تلکس پايگاه خبري نگاه جنوب ايران نيوز: احتمال بارش باران در روزهاي پيش رو
چهارشنبه، 22 آبان 1392 - 01:40     کد خبر: 6408

مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي از بارش پراكنده باران در بيشتر نقاط كشور طي دو روز آينده خبر داد.
مهر: عبدالرضا اميدوار شهري با بيان اين مطلب افزود: بر اساس آخرين نقشه هاي پيش يابي هواشناسي، امشب سامانه بارشي فعال در كشور همچنان باعث بارش پراكنده در نيمه غربي خواهد شد.
 
به گفته وي، چهارشنبه بر فعاليت اين سامانه افزوده شده و بارش پراكنده در تمام نقاط كشور به جز استان هاي شرقي ادامه خواهد داشت.
 
اميدوار اظهار داشت: اواخر وقت چهارشنبه بارش در استان هاي نوار غربي كشور قطع شده و از ظهر پنج شنبه  به تدريج بارش در نواحي مركزي نيز قطع خواهد شد و در بعد از ظهر پنج شنبه سامانه بارشي محدود به نيمه شرقي كشور خواهد شد.
 
مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي تصريح كرد: فعاليت اين سامانه بارشي روزجمعه در جنوب شرق و شرق كشور ادامه دارد.
 
وي افزود: بيشترين ميزان بارش روز هاي چهارشنبه در استان هاي خوزستان، چهار محال بختياري و كهگيلويه و بوير احمد و پنجشنبه در استان هاي هرمزگان، شرق فارس، سيستان و بلوچستان و جنوب كرمان  و روز جمعه در هرمزگان و سيستان و بلوچستان خواهد بود.
 
اميدوار ياد آور شد: اواخر وقت جمعه مجددا بارش باران در سواحل غربي درياي خزر آغاز مي شود.
 
مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي اظهار داشت: روز چهارشنبه در برخي نقاط استان هاي لرستان، خوزستان، چهار محال و بختياري، كهگيلويه و بوير احمد و از اواخر چهارشنبه و اوايل پنج شنبه در شمال بوشهر و غرب فارس، بارش باران همراه با رعد و برق از شدت بيشتري برخوردار است. از اين رو آبگرفتگي معابر عمومي و سيلابي شدن مسيل ها در اين مناطق دور از انتظار نيست.
 
به گفته وي، طي روز هاي پنج شنبه و جمعه در برخي نقاط استان هاي هرمزگان، جنوب كرمان، سيستان و بلوچستان و جنوب شرق استان فارس بارش باران گاهي همراه  با رعد و برق و وزش باد از شدت بيشتري برخوردار است.بنابراين آبگرفتگي معابر عمومي و سيلابي شدن در اين مناطق پيش بيني مي شود.
 
اميدوار تأكيد كرد: از عصر جمعه و طي روز شنبه بارش باران در استان هاي اردبيل، گيلان و غرب مازندران تشديد مي شود كه مي تواند سبب آبگرفتگي معابر عمومي شود. در اين مدت در مناطق مرتفع استان هاي فوق به سبب بارش برف اختلال در تردد جاده اي نيز دور از انتظار نيست.
 
مديركل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي گفت: فردا آسمان تهران نيمه ابري گاهي همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد است بيشينه و كمينه دماي پايتخت با دو درجه كاهش نسبت به امروز به ترتيب معادل 19 و 9 درجه سانتيگراد بالي صفر خواهد بود.

برگشت به تلکس خبرها