1398 - 01:18     کد خبر: 39982

فرمانده نيروي دريايي ارتش با تأكيد بر اينكه حضور آمريكايي‌ها در خليج‌فارس يك حضور نمايشي و بي‌فايده است، خطاب به كشورهاي حوزه خليج‌فارس، عنوان كرد: حضور آمريكايي‌ها در منطقه خليج‌فارس به پايان رسيده و بايد منطقه را ترك كنند.

به گزارش جنوب ايران نيوز، امير دريادار حسين خانزادي شامگاه شنبه در حاشيه برگزاري محفل انس با قرآن  كريم در منطقه يكم امامت نداجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مقام معظم رهبري مي‌فرمايند كه سه مشخصه ايمان، شجاعت و دانش در نيروهاي مسلح بارز است كه بايد ترتيب آن رعايت شود.
 

فرمانده نيروي دريايي ارتش: حضور آمريكايي‌ها در خليج‌فارس نمايشي و بي‌فايده است/ بايد منطقه را ترك كنندوي با بيان اينكه اگر ايمان در مجموعه نيروهاي مسلح نباشد در مقابل جبهه دشمنان  و ابزارهاي مادي چشم پركني كه آن‌ها آورده‌اند دچار رعب و وحشت مي‌شود، تصريح كرد: ايمان بايد نشأت گرفته از آموزه‌هاي ديني و انقلابي باشد و به همين خاطر بر برگزاري محافل انس با قرآن تأكيد داريم.
 
فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به اينكه اگر قرار است يك جوان با شتاب و انتظارات مقام معظم رهبري گام دوم انقلاب اسلامي را به جلو ببرد و تمدن اسلامي بر پايه آموزه‌هاي ديني برقرار كند يكي از موضوعات مهم و كليدي معنويت است، اضافه كرد: معنويت به اين حركت سلامت و شتاب براي جلوگيري از هرگونه انحراف مي‌دهد.
 
وي با بيان اينكه در راستاي تقويت معنويت در مجموعه نيروهاي مسلح چند گام اساسي برداشته شد، عنوان كرد: توجه به مراكز آموزش نيروهاي پايه نيز به‌عنوان گام آغازين و كليدي است و اگر امروز به مراكز آموزشي ما وارد شويد نمايشي جدي از معنويت ديده خواهد شد.
 
امير دريادار خانزادي با اشاره به اينكه طرح مصباح با تمركز بر معنويت براي نيروهاي وظيفه و خانواده و پرسنل نيروهاي مسلح را شامل مي‌شود، اظهار كرد: از مأموريت‌هاي مهم و خطير عقيدتي ــ سياسي ارتش حركت در راستاي ارتقاي بينش ديني و سياسي، ارائه آموزش‌هاي مكتبي براي كاركنان و ترويج فرهنگ انقلابي براي خانواده‌ها و نقش پررنگ روابط عمومي در انعكاس فعاليت‌ها و مأموريت‌هاي اين نيرو است.
 
وي در ادامه در خصوص حضور ناوهاي آمريكايي در منطقه خليج‌فارس، خاطرنشان كرد: نمي‌دانم چرا حضور اين ناوگروه موردتوجه قرارگرفته است؛ طي اين چهل سال انقلاب اسلامي همواره اين اشرار و شياطين را در اطراف خودمان داشته‌ايم.
 
فرمانده نيروي دريايي ارتش با بيان اينكه ويژگي كشوري با مرزهاي جهاني اين است كه در مجاورت فرصت‌ها و تهديدها قرار مي‌گيرد، ابراز كرد: جمهوري اسلامي ايران تنها نظامي است كه در تمامي دنيا پنجه در برابر پنجه استكبار انداخته و به‌هيچ‌وجه از سياست‌هاي استكبار تبعيت نمي‌كند.
 
وي با اشاره به اينكه در مقابل حرف زور استكبار مي‌ايستيم، افزود: جمهوري اسلامي ايران پايه‌هايش براساس آموزه‌هاي ديني و انقلابي است و همواره مورد آماج تهديدهاي دشمنان بوده ولي هيچ بيمي از آن‌ها نداريم.
 
امير دريادار خانزادي با بيان اينكه در دويست سال گذشته در حدود دو ميليون كيلومترمربع از خاك ايران جداشده است اما در چهل سال انقلاب اسلامي ذره‌اي از خاك كشورمان جدا نشده است، تصريح كرد: همچنان با اقتدار ايستاده‌ايم آن هم در شرايطي كه تمامي دنيا پشت سر دشمنانمان ايستاده‌اند.
 
وي اضافه كرد: اينكه امروز صحبت از اعزام ناوگروه هواپيمابر به خليج‌فارس مي‌شود، حرف جديدي نيست و آن‌ها در تلاش براي بزرگ كردن سايه جنگ هستند.
 
فرمانده نيروي دريايي ارتش با اشاره به اينكه 29 فروردين 67 را فراموش نمي‌كنيم كه ناوشكن سهند و سبلان موردحمله دشمنانمان قرار گرفتند و امروز منتظر هستيم تا بدهي‌شان را به ما بپردازند، اظهار كرد: حضور آن‌ها در منطقه يك حضور نمايشي و بي‌فايده است و به ملت ايران مي‌گويم ما كاملاً آماده‌ايم و اين آمادگي مربوط به ديروز و امروز نيست بلكه يك تكليف است و از آمادگي كامل برخورداريم و اين آمادگي ارتباطي به حضور آمريكايي‌ها ندارد و ما آماده‌ايم از مرزهاي كشور در برابر هر تهديدي دفاع كنيم.
 
وي خطاب به كشورهاي منطقه خليج‌فارس، عنوان كرد: حضور آمريكايي‌ها در منطقه خليج‌فارس به پايان رسيده و بايد منطقه را ترك كنند و آن كشورهايي كه تا امروز به مكمل‌هاي قدرتي چون آمريكايي‌ها دلداده‌اند بايد اين خلأ را پر كنند.
 
فرمانده نيروي دريايي ارتش راهكار پر كردن اين خلأ را شكل گرفتن همكاري منطقه‌اي براي جلوگيري از روندهاي نامطلوب دشمنان و ايجاد روندهاي مطلوب براي افزايش قدرت منطقه‌اي دانست و پيش بيني كرد: در آينده‌اي نزديك اين امر رخ خواهد داد و شكي در آن نيست.
 
امير دريادار خانزادي با بيان اينكه براي نه‌تنها اقيانوس اطلس بلكه براي تمامي اقيانوس‌هايي كه نياز باشد پرچم جمهوري اسلامي ايران بر ناوشكن‌هاي تماماً ايراني به اهتزاز دربيايد، آمادگي كامل داريم و در انتظار فرمان هستيم، ابراز كرد: در گام دوم انگشت نسل انقلاب بر روي ماشه است، شايد جوانان به‌اندازه ما نيز باحوصله نباشند و دشمنان بايد به اين نكته واقف باشند.


 


برگشت به تلکس خبرها