صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 31 تیر 1397 - 05:39   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  بررسی راهکارهای اشاعه فرهنگ دریایی در کتب درسی به همت معاون هرمزگانی سازمان بنادر  
  انجمن روزنامه‌نگاران هرمزگان دوره آموزشی آشنایی با کار برگزار می‌کند  
  توافق امارات و چین برای "شراکت استراتژیک" در همه زمینه‌ها  
  جهانبخش:بندرعباس زیرساخت‌های گردشگری ندارد
  113 هزار لاستیک را در کانتینرهای پایانه بندرعباس احتکار کرده بودند!
  سفر عالی‌ترین مقامات اقتصادی و نظارتی به هرمزگان/ تعیین تکلیف سریع‌تر کالاهای قاچاق کشف شده
  اقدام جالب امام‌جمعه بندرلنگه در نمازجمعه  
  انهدام باند سارقان منزل و مغازه در هرمزگان
  تشریح برنامه‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در هرمزگان توسط جراره
  شهادت 11 نفر در درگیری مسلحانه در مرزهای مریوان
  حلقه مبارزه با فساد اقتصادی چگونه تکمیل می‌شود؟
  سلاح جدید محیط بانان  
  پالایشگاه‌ها کفاف خودروهای بی‌کیفیت و مصرف بالای بنزین را نمی‌دهند!
  نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟
  کشف نیم تن مواد مخدر در پارسیان
- اندازه متن: + -  کد خبر: 34563صفحه نخست » اخبار مهمسه شنبه، 14 آذر 1396 - 22:47
حسن عباسی:
شیعه انگلیسی که به اهل‌سنت اهانت‌ می‌کند هیچ نسبتی با اسلام ندارد/ نمی‌شود که برخی بروند و شهید شوند اما برخی در داخل بخور بخور راه بیاندازند
رئیس اندیشکده یقین در دو سخنرانی جداگانه در دانشگاه هرمزگان و دانشگاه آزاد اسلامی به تبیین مولفه‌های اسلام ناب محمدی و آینده جهان پرداخت.
  

به گزارش جنوب ایران، حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین در سفر یک روزه‌ای به بندرعباس که به دعوت بسیج دانشجویی هرمزگان صورت گرفت، در دو سخنرانی جداگانه در دانشگاه هرمزگان و دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس حضور یافت و برای جمع وسیعی از دانشجویان این دانشگاه‌ها سخنرانی کرد.


برگزیده‌ای از اظهارات وی به طور دقیق و به نقل از فایل صوتی موجود برای اطلاع مخاطبان جنوب ایران منتشر می‌شود.

* امیدوارم شناخت ما از نبوت و امامت شناخت دقیق و کاملی باشد چرا که تأثیر میزان شناخت ما از نقش‌مان در نسبت با اسلام و دینی که حضرت محمد (ص) برای ما آورد، می‌تواند در پرچمداری ما در حرکت آینده جهان اسلام و جهان تأثیر مستقیمی داشته باشد.

* اسلام ناب برآمده از قرآن و خاندان پاک و مطهر حضرت رسول (س) است که بسته به نوع نگاه هر جامعه و اثرگذاری فضای پیرامونی آن در قالب‌های مختلفی بروز و ظهور یافته است.

* ملت در زبان عربی به معنای دین و آئین است. ملت در قرآن به معنای مردم نیست و از همین روست که حافظ می‌گوید:  جنگ 72 ملت (دین) همه عذر بنه - چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند. متاسفانه قرآئت‌های مختلفی از اسلام در جهان کنونی بخصوص با حمایت مستقیم استکبار شکل گرفته است که نمونه آن را در داعش با اندیشه‌ای ضدفرهنگی، ضد زن و خشونت‌طلب و با چهره‌ای عریان از رعب و وحشت دیدیم.

شیعه انگلیسی که به اهل‌سنت اهانت‌ می‌کند هیچ نسبتی با اسلام ندارد/ نمی‌شود که برخی بروند و شهید شوند اما برخی در داخل بخور بخور راه بیاندازند

* تنها ملتی که در نقشی تاریخ‌ساز توانست در برابر تفکرهای انحرافی از اسلام نظیر داعش و وهابیت بیایستد، ملت ایران بود. ملت ایران در 39 سال اخیر پای اسلام و رهبری و اقتدار و عزت خود ایستاده است و همه تحریم‌ها و کودتاها و ترورها را به جان خریده است و عظمت امروز ایران بواسطه مردم آن است.

* ملت ایران از چنان قدرتی در فضای کنونی منطقه برخوردار شده که در کمتر از چند هفته 4 توطئه بزرگ بین‌المللی را خنثی می‌کند. توطئه تجزیه عراق در قالب منطقه کردستان، توطئه استعفای سعد حریری، نابودی داعش و مدیریت آینده تروریست‌ها و هوشیاری بخشی به کشورهای منطقه در زمینه رشد تروریسم، بواسطه نقش فعال ملت ایران بوده است.

* آمریکا طرح تجزیه کشورهای منطقه از جمله پاکستان، عراق و افغانستان را از مدت‌ها قبل تدوین و منتشر کرده بود اما دیدیم که چگونه یک سردار رشید از ملت ایران با نام قاسم سلیمانی در این میدان ایستاد و همه توطئه‌ها و طراحی‌های آنان را نقش برآب کرد. شکل‌گیری حشدالشعبی در عراق و نیروهای مردمی در سوریه با ابتکار ایران بود و تجربه نشان داد که ملتی که خودش در صحنه باشد، شکست‌ ناپذیر خواهد بود.

* بر اساس نظریه ریچارد هاست که از سوی هنری کسینجر نیز به کتابی تبدیل شده است، قرار بود تا جهان اسلام را درگیر جنگ‌های مذهبی دامن‌گیر و 30 ساله‌ای کنند که به مانند جنگ میان کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها در سال 1618 در نهایت منجر به بی‌زاری دینی در جوامع اسلامی شده و امکان تحقق سکولاریسم فراهم آید. اما جمهوری اسلامی ایران مقابل این طراحی پیچیده ایستاد و نابودی داعش و تلاش برای ایجاد وحدت در جهان اسلام از سوی ملت ایران، بخشی از اقدامات انجام شده در این مسیر برای جلوگیری از تحقق توطئه غربی‌ها در به راه‌اندازی جنگ مذهبی میان تشیع و اهل‌سنت است.

* شیعه انگلیسی که در ماهواره به اهل‌سنت اهانت می‌کند، هیچ نسبتی با اسلام واقعی ندارد.

* معرفت توحیدی در وجود انسان مسلمان یک سرمایه بزرگ برای حرکت بر پایه اسلام واقعی است. اسلام ناب اسلامی است که اساس آن توحید است. هر عملی را در دنیای امروز می‌توان با آیات قرآن مقایسه و بررسی کرد و پی به حق یا باطل بودن آن برد. در جبهه تقابل میان حق و باطل نقطه وسط و میانه‌ای وجود ندارد. در مصاف حق و باطل میانه‌روی به معنای نفاق است.

* کارکرد اسلام واقعی در حوزه اجتماعی قسط است. آن قرائتی از اسلام صحیح است که در حوزه ابعاد اجتماعی آن متوجه قسط باشد. قسط در معنای عمل فراتر از عدل است و حد بالاتری از عدل را شامل می‌شود. خدا لعنت کند آنهایی را که واژه‌های قرآنی را اشتباه معنا کردند. قسط نقطه کلیدی آموزه‌های اجتماعی اسلام است اما ما به محض شنیدن کلمه قسط به یاد اقساط بانکی می‌افتیم.

* در نقطه مقابل قسط، ظلم قرار دارد. ظلم به معنای آن است که سهم کسی را ندهی یا کسی بیش از سهمش برداشته باشد. 

* قسط اگر سرلوحه مدیران حکومت ما بود، امروز این قدر ریزش مسوولان پس از پایان دوره مدیریت‌شان را نداشتیم. دلیل اصلی سقوط بسیاری از مسؤولان و دولتمردان در 39 سال اخیر، عدم معرفت توحیدی آنها است.

* امروز بحث این است که اگر تحریم و فشار است نباید برای یک عده‌ای از جامعه باشد. اگر نیست همه باید بی‌بهره باشیم. یک مملکت ثروتمند، یک کشور غنی و با عظمت با بیشترین حجم جمعیت جوان، چرا در این مملکت اختلاس و ارتشا و فسق و فجور مالی بالاست؟

* ما از قوه قضائیه انتظار داریم که 4 نفر از مفسدان را کنار دیوار بگذارید. 4 نفر از فاسدانی که دست‌شان به منابع ملت ایران آلوده است را زمین بزنید تا مردم حکومت علوی را درک کنند. اسلام ناب اسلامی است که اساس آن در قسط است. در مورد مسؤولان نظر اسلام به قوام بالقسط است یعنی مسؤولان جامعه ما باید به درجه بالاتری از قسط ایمان و باور داشته باشند اما متأسفانه این گونه نیست و بسیاری از رفتارهای مسؤولان ما فقط برای جلوی دوربین است.

* نمی شود که برخی بروند و برای امنیت و آرامش این کشور جان خودشان را بدهند و شهید شوند و برخی در داخل بخور بخور راه بیاندازند. ما در برابر آنها می‌ایستیم. روسای سه قوه وظیفه دارند که دست از سیاسی بازی بردارند. احمدی نژادی هم که 8 سال رئیس جمهور بوده هم برود و نمی‌خواد نقش مصلح بازی کند. برجام هم که شکست خورد. لااقل فسادی که در گروه‌های مختلف جامعه بالا رفته را مهار کنید و اجازه ندهید که حرف امام و رهبری در جامعه زمین بماند.

* جامعه را با جام جهانی، سلبریتی، اینستاگرام و تلگرام نمی‌شود جلو برد. جامعه و جوان به شغل، شوهر، زندگی، کار، دین و آخرت نیاز دارد.

* کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را باید در شرایط کنونی ارتقا داد. باید از محضر حضرت رسول (ص) عذر بخواهیم که چنین مدیران نالایقی در جامعه داریم که مدل حکومت اسلامی را که یادگاری از آن رسول والامرتبه است، این گونه عمل و اجرا می‌کنند.

* ما یک حکومت اسلامی هستیم. نباید اجازه دهیم برخی در لباس مسؤول در نظام جمهوی اسلامی، مردم را غارت کنند. بدون شک خداوند به چنین مسؤولانی پس گردنی خواهد زد.

* ما انقلاب را به آسانی بدست نیاوردیم. هزاران هزار نوگل مردم در راه این انقلاب شهید و جانباز شدند تا ما همان خوی زراندوزانه را پی بگیریم؟ تا قبلی‌ها را از کاخ‌شان بیرون کنیم و خودمان به جای آنها بنشینیم؟

* آینده جهان به خواست خداوند نابودی تفکرات الحادی خواهد بود. البته بزرگ‌ترین مانع بر سر راه تحقق اسلام واقعی نیز تفکراتی است که بر پایه رباخواری، همجنس‌بازی، اندیشه‌های زراندوزانه و مفسد اقتصادی شکل گرفته است.

* بدانیم که امام راحل (ره) و حکومت اسلامی قول الکی به مردم ندادند بلکه مسؤولان لایق شأن نظام نبودند. به خواست خدا در آینده‌ای نزدیک شاهد فروپاشی عظیم اقتصادی نظام‌های غربی خواهیم بود.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  بازدید استاندار هرمزگان و آشوری از طرح‌های بخش کشاورزی منطقه فین  
  تصاویر رهام، خودروی ملی جدید سایپا  
  یک جام جهانی و این همه شایعه!  
  سلاح جدید محیط بانان  
  ترکان: الان روی پل هستیم و باید مقاومت کنیم
  علت حضور وسیع امامزادگان در ایران چیست؟
  سازمان هواپیمایی علت سقوط هواپیمای یاسوج را اعلام کرد
  نماینده ای که سپرده 40‌میلیاردی در یک مؤسسه مالی دارد کیست؟
  ملی‌پوش‌ووشو بی‌مدال به هرمزگان بازگشت  
  اقدام جالب امام‌جمعه بندرلنگه در نمازجمعه  
  انهدام باند سارقان منزل و مغازه در هرمزگان
  احتمال رگبار باران در شرق و شمال هرمزگان
  سفر عالی‌ترین مقامات اقتصادی و نظارتی به هرمزگان/ تعیین تکلیف سریع‌تر کالاهای قاچاق کشف شده
  آیا تمرکز بر رسوایی دو سلبریتی در پرونده ثامن الحجج یک بازی بود؟!
 
پر بحث ترین ها
  قیمت بلیت شناورهای مسافری به قشم افزایش می‌یابد
  حکم ناظم مدرسه معین صادر شد
  صادرات مدیر فرهنگی از هرمزگان به دیگر استان‌ها/ از احتمال انتصاب مدیر غیربومی بر ارشاد هرمزگان تا انتقاد نماینده همدان از انتصاب درویش‌نژاد!
  دلیل اعتصاب طلافروشان بندرعباس و مداخله استاندار
  ذوالقدر: وزیر بر انتصاب گزینه شیلات اصرار کند به مجلس می‌کشانمش!/ استاندار: جایگاه نمایندگی را رعایت کنید!
  مرادی:عزل‌ونصب مدیران را حق‌استاندار می‌دانم
  جهانگیری: اجازه نمی‌دهیم برخی جیب مردم را بزنند
  دلار معروف ۴۲۰۰ تومانی تمام شد!
  بخشنامه مهم کرباسیان به گمرکات و ادارت مالیاتی سراسر کشور
  یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد
  شناسایی و انهدام بزرگترین باند شبکه مدلینگ در هرمزگان
  امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارشاد شد
  اقدام جالب امام‌جمعه بندرلنگه در نمازجمعه  
  بازهم واژگونی و انفجار یک تانکر سوخت حادثه آفرید
  زن‌حاضر در تیم مذاکره کننده ایران،کیست؟  
  همتی: باید جمله "حق با مشتری" را عملی کنیم
  ترکان: الان روی پل هستیم و باید مقاومت کنیم
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار