صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 28 بهمن 1397 - 11:36   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  واعظی در نشست فعالان اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  وزیر ارشاد: هرگونه استعفا نامه‌ای را از سمت خود تکذیب می‌کنم!
  افتتاح 6 هزار میلیارد تومان پروژه در هرمزگان در سفر روحانی
  کشف 30 تن موادمحترقه قاچاق در هرمزگان
  چگونه قند خون را کنترل کنیم؟
  واردات 100 قلم کالا توسط مرز نشینان مجاز شد (+اسامی)
  هاشمی تختی: حضور صنایع در منطقه ویژه خلیج‌فارس، فرصتی برای توسعه
  از وضعیت گوشت‌های وارداتی در بندر رجایی چه خبر؟
  سفر رئیس دفتر رئیس جمهور به بندرعباس
  8 مدال رنگارنگ حاصل تلاش ووشوکاران هرمزگانی در انتخابی تیم ملی  
  حرف های تلخ مشاور وزارت فرهنگ افغانستان در رابطه با ایران
  تعطیلی یک‌چهارم رستوران‌ها به دلیل گرانی گوشت
  زورخانه جهان پهلوان تختی بندرعباس  
  تکذیب صدور کارت کاغذی خودرو از سوی پلیس  
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38356صفحه نخست » تازه ترین عناوینچهارشنبه، 23 آبان 1397 - 00:10
حضور مشایخ در شورای شهرستان بندرعباس
رئیس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: مردم بصیر و آگاه ما گوش به فراخوان های دشمن نمی دهند ولی مدیران هم باید به نقش خود عمل کنند نقشی که به خدمت گزاری، خدمت رسانی و روحیه انقلابی گرایی مرتبط است تا کارها را باهم، همنوا، هم راه و همدل کنند و این شیپور یاس و نا امیدی که دشمن در رسانه ها و فضای مجازی می دمد را به خودشان برگردانند.
  
به گزارش جنوب ایران به نقل از ایسنا، پرویز سالاری در ابتدای جلسه گفت: اولویت اصلی مدیریت شهری که شوراها به عنوان رکن و پارلمان قوی آن هستند، نظارت بر کار مدیران اجرایی، مدیریت شهری، رصد اعمال و رفتار آن‌ها و انعکاس مطالبات مردم به ویژه شورای شهرستان و شوراهای است  که متاسفانه تاکنون آنطور که شایسته و بایسته است جایگاه قانونی خود را پیدا نکرده اند.
 
 
وی با اشاره به اینکه شوراهای شهرستان پل ارتباطی بین همه روستاییان و شهرها و بخش ها با  مدیریت اجرایی  و مدیریت شهری هستند، افزود: خط مقدم فعالیت های مدیریت شهری باید فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی باشد لذا مدیریت شهری به ویژه شهرداری، نیروی انتظامی، فرمانداری، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌های مدیریتی که به نوعی مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی هستند بایستی از ظرفیت‌هایی که در شهر و روستا وجود دارد، استفاده کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های مساجد، پایگاه‌های بسیج، مدارس، معتمدین محلی، انجمن ها و تشکل های مردم نهاد استفاده کرد، ادامه داد: هرجا با مشکل مواجه شدید به مردم مراجعه کنید، مردم یک سرمایه اجتماعی هستند.
 
ریس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس تاکید کرد: دشمن به دنبال فشارهای مختلف اجتماعی و اقتصادی است که بتواند بحران ها و مسائل اجتماعی را به مسائل امنیتی تبدیل کند اما وجود نیروی انتظامی آگاه و هوشیار شهرستان در مسائلی که در سال‌های اخیر پیش آمد باعث شد فتنه های دشمن به خودشان برگردد.
 
وی دامه داد: مردم بصیر و آگاه ما گوش به فراخوان های دشمن نمی دهند ولی مدیران هم باید به نقش خود عمل کنند نقشی که به خدمت گزاری، خدمت رسانی و روحیه انقلابی گرایی مرتبط است تا کارها را باهم، همنوا، هم راه و همدل کنند و این شیپور یاس و نا امیدی که دشمن در رسانه ها و فضای مجازی می دمد را به خودشان برگردانند.
 
سالاری نقش مردم در مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه رسانه ها را نقش بسیار مهمی دانست و افزود: مدیریت شهری به ویژه نیروی انتظامی می تواند به عنوان مشاورین پُر هم از نمایندگان مردم، شورای شهرستان، استان، شهر و روستا و سایر نهاد های رسمی و غیر رسمی در ارائه خدمت رسانی بهتر و ارتقای ضریب امنیتی کمک کند.
 
وی خاطر نشان کرد: مردم ممکن است بهترین ساختمان و امکانات را داشته باشند ولی اگر سربازان گمنام شریف ما در نیروی انتظامی، بسیج و سایر نهادهای امنیتی نبودند شاید آرامش اکنون هم نبود.
 
عضو ارشد شورای تامین شهرستان بندرعباس در ادامه جلسه با ارائه چند گزارش در خصوص جرائم، دستگیری‌ها  و کشفیات تخلفات، گفت: برقراری  و حفظ امنیت در استان هرمزگان به ویژ در شهرستان بندرعباس که مهاجرین زیادی دارد، همراهی و همیاری تمامی شوراها و دهیاری ها را می طلبد.
 
سرهنگ اسماعیل مشایخ با اعلام گزارش شورای امنیت کشور که در بین 425 شهرستان، شهرستان بندرعباس را در بسیاری از آیتم ها مقام اول دانسته است، ادامه داد: در هشت ماهه امسال جرائم گذشته شامل سرقت مسلحانه، تجاوز، قتل، شرارت  59 مورد بوده که در هشت ماهه سال گذشته 81 مورد بوده این درحالی است که 101 نفر دستگیر یا روانه زندان شدند یا حکم حبس ابد و حکم اعدام برایشان صادر می شود.
 
وی اظهار کرد: در مجموع سرقت ها  2327 مورد سرقت کشف شده است که 93 درصد سرقت‌های به وقوع پیوسته را نیروی انتظامی کشف کرده است.
 
فرماندهی انتظامی شهرستان بندرعباس افزود: در سرجمع کل سرقت‌ها 2079 مورد کشف، 2647 نفر سارق دستگیر و 1473 نفر دستگیری افراد مضمون بوده است، دستگیری جمع آوری معتادین در سطح شهرستان بندرعباس 16426 نفر دستگیری افراد خرده فروش مواد مخدر 1997 نفر که در سرجمع کل دستگیری ها 41792 نفر بوده است که البته هزینه هنگفتی برای نیروی انتظامی داشته است.
 
سرهنگ مشایخ با طرح این سوال که علی رغم معظلات جامعه از لحاظ اقتصادی، بیکاری، تورم و غیره اگر پلیس، مقام امنیت قضایی، همت مسوئلین نبود، امنیت در شهری  که 72 ملت را ساکن دارد چطور برقرار می شد، خاطرنشان کرد: امنیت امروز در سطح استان برقرار است و می طلبد که مردم پلیس را همراهی کنند.
 
وی ادامه داد: هر جرمی که اتفاق می افتد سه ضلع دارد و اولین ضلع آن انگیزه است که باید از سارقین گرفته شود و این میسر نمی شود جز  با شکایت از طرف مردم، طراحی حفاظ محسور و وضعیتی که انگیزه، امکانات و فرصت را از مجرم بگیرد.
 
مشایخ در پایان تاکید کرد: نیروی انتظامی از نظر نیرو مشکلی ندارد ضمن اینکه از پلیس افتخاری هم استقبال می‌کند، آنها را استخدام کرده و پرونده برایشان تشکیل می دهد در صورتی که  امکانات لازم  را شورا ها فراهم کنند. 
 
به گزارش ایسنا، در بیستمین جلسه شورای اسلامی شهرستان بندرعباس که سالاری، رئیس شورای شهر بندرعباس، عاشوری، دبیر شورای تامین شهرستان بندرعباس، سرهنگ مشایخ، فرماندهی انتظامی شهرستان بندرعباس و جمعی از اعضای شوراهای شهرستان از قبیل شورای شهر قلعه قاضی بخش قلعه قاضی، شهر تخت بخش تخت، دو نفر از شهر بندرعباس، تازیان و بخش مرکزی برگزار شد.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  شنبه سراسر کشور بارانی است  
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
  افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودی ساحل سورو مسدود می‌شود
  برنامه‌های سفر دو روزه روحانی به هرمزگان اعلام شد/ دیدار مردمی: بندرلنگه 9 صبح یک‌شنبه 28 بهمن
  زورخانه جهان پهلوان تختی بندرعباس  
  خبرِ خوش به دارندگان سهام عدالت
  حرف های تلخ مشاور وزارت فرهنگ افغانستان در رابطه با ایران
  تکذیب صدور کارت کاغذی خودرو از سوی پلیس  
  واعظی در نشست فعالان اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  تعطیلی یک‌چهارم رستوران‌ها به دلیل گرانی گوشت
  واردات 100 قلم کالا توسط مرز نشینان مجاز شد (+اسامی)
  سفر رئیس دفتر رئیس جمهور به بندرعباس
  چگونه قند خون را کنترل کنیم؟
  افتتاح 6 هزار میلیارد تومان پروژه در هرمزگان در سفر روحانی
 
پر بحث ترین ها
  یک زن معاون استاندار هرمزگان شد
  دستور توقیف کشتی‌های ترال در محدوده غیرمجاز را صادر کرده‌ام
  وعده وزیر‌بهداشت درمورد هزینه‌های‌درمانی
  مدارس یکشنبه تعطیل نیست
  غلامعباس زائری:مسؤولان پاسخگوی مردم باشند
  مسؤولان این عکس را سر در اتاق‌شان نصب کنند!  
  گزینه سرمربیگری ایران به یکسال زندان محکوم شد!
  مراسم ترحیم پدر شهردار بندرعباس  
  حذف دلار از مبادلات ایران و روسیه
  ‎۴۳ پروژه شاخص معدنی در هرمزگان افتتاح شد  
  استانی‌شدن انتخابات مشکلات را حل نمی‌کند
  شناسایی و دستگیری باند سارقان منازل و مغازه ها در بندرعباس  
  درخواست گمرک از وزارت صمت: اختیارات باید تفویض شود تا دپو کالا صفر شود!
  دستگیری باند سارقان‌منازل‌ومغازه‌ها در بندرعباس  
  هواپیماهای سم پاش مسیر ملخ های صحرایی را سم‌پاشی کردند
  رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس به انتقادات اعضای هیئت رئیسه واکنش داد
  واعظی در نشست فعالان اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار