صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 4 خرداد 1398 - 01:49   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  بخشیده شدن شهریه عقب‌مانده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
  دیدار جمع کثیری از اساتید دانشگاه‌های هرمزگان با آیت‌الله نعیم‌آبادی  
  گرما در هرمزگان از ۴۰ درجه گذشت!  
  حال‌وهوای ماه رمضان در مسکو  
  ممنوعیت واردات ۱۴۳ قلم کالای غیرضروری
  شب قدر کدام هیات برویم؟  
  کیانوش جهانبخش: مجلس و دولت برای از بین بردن شوراها تلاش می‌کنند
  لغو کلیه امتحانات مدارس در فردای شب‌های قدر
  انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری
  شورای عالی امنیت ملی: عمده سفر مقامات کشورهای مختلف به ایران به نمایندگی از آمریکاست
  بشدت نگران مهاجرت سرمایه‌های علمی هرمزگان هستم!
  علی ربیعی سخنگوی دولت شد
  آغاز سفر دور دنیا ورزشکار هرمزگانی با شتر  
  ‍‍ خرمشهر‌ها در راه است اما هست جهان آرا؟
  آیت‌الله نعیم‌آبادی: حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی می‌شکنیم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38356صفحه نخست » تازه ترین عناوینچهارشنبه، 23 آبان 1397 - 01:10
حضور مشایخ در شورای شهرستان بندرعباس
رئیس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: مردم بصیر و آگاه ما گوش به فراخوان های دشمن نمی دهند ولی مدیران هم باید به نقش خود عمل کنند نقشی که به خدمت گزاری، خدمت رسانی و روحیه انقلابی گرایی مرتبط است تا کارها را باهم، همنوا، هم راه و همدل کنند و این شیپور یاس و نا امیدی که دشمن در رسانه ها و فضای مجازی می دمد را به خودشان برگردانند.
  
به گزارش جنوب ایران به نقل از ایسنا، پرویز سالاری در ابتدای جلسه گفت: اولویت اصلی مدیریت شهری که شوراها به عنوان رکن و پارلمان قوی آن هستند، نظارت بر کار مدیران اجرایی، مدیریت شهری، رصد اعمال و رفتار آن‌ها و انعکاس مطالبات مردم به ویژه شورای شهرستان و شوراهای است  که متاسفانه تاکنون آنطور که شایسته و بایسته است جایگاه قانونی خود را پیدا نکرده اند.
 
 
وی با اشاره به اینکه شوراهای شهرستان پل ارتباطی بین همه روستاییان و شهرها و بخش ها با  مدیریت اجرایی  و مدیریت شهری هستند، افزود: خط مقدم فعالیت های مدیریت شهری باید فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی باشد لذا مدیریت شهری به ویژه شهرداری، نیروی انتظامی، فرمانداری، بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد و سازمان‌های مدیریتی که به نوعی مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی هستند بایستی از ظرفیت‌هایی که در شهر و روستا وجود دارد، استفاده کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های مساجد، پایگاه‌های بسیج، مدارس، معتمدین محلی، انجمن ها و تشکل های مردم نهاد استفاده کرد، ادامه داد: هرجا با مشکل مواجه شدید به مردم مراجعه کنید، مردم یک سرمایه اجتماعی هستند.
 
ریس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس تاکید کرد: دشمن به دنبال فشارهای مختلف اجتماعی و اقتصادی است که بتواند بحران ها و مسائل اجتماعی را به مسائل امنیتی تبدیل کند اما وجود نیروی انتظامی آگاه و هوشیار شهرستان در مسائلی که در سال‌های اخیر پیش آمد باعث شد فتنه های دشمن به خودشان برگردد.
 
وی دامه داد: مردم بصیر و آگاه ما گوش به فراخوان های دشمن نمی دهند ولی مدیران هم باید به نقش خود عمل کنند نقشی که به خدمت گزاری، خدمت رسانی و روحیه انقلابی گرایی مرتبط است تا کارها را باهم، همنوا، هم راه و همدل کنند و این شیپور یاس و نا امیدی که دشمن در رسانه ها و فضای مجازی می دمد را به خودشان برگردانند.
 
سالاری نقش مردم در مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه رسانه ها را نقش بسیار مهمی دانست و افزود: مدیریت شهری به ویژه نیروی انتظامی می تواند به عنوان مشاورین پُر هم از نمایندگان مردم، شورای شهرستان، استان، شهر و روستا و سایر نهاد های رسمی و غیر رسمی در ارائه خدمت رسانی بهتر و ارتقای ضریب امنیتی کمک کند.
 
وی خاطر نشان کرد: مردم ممکن است بهترین ساختمان و امکانات را داشته باشند ولی اگر سربازان گمنام شریف ما در نیروی انتظامی، بسیج و سایر نهادهای امنیتی نبودند شاید آرامش اکنون هم نبود.
 
عضو ارشد شورای تامین شهرستان بندرعباس در ادامه جلسه با ارائه چند گزارش در خصوص جرائم، دستگیری‌ها  و کشفیات تخلفات، گفت: برقراری  و حفظ امنیت در استان هرمزگان به ویژ در شهرستان بندرعباس که مهاجرین زیادی دارد، همراهی و همیاری تمامی شوراها و دهیاری ها را می طلبد.
 
سرهنگ اسماعیل مشایخ با اعلام گزارش شورای امنیت کشور که در بین 425 شهرستان، شهرستان بندرعباس را در بسیاری از آیتم ها مقام اول دانسته است، ادامه داد: در هشت ماهه امسال جرائم گذشته شامل سرقت مسلحانه، تجاوز، قتل، شرارت  59 مورد بوده که در هشت ماهه سال گذشته 81 مورد بوده این درحالی است که 101 نفر دستگیر یا روانه زندان شدند یا حکم حبس ابد و حکم اعدام برایشان صادر می شود.
 
وی اظهار کرد: در مجموع سرقت ها  2327 مورد سرقت کشف شده است که 93 درصد سرقت‌های به وقوع پیوسته را نیروی انتظامی کشف کرده است.
 
فرماندهی انتظامی شهرستان بندرعباس افزود: در سرجمع کل سرقت‌ها 2079 مورد کشف، 2647 نفر سارق دستگیر و 1473 نفر دستگیری افراد مضمون بوده است، دستگیری جمع آوری معتادین در سطح شهرستان بندرعباس 16426 نفر دستگیری افراد خرده فروش مواد مخدر 1997 نفر که در سرجمع کل دستگیری ها 41792 نفر بوده است که البته هزینه هنگفتی برای نیروی انتظامی داشته است.
 
سرهنگ مشایخ با طرح این سوال که علی رغم معظلات جامعه از لحاظ اقتصادی، بیکاری، تورم و غیره اگر پلیس، مقام امنیت قضایی، همت مسوئلین نبود، امنیت در شهری  که 72 ملت را ساکن دارد چطور برقرار می شد، خاطرنشان کرد: امنیت امروز در سطح استان برقرار است و می طلبد که مردم پلیس را همراهی کنند.
 
وی ادامه داد: هر جرمی که اتفاق می افتد سه ضلع دارد و اولین ضلع آن انگیزه است که باید از سارقین گرفته شود و این میسر نمی شود جز  با شکایت از طرف مردم، طراحی حفاظ محسور و وضعیتی که انگیزه، امکانات و فرصت را از مجرم بگیرد.
 
مشایخ در پایان تاکید کرد: نیروی انتظامی از نظر نیرو مشکلی ندارد ضمن اینکه از پلیس افتخاری هم استقبال می‌کند، آنها را استخدام کرده و پرونده برایشان تشکیل می دهد در صورتی که  امکانات لازم  را شورا ها فراهم کنند. 
 
به گزارش ایسنا، در بیستمین جلسه شورای اسلامی شهرستان بندرعباس که سالاری، رئیس شورای شهر بندرعباس، عاشوری، دبیر شورای تامین شهرستان بندرعباس، سرهنگ مشایخ، فرماندهی انتظامی شهرستان بندرعباس و جمعی از اعضای شوراهای شهرستان از قبیل شورای شهر قلعه قاضی بخش قلعه قاضی، شهر تخت بخش تخت، دو نفر از شهر بندرعباس، تازیان و بخش مرکزی برگزار شد.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  پروژه جهانگردی دور دنیا با شتر توسط یک هرمزگانی
  علی ربیعی سخنگوی دولت شد
  گرما در هرمزگان از ۴۰ درجه گذشت!  
  آیت‌الله نعیم‌آبادی: حصر اقتصادی را با مقاومت و ایستادگی می‌شکنیم
  انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری
  کیانوش جهانبخش: مجلس و دولت برای از بین بردن شوراها تلاش می‌کنند
  شب قدر کدام هیات برویم؟  
  دیدار جمع کثیری از اساتید دانشگاه‌های هرمزگان با آیت‌الله نعیم‌آبادی  
  شورای عالی امنیت ملی: عمده سفر مقامات کشورهای مختلف به ایران به نمایندگی از آمریکاست
  لغو کلیه امتحانات مدارس در فردای شب‌های قدر
  ممنوعیت واردات ۱۴۳ قلم کالای غیرضروری
  حال‌وهوای ماه رمضان در مسکو  
  بخشیده شدن شهریه عقب‌مانده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
  ‍‍ خرمشهر‌ها در راه است اما هست جهان آرا؟
 
پر بحث ترین ها
  واکاوی گوشه‌ای از سو مدیریت‌ها در بندر شهید رجایی/ از اوضاع آشفته مدیریتی تا غرق شدن آل استار!
  یکی از خلاهای جامعه کمبود نشاط اجتماعی است
  نمایی متفاوت از شهر دوبی  
  جزئیات تعطیلی ادارات هرمزگان در روزهای 5شنبه
  قول رییسی برای ارائه لایحه منع خشونت علیه زنان
  تجمع شمیلی‌ها مقابل استانداری هرمزگان
  بازدید احمد مرادی از آلومنیوم المهدی  
  افطاری رئیس قوه قضائیه به نمایندگان  
  تشییع پیکر بهنام صفوی در اصفهان  
  سرایی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان شد  
  در نشست روسای هیأت‌های ورزشی هرمزگان با استاندار چه گذشت؟  
  پرویز سالاری از عضویت در شورای شهر بندرعباس استعفا داد
  روزه‌داری منعی برای اهدای خون ندارد
  باید با فساد فرزندان و دامادهای مسئولان مبارزه کرد
  جزئیات جلسه فعالان سیاسی باروحانی
  12 مصدوم در پی حادثه برای 2 سرویس مدرسه در کیش و شهربابک
  بخشیده شدن شهریه عقب‌مانده دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار