حضرت آیت الله صادق آملی لاریجانی

ریاست محترم قوه قضائیه

      با سلام؛

  اینجانبان، امضاکنندگان ذیل، توجه حضرتعالی را به موارد زیر جلب می نمائیم:

  • گرچه فشارهای استکبار بر ملت ایران از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، آغاز و تا کنون ادامه دارد ولی شرایط خطیر کنونی نشان می دهد که این مبارزه به یک مبارزه سخت و همه جانبه تبدیل شده بگونه ای که برخی از بزرگان، شرایط کنونی را به شرایط جنگ احزاب تشبیه می کنند. این هجوم، گرچه در همه زمینه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی در جریان است ولی محور این تهاجم، بر مسائل اقتصادی تمرکز دارد بگونه ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند، اتاق جنگ دشمن در وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارد.
  • سیاستهای اعلامی و عملیاتی دشمن نشان می دهد که ابزارهای اصلی این تهاجم اقتصادی بر انزوای مالی و تجاری ایران قرار دارد لذا یکی از مهمترین سیاستهای دشمن، فشار ارزی با هدف عدم ثبات اقتصادی و نهایتا شورش عمومی است.
  • بدون تردید برای مقابله با تهاجم دشمن در هر زمینه ای،باید از ابزار مشابهی استفاده کرده و ضربه دشمن را نه فقط خنثی بلکه به یک فرصت برای شکوفائی اقتصاد تبدیل نمود.                             

  جناب رئیس؛ متاسفانه عملکرد مسئولین ارزی کشور طی ماههای اخیر که دشمن خود را برای ضربه نهائی آماده می کند، نشان می دهد که نه فقط تهدید ارزی کشور را به یک فرصت تبدیل ننموده اند بلکه برخی از مسئولین ارزی، مشابه ستون پنجم دشمن عمل کرده و نقشه دشمن را تکمیل نموده اند. برای اثبات این مطلب، توجه شما را به موارد زیر جلب می نمائیم:

  الف) گرچه بسیاری با انتقاد به آقای سیف ( رئیس سابق بانک مرکزی ) و آقای شریعتمداری ( وزیر صنعت، معدن و تجارت ) معتقدند که در لیست منتشره در خصوص دریافت کنندگان ارز دولتی، برخی وارد کنندگان اصلی معرفی نشده اند ولی همین مقدار هم که منتشر شده، واقعیات تلخی را نشان می دهد، به عنوان مثال، در شرایط جنگ ارزی، چند شرکت خودروئی، صدها میلیون دلار برای واردات خودروهای لوکس ارز دولتی گرفته اند، که این امر علاوه بر تخلفی است که برخی از آنها، در ایام ممنوعیت ثبت سفارش، وارد سیستم وزارت صنعت، معدن و تجارت شده و متقلبانه اقدام به ثبت سفارش نموده اند یا 29 شرکت برای واردات موز ! ، 36 میلیون یورو ارز دولتی گرفته اند.

 ب) در شرایطی که تولیدکنندگان لوازم خانگی، تایر خودرو، و چایکاران از تورم تولید و فقدان تقاضا رنج می برند میلیونها دلار ارز دولتی صرف واردات چای، قهوه ساز، تایر خودرو و لوازم خانگی شده است تا در این جنگ ارزی نابرابر، هم تولید داخل را به ورشکستگی بکشانند و هم ارزی را که علیرغم  فشارهای دشمن بدست آمده، به تولیدکنندگان غربی برگردانند.

  ج) برخی شرکتها با اخذ ارز دولتی، به واردات کالاهائی پرداخته اند که هیچ تناسبی با حرفه آنها ندارد. به عنوان مثال، لیست منتشره نشان می دهد که تعدادی شرکتهای خودروئی با ارز 4200 تومانی اقدام به واردات چای، چای ساز و قهوه ساز کرده اند که بعنوان مثال می توان به شرکتهای "رهروان خودرو پیشگامان جنوب" و "ماموت خودرو" اشاره کرد.

   تخصیص و مصرف خائنانه ارز دولتی در مواردی مشابه موارد فوق، در حالی انجام شده است که قرار بود با استفاده از ارز دولتی، هزینه های تولید، با واردات مواد اولیه تولیدکنندگان کاهش یافته و نیازهای ضروری جامعه برطرف گردد.

جناب رئیس، موارد فوق نشان می دهد که شبکه ای از افراد خائن، در برخی دستگاهها بویژه بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، به عنوان ستون پنجم دشمن عمل کرده و بدنبال براندازی نظامی هستند که ثمره خون صدها هزار شهید می باشد.

بدون تردید با عدم پاکسازی و مجازات پشیمان کننده چنین افرادی، و با مجازات صرفا برخی عناصر خائن که در خارج حاکمیت اند (که باید با قاطعیت انجام شود) ریشه فساد خشکانده نخواهد شد. لذا ما امضاکنندگان زیراعلام می داریم که "عبور از بحرانهای اقتصادی در گرو اعدام ستون پنجم اقتصادی دشمن است".