تلکس سايت خبري و تحليلي جنوب ايران: انتقاد نماينده بندرعباس از نحوه توزيع سبد كالا/ كارگران و معلولان بندرعباس هم مشمول دريافت سبدكالا نشدند!
دوشنبه، 14 بهمن 1392 - 11:58     کد خبر: 8170

نماينده مردم بندرعباس در مجلس: طبق تماس‌هاي انجام شده از حوزه انتخابيه، افرادي همچون معلولان و كارگران از دريافت سبد كالا محروم مانده و افراد توانمندتر موفق به دريافت سبد كالا شده‌اند.

منصور آرامي نماينده مردم بندرعباس در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به اعتراضات گسترده نسبت به نحوه توزيع سبد كالا در سراسر كشور، گفت: طي تماس‌هايي كه از حوزه انتخابيه با من انجام شده كساني كه جزء اقشار ضعيف‌تر جامعه بوده‌اند از دريافت سبد كالا محروم مانده‌اند.
 
وي با بيان اينكه دولت بايد در قبال نحوه توزيع سبدكالا پاسخگو باشد، افزود: بر اساس تماس‌هاي انجام شده افرادي كه در گروه افراد توانمند بوده‌اند از سبد كالا بهره‌مند شده‌اند و افرادي همچون كارگران و معلولان از دريافت سبد كالا محروم مانده‌اند.
 
عضو كميسيون عمران مجلس اظهار داشت: مشكلات توزيع سبد كالا محدود به حوزه انتخابيه اين جانب نبوده و طبق گفته خود نمايندگان در حوزه‌هاي انتخابيه ديگر همچون يزد و سيستان و بلوچستان اين مشكلات وجود داشته كه بايد پيگيري‌هاي لازم در اين باره انجام شود.


معلولان و اقشار ضعيف جامعه بايد مشمول سبد كالا شوند

خبرگزاري آنا: توزيع سبد كالا در حالي از امروز آغاز شده است كه شمار زيادي از معلولان كشور با وجود جايگيري در قشر كم درآمد جامعه اما از دريافت اين خدمات محروم مانده‌اند و موفق به دريافت اين سبد اهدايي از سوي دولت نشده‌اند.

 بهمن‌ماه سال جاري بود كه هاشمي، رئيس سازمان بهزيستي كشور از توزيع سبد كالاي دولتي در بين چهار ميليون و 500 هزار مددجوي تحت پوشش اين سازمان تا پايان سال 92 خبر داد اما امروز با آغاز روند توزيع اين بسته حمايتي، تعدادي از معلولان موفق به دريافت اين اجناس نشده‌آند.
 
معلولاني كه با ارسال پيامك به سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و پيگيري وضعيت پرونده‌شان متوجه شده‌اند كه سبد كالاي حمايتي دولت به آنان تعلق نگرفته است. مددجوياني كه همگي تحت‌ پوشش سازمان بهزيستي هستند و بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته بايد در گروهي باشند كه سبد كالاي پيش‌بيني شده از سوي دولت دريافت مي‌كنند.
 
در همين زمينه عضو فراكسيون حمايت از حقوق معلولان در مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي آنا از پيگيري اين مسئله خبر داد و گفت: فردا دوشنبه در جلسه فراكسيون معلولان مجلس پيگير چرايي دريافت نكردن سبد كالاي از سوي برخي معلولان و كارگران هستيم.
 
منصور آرامي با تاكيد بر اينكه در جلسه امروز مجلس بحث اصلي بودجه سال93 است كه در حال بررسي و رسيدگي است ادامه داد: در تلاشيم سبد كالاي حمايتي دولت به همه معلولان كشور اهدا شود.
 
اين مهم در حالي از سوي عضو فراكسيون معلولان مجلس مطرح مي‌شود كه بهمن حاج علي، مدير اجرايي سبد كالايي درباره تعيين جامعه هدف دريافت سبد كالا اعلام كرده پالايش جامعه هدف از سوي فناوري اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و ما در تعيين مشمولان دريافت سبد نقشي نداشته‌ايم.
 
وي همچنين اعلام كرده از امروز به مدت 15 روز سبد كالايي به مشمولان عرضه مي‌شود و اگر افراد موفق به دريافت مرحله اول سبد كالايي نشوند در مرحله دوم نيز سبد مرحله اول به آن‌ها تعلق نمي‌گيرد.
 
حال بايد منتظر ماند و ديد با وجود آنكه سازمان بهزيستي همزمان با طرح موضوع توزيع سبد كالاي حمايتي دولت به معلولان وعده تخصيص اين بسته حمايتي را داده بود، سرانجام معلولاني كه موفق به دريافت اين اجناس نشده‌اند چه مي‌شود.


برگشت به تلکس خبرها