صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
دوشنبه، 28 اسفند 1396 - 00:58   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  دعوت به مسئولیت پذیری
  برخی مدیران در طراز استاندار و همت او برای کارهای بزرگ در هرمزگان نیستند
  چگونه از حوادث نوروزی پیشگیری کنیم؟
  پوتین بار دیگر برنده انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد
  شاخص قبولی دانش‌آموزان هرمزگان در کنکور سراسری ارتقاء می‌یابد
  رفت و آمد شناورها به دریای خلیج فارس مساعد نیست
  اولین مسافر هرمزگانی المپیک آسیایی جاکارتا مشخص شد  
  این سازه‌ها که به تازگی در بندرعباس نصب شده‌اند، چه کاربری دارند؟  
  رئیس محیط زیست کشور: من اگر جای مردم باشم سوار خودروی داخلی نمی‌شوم!
  پلیس: اگر خودروها ایمن باشند، تلفات جاده‌ای در کشور نصف می‌شود
  تغییر کاربری پراید برای مسافرت نوروزی  
  واکنش مشاور حسن روحانی به اظهارات ولیعهد عربستان
  بانوان برگزیده هیأت ووشو هرمزگان تجلیل شدند
  نفوذ معنوی ایران در منطقه لرزه بر جان سعودی‌ها انداخته است
  پیش بینی رگبار پراکنده باران و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان
- اندازه متن: + -  کد خبر: 35905صفحه نخست » اخبار مهمسه شنبه، 22 اسفند 1396 - 01:35
جنجال بر سر برگزاری انتخابات هیأت ژیمناستیک/ دخالت مدیران شهرستانی در امور هیأت‌ها/ خودسری یا فرصت‌طلبی؟
3 کاندیدای ریاست هیأت ژیمناستیک هرمزگان می‌گویند انتخابات این هیأت مهندسی شده و یونس برهم رئیس اداره ورزش و جوانان خمیر که از سوی مدیرکل به عنوان مسؤول مجمع انتخاب شده، سعی دارد تا دخالت در ترکیب رای‌دهندگان موجب انتخاب سپهرتاج از نزدیکان خود شود
  
به گزارش جنوب ایران، انتخابات هیئت ژیمناستیک قرار بود طی این مدت برگزار شود اما بارها به تعویق افتاد و پس از برگزاری مجمع سالیانه فدراسیون در 12 اسفند، اداره کل ورزش و جوانان سه مرتبه نامه برگزاری مجمع را به فدراسیون ارسال کرد که رئیس و دبیر فدراسیون اعلام کردندکه قبل از پایان سال شرایط برگزاری مجمع انتخاباتی هرمزگان امکان پذیر نیست.
 

حسین جباری زاده با بیان اینکه به اصرار مدیرکل مسئولین فدراسیون با تفویض اختیار حاضر به برگزاری مجمع انتخاباتی فردا در هرمزگان شدند، خاطرنشان کرد: در حالی قرار است این انتخابات برگزار شود که تازه امروز و درست یک روز قبل از برگزای انتخابات اعضای مجمع معرفی شده و نامه به کاندیدای انتخاباتی زده شده است.

وی با اشاره به اینکه در بین اعضای مجمع نکات جالبی وجود دارد، اضافه کرد: نماینده ورزشکاران در حالی نام امین طهماسب نژاد به چشم می خورد که این فرد پنج سال است در این رشته فعالیت نکرده و امیر عالی پور مدت هاست رو به بدنسازی آورده و تنها در هفته یک ساعت کلاس مربیگری دایر کرده است.

جباری زاده با بیان اینکه نماینده ورزشکار خانم چهارسال است در این رشته هیچ گونه فعالیتی ندارد، اظهار کرد: نایب رئیس سابق هیئت به شکل عجیبی برکنار و ه وی سمت رئیس کمیته داوران داده شد تا در مجمع انتخاباتی حق رأی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اعضای مجمع انتخاباتی 100 درصد نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده اند، افزود: افرادی به عنوان نماینده شهرستان های میناب و بندرلنگه حضور دارند که حکم سرپرستی دارند و مشخص نیست چگونه سرپرست هیئت استان برای این افراد حکم ریاست صادر کرده که اکنون مجوز حضور در مجمع را دریافت کرده اند زیرا طبق قانون سرپرست هیئت حق انتصاب رئیس هیئت شهرستانی ندارد.

دبیر سابق هیئت ژیمناستیک استان هرمزگان با بیان اینکه باشگاه آرموس سه سال پیاپی در لیگ کشوری دارای عناوین مختلف شده است، تصریح کرد: به شکل عجیبی در لیست اعضای مجمع نام باشگاه یاس دیده می شود که این باشگاه هیچ گونه فعالیتی در رشته ژیمناستیک نداشته و مشخص نیست این شکل مهندسی انتخابات به چه علت بوده و چه نتیجه ای برای آقاایان خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه آقای یاوری به عنوان مربی تیم استان از استان های شمالی برای فعالیت به استان هرمزگان دعوت شد اما در کمال تعجب از نام تمامی مربیان بومی صرف نظر و نام این مبی غیرساکن در مجمع به عنوان نماینده مربیان آورده شده است.

جباری زاده با بیان اینکه اصرار مدیرکل بر برگزاری مجمع پیش از پایان سال امری عجیب است، ادامه داد: جالبترین موضوع دعوت افراد حاضر در مجمع 15 تا 20 روز عبدالرحیم سپهرتاج(یکی از کاندیدا) به یکی از رستوران های مجلل شهر بندرعباس دعوت و در مهمانی شام حضور داشته باشند که مشخص نیست این فرد چگونه از نام اعضای مجمع مطلع بوده اما اداره کل نام اعضا را یک روز پیش از برگزاری انتخابات اعلام می کند.

وی با اشاره به اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان و سرپرست هیئت ژیمناستیک استان با این نحوه چیدمان به نوعی به دنبال انتصاب سپهرتاج هستند تا انتخابش، افزود: مدیرکل با تفویض اختیار صورت گرفته دو رأی دارد و با وجود عدم حضور نماینده فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان به نوعی به خواسته اش به طور حتم دست خواهد یافت.

همچنین فرشید اوسپید(یکی از کاندیدای انتخابات ژیمناستیک استان هرمزگان) در گفت و گو با ایسنا، افزود: اگر در این انتخابات حاضر شویم یعنی خودمان این مجمع را پذیرفته ایم پس در صورت عدم لغو انتخابات فردا(22 اسنفد) حاضر به حضور در مجمع نیستیم.

وی با بیان اینکه این انتخابات به شکلی مهندسی شده که آقای سپهرتاج از اکنون به راحتی باید صندلی ریاست را در دست بگیرد، تصریح کرد: صبح امروز در جلسه با مدیرکل ورزش و جوانان، وی تنها قول بررسی داد اما در صورت حتی جابه جایی چهار عضو مجمع بازهم شرایط نابرابر است و تنها خواستار لغو برگزاری مجمع هستیم.

اوسپید با اشاره به اینکه طبق وظیفه قانونی باید اعضای مجمع از یک هفته تا 10 روز پیش از برگزاری مجمع اعلام تا کاندیدا رایزنی های لازم را انجام دهند، اظهار کرد: مدیرکل به دنبال برگزاری این مجمع انتخاباتی به هر قیمتی است و مشخص نیست این سرعت به چه منظور صورت می گیرد.

یکی از کاندیدای انتخابات ژیمناستیک استان هرمزگان با بیان اینکه باشگاهی که قهرمان کشور است حق رأی ندارد اما باشگاه فاقد رشته ژیمناستیک که حتی در لیگ استان هم تیمی ندارد به عنوان نماینده باشگاه ها معرفی شده است، اضافه کرد: بارها به رئیس فدراسیون تماس و پیامک ارسال کرده ام اما موفق به صحبت نشدم و به ناچار به دبیر فدراسیون تماس گرفته و وی عنوان کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان اصرار به برگزاری مجمع دارد و به هیچ وجه فدراسیون رضایت به این کار ندارد اما بر اصرار مدیرکل ورزش و جوانان مجبور به قبول شرایط شدیم.

وی در پایان گفت: این شکل برگزاری مجمع نشان دهنده زد و بندهای پشت پرده برای انتخاب یک فرد است و به هیچ وجه امر خوشایندی برای ورزشی که باید عاری از سیاست باشد، نیست.

همچنین حامد جباری زاده(دیگر کاندیدای انتخابات ژیمناستیک استان هرمزگان) در گفت و گو با ایسنا، افزود: 20 اسفندماه از طریق اداره کل ورزش و جوانان متوجه شدم که قرار است مجمع انتخاباتی هیئت ژیمناستیک 22 اسفند برگزار شود.

وی با بیان اینکه پس از انتشار لیست اعضای مجمع نگران شدم که چگونه چنین اعضایی که برخی حتی دیگر فعالیتی در این رشته ندارند به عنوان اعضای مجمع انتخاب شده اند، اضافه کرد:مشخص است این چیدمان مهندس برای پیروزی فرد موردنظرشان است و هیچگونه نگاه عادلانه ای وجود ندارد.

جباری زاده با اشاره به اینکه به نشانه اعتراض در مجمع انتخاباتی فردا هیچ یک از سه کاندیدا حاضر نخواهند شد، افزود: با فدراسیون مکاتبات لازم صورت گرفته ولی فدراسیون اعلام کرد ما اصراری بر برگزاری نداریم و تنها مدیرکل ورزش و جوانان برای برگزاری این مجمع عجله دارد!

در ادامه محمد امین ناصری(یکی از کاندیدای انتخابات ژیمناستیک استان هرمزگان) در گفت و گو با ایسنا، افزود: انتخابات فردا به صورت واضح از قبل مهندسی شده و نیاز به رأی گیری ندارد و از هم اکنون می توان فرد پیروز را پیش بینی کرد.

وی با بیان اینکه 75 درصد کاندیدا با برگزاری چنین مجمعی معترض هستند پس چنین انتخاباتی صلاحیت برگزاری ندارد، اضافه کرد: افرادی در مجمع حاضرند که برخی مدت هاست ژیمناستیک را کنار گذاشته اند و مشخص نیست حضور آن ها به چه معناست.

ناصری با اشاره به اینکه در فرصت 24 ساعته چگونه با اعضای مجمع برای برگزاری انتخابات رایزنی کنم در حالی که طبق قوانین این امر باید 10 روز قبل از برگزاری مجمع انتخاباتی صورت می گرفت تا برنامه هایمان را ارائه می کردیم، اضافه کرد: مدیرکل ورزش و جوانان در جلسه ای اعلام کرد نمی توانم مجمع را باطل کنم و باید برگزار شود اما حراست و بازرسی اداره کل به دنبال جایگزینی برخی اعضای مجمع هستند اما دیگر سودی ندارد و باید این انتخابات لغو شود.

وی در پایان گفت: فدراسیون تاکنون پاسخ روشنی به خواسته مان نداده اما تمامی مستندات ارسال و امیدواریم رسیدگی مناسبی به این اوضاع شود.

اما در پاسخ به این انتقادات سرپرست هیئت ژیمناستیک استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: دوستان را به آرامش دعوت می کنم و می خواهم نگذارند سکوت خود را که در این شش ماه بر آن پایبند بودم، بشکنم.

یونس برهم با بیان اینکه حرف برای گفتن زیاد است اما صحبت کردن در سر و صدا و بی اعصابی امری صحیح نیست، تصریح کرد: حرف های غیر منطقی از سوی منتقدین زده شده که باید به آن ها پاسخ داد.

وی با اشاره به اینکه ژیمناستیک در استان هرمزگان چهار ملی پوش دارد، اضافه کرد: دو ملی پوش در رشته آکروژیم و دو ملی پوش در آرتیستیک هرمزگانی هستند که مجبوریم از آن ها استفاده کنیم که یک فرد از آکروژیم و یک فرد در آرتیستیک انتخاب شدند و حتی از پسر یکی از کاندیدا که سابقه عضویت تیم ملی دارد، صرف نظر کردیم که شائبه ای نباشد.

سرپرست هیئت ژیمناستیک استان هرمزگان با بیان اینکه باشگاه آرموس متعلق به برادر یکی از کاندیدا بوده و مجوز فعالیت در رشته ژیمناستیک ندارد و تنها در زمینه بدنسازی باید فعالیت کند، اضافه کرد: استناد ما به هیئت پزشکی ورزشی و صدور کارت های ورزشکاران سازمان یافته در رشته ژیمناستیک بوده که باشگاه یاس انتخاب شده است.

برهم با اشاره به اینکه نماینده مربی عنوان شده فردی است که در سال 90 توسط شخص آقای جباری زاده برای هدایت تیم آلومینیوم به بندرعباس آکد و اکنون ساکن بندرعباس و حتی همسرش در دانشگاه علوم پزشکی مشغول به کار است، اضافه کرد: خانم نامداری با توجه به اتمام چهارساله هیئت خود به خود از سمت نائب رئیسی کنار می رود و با توجه به تجربه وی در سمت دیگری استفاده شد اما در مسابقات هفته گذشته یا نخواست یا نبود، در امر داوری هیئت را همراهی نکرد و مجبور به دعوت دو داور از استان فارس شدیم.

وی با تأکید بر اینکه به طور حتم فردا انتخابات برگزار می شود زیرا اگر برگزار نشود تمامی استعلامات لغو و باید ماه ها در انتظار بود، ادامه داد: اگر انتخابات به تعویق می افتد به طور حتم همین افراد می گفتند بنده به دنبال بقا در این سمت هستم.

برهم با بیان اینکه در قانون مصبوه ای مبنی بر اعلام اعضای مجمع یک هفته یا ده روز زودتر از برگزاری مجمع انتخاباتی وجود ندارد، در پایان اضافه کرد: مهمانی مدنظر آقایان امری عادی بوده که تمامی جماعه ورزش ژیمناستیک حضور داشتند و این امری رایج در جذب رأی است و همه انجام می دهند.

 
سه کاندیدای هیات ژیمناستیک استان هرمزگان نسبت به آنچه که شائبه‌ی مهندسی انتخابات خوانده‌اند در نامه‌ای به مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان، اصلاح چیدمان اعضای مجمع یا تغییر زمان برگزاری مجمع را خواستار شده‌اند.
 
به‌ گزارش ‌ایسنا، سه تن از کاندیداهای هیات ژیمناستیک استان هرمزگان در اعتراض به چیدمان اعضای مجمع انتخاباتی هیات ژیمناستیک در نامه‌ای خطاب به مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان هرمزگان درخواست کرده‌اند که درباره نحوه برگزاری انتخابات این هیات بررسی و در انتخاب اعضا تجدید نظر شود و یا جهت شفاف سازی و ایجاد شائبه مهندسی کردن انتخابات، مجمع را در فرصتی مناسب و با حضور نمایندگان فدراسیون ژیمناستیک و وزارت ورزش و جوانان برگزار شود. آنها تهدید کرده‌اند در غیر این صورت به نشانه اعتراض در مجمع شرکت نخواهند کرد.
 
حضور نایب رییس سابق هیات استان هرمزگان، حضور نمایندگان ورزشکارانی که در پنج سال اخیر هیچ گونه فعالیتی در هیات استان ندارند  حضور مربیان غیربومی و موقت به عنوان نماینده مربیان، حضور نماینده باشگاه‌ها، حضور سرپرست هیات های برخی از شهرستان‌ها و اعلام لیست اعضای مجمع به صورت شفاهی و یک روز باقی‌ مانده به برگزاری انتخابات، بخشی از اعتراضات این سه کاندیدا است.
 
  قرار است مجمع انتخاباتی هیات ژیمناستیک استان هرمزگان (سه‌شنبه) برگزار شود.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  این سازه‌ها که به تازگی در بندرعباس نصب شده‌اند، چه کاربری دارند؟  
  تغییر کاربری پراید برای مسافرت نوروزی  
  اولین مسافر هرمزگانی المپیک آسیایی جاکارتا مشخص شد  
  رئیس محیط زیست کشور: من اگر جای مردم باشم سوار خودروی داخلی نمی‌شوم!
  دستور رئیس جمهور بر پیگیری وضعیت آلومینیوم المهدی
  بانوان برگزیده هیأت ووشو هرمزگان تجلیل شدند
  واکنش مشاور حسن روحانی به اظهارات ولیعهد عربستان
  پیش بینی رگبار پراکنده باران و رعد و برق در ارتفاعات هرمزگان
  نفوذ معنوی ایران در منطقه لرزه بر جان سعودی‌ها انداخته است
  شاخص قبولی دانش‌آموزان هرمزگان در کنکور سراسری ارتقاء می‌یابد
  فیلترینگ تلگرام تکذیب شد
  پلیس: اگر خودروها ایمن باشند، تلفات جاده‌ای در کشور نصف می‌شود
  رفت و آمد شناورها به دریای خلیج فارس مساعد نیست
  برخی مدیران در طراز استاندار و همت او برای کارهای بزرگ در هرمزگان نیستند
 
پر بحث ترین ها
  تعطیلی مدارس زودتر از آغاز تعطیلات رسمی ممنوع است
  آیا سود پولی که برای وام می‌دهیم زیاد است؟
  اهدای خون را در این روزها فراموش نکنیم/ نیاز به خون در نوروز در هرمزگان افزایش می‌یابد
  مدرن‌ترین سینمای جنوب کشور در قشم افتتاح شد
  پروازهای چارتری حذف می‌شوند
  سردار ملکی: با آمدن استاندار جدید، حب و بغض گذشته برطرف شد
  تولید بادمجان موزی برای اولین بار در ایران و جهان!  
  مسعود پاکزاد رییس هیات بولینگ و بیلیارد استان انتخاب شد
  قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۱۸
  توصیه جهانگیری به دارندگان سهام عدالت
  تخریب نماد پرحاشیه یک میدان در بوشهر  
  کارگر اخراجی، شهردار را به آتش کشید  
  تنها شهر بی‌موتور ایران!
  ۵ هدیه جذاب که به جای پول می‌توانید به کودکان عیدی بدهید
  آخوندی در وزارت راه ابقا شد
  جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی  
  ربیعی وزیر ماند
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار