صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
چهارشنبه، 29 خرداد 1398 - 09:08   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  چالش جدید تیم ملی؛ بازی در روز عاشورا
  توضیح وزیر خارجه ژاپن درباره برگه‌ معروف آبه  
  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد
  فروش اقساطی 4 محصول سایپا (+جزئیات)
  رد لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مردان خارجی
  درخت 500 ساله کوهیج بستک قطع نخواهد شد
  ۴ محیط‌بان بازداشتی کرمان آزاد شدند+جزئیات
  فراخوان رئیس قوه قضائیه درباره مشارکت‌جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضائی
  تغییر ساعت کار ادارات هرمزگان به دلیل گرمای هوا/ ادارات از 26 خرداد به مدت 3 روز از 6.30 تا 12 باز خواهند بود
  آغاز عقیم‌سازی سگ‌های بدون‌‌صاحب در بندرعباس
  موج جدید هجوم ملخ‌ها تیرماه آغاز می‌شود/ بسیج و سپاه به کمک مقابله می‌آید
  خروج نفتکش های حادثه‌دیده از آبهای ایران
  هجوم ملخ‌ها به استان هرمزگان
  ورود سامانه هوای گرم به هرمزگان/ راهکار‌هایی برای جلوگیری از گرمازدگی
  درخواست استاندار هرمزگان از وزیر صمت در حاشیه سفر وزیر به جنوب استان کرمان!  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38671صفحه نخست » تازه ترین عناوینیکشنبه، 25 آذر 1397 - 01:25
تنها مرکز نیمه مکانیزه تحویل کارت هوشمند ملی شهرستان بندرعباس تعطیل شد
دفتر نیمه مکانیزه صدور کارت هوشمندملی در شهرستان بندرعباس واقع در بلوار امام حسین (ع) که از سال ۹۵ با حضور فرماندار، مدیرکل ثبت احوال و رئیس و اعضاء وقت شورای شهر افتتاح شد و یکسال پیش از رونق زیاد و ازدحام جمعیت برخوردار بود این روزها در استانه تعطیلی قرار گرفته است.
  

به گزارش جنوب ایران، دفتر نیمه مکانیزه صدور کارت هوشمندملی در شهرستان بندرعباس واقع در بلوار امام حسین (ع) که از سال ۹۵ با حضور فرماندار، مدیرکل ثبت احوال و رئیس و اعضاء وقت شورای شهر افتتاح شد و یکسال پیش از رونق زیاد و ازدحام جمعیت برخوردار بود این روزها در استانه تعطیلی قرار گرفته است.

 

دقیقا در تیرماه ۹۶ نگارنده جهت تحویل کارت ملی به این مرکز مراجعه کرد و بعداز سه روز توانست در روز سوم کارت خودرا به علت شلوغی و ترافیک مراجعه کنندگان تحویل بگیرد.

در هفته گذشته که برای انجام کارت سوخت به این دفتر در بندرعباس مراجعه کردم در کمال ناباوری با خلوتی غیرمنتظره ای مواجه شدم، از یکی از سه پرسنل موجود دلیل این آرامش و سکوت را جویا شدم که ایشان گفت: از ۱۵ نیروی موجودمان همه را تعدیل کردیم و فقط دو نفر باقی مانده اند و ما هم به دلیل مشکلاتی که پیش آمده تا چند روز دیگر باید ترک کار کنیم.

سراغ مدیر مرکز را گرفتم؛ خانم فروزنده ایران پور مدیر فعلی مرکز مکانیزه تحویل کارت هوشمند ملی در شهرستان بندرعباس گفت: این مرکز به صورت رسمی در دی ماه سال ۹۵ با حضور رییس شورای شهر وقت ، فرماندار بندرعباس و حضور مدیرکل ثبت احوال هرمزگان افتتاح شد و تمامی مسئولان قول مساعد مبنی بر حمایت از این مرکز و بخش خصوصی دادند که باعث دلگرمی ما کارکنان و سایر شرکاء و سرمایه گذاران شد.

وی افزود: در حال حاضر ۵۴۰۰ کارت ملی هوشمند صادر شده در بایگانی مرکز موجود است که تاکنون صاحبان آنها مراجعه نکرده اند . امروز که می بینید مرکز ما علیرغم رونق و ازدحام گذشته بسیار آرام و خلوت است در سال گذشته روزانه بین ۷۰۰ الی ۱۴۵۰ کارت ملی هوشمند تحویل می دادیم، امّا در حال حاضر فقط روزانه بین ۷۰ الی ۹۰ کارت تحویل می شود و این امر به علت مشکلات پیش آمده و عدم تدبیر مدیرکل ثبت احوال در امور محوله و تصمیمات غیر کارشناسی در برونسپاری خدمات بوده است.

image_2018_12_11-22_49_20_791_fHb
مدیر دفتر مکانیزه تحویل کارت ملی در بندرعباس تاکید کرد: باید نگاه دولت یا سازمان ثبت احوال بر حفظ و تداوم و ایجاد هم افزایی با بخش خصوصی می باشد. علی ای حال با عنایت به لزوم عملیاتی شدن کارتهای هوشمند ملی در سطح گسترده تر و لزوم احصاء خدمات جدید برای دفاتر ارائه کننده خدمات هویتی ، از جمله امضاء الکترونیکی و … تنها راهکار باقی مانده برای حفظ این مجموعه و سایر دفاتر می باشد که باید مدیران استان در این خصوص اهتمام ویژه ای داشته باشد.

بسراغ آقای مهرداد مسعودی نماینده دفاتر سرمایه گذار رفتم که وی هم با انتقاد از سیاست های دوگانه مدیرکل ثبت احوال هرمزگان گفت: این مرکز با حضور مسئولان در سال ۹۵راه اندازی شد و درابتدای امر جناب مدیرکل ثبت احوال قول مساعد مبنی بر واگذاری خدمات متعدد جهت رونق این مرکز که بصورت نیمه مکانیزه وبا ۱۵پرسنل اداره می شد و به جرات می توان گفت یکی از مراکز موفق در سطح کشور در ارائه خدمات تحویل کارت هوشمند ملی می باشد داد، که بعد از هشت ماه فعالیت مستمر و پاسخگویی به موقع به ارباب رجوعان متاسفانه با اتخاذ سیاست هایی که از سوی مقام بالادستی صادر می شد رفته رفته رونق را از این مرکز گرفت .

image_2018_12_11-22_49_19_66_BIc
  مسعودی گفت: این مرکز به عنوان دومین مرکز تخصصی در کشور بعد از تهران می باشد که با توجه به اینکه استان هرمزگان با شرایط خاص و منطقه محروم می باشد، توانستیم با اجرای این پروژه استان دوم کشور و پیشرو در اجرای کیفی این خدمت برون سپاری شده توسط ثبت احوال استان هرمزگان بشویم.

وی افزود: بنده بر این عقیده ام که مدیرکل ثبت احوال هرمزگان باید از ظرفیت بخش خصوصی به نحو احسن استفاده می کرد و تدابیر لازم را جهت حفظ و گسترش توان بخش خصوص به عنوان بازوهای توانمند خود و بخش دولتی به عمل آورده و برای تداوم حضور مراکز این چنینی تدابیر ویژه ای می اندیشید.

وی گفت: درابتدای امر به پیشنهاد شخص مدیرکل بنده و سایر شرکاء ترغیب به راه اندازی این مرکز شدیم تا بار ترافیک مراجعان جهت صدور کارت ملی هوشمند را از دوش ثبت احوال برداریم تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری به شهروندان داشته باشیم و موفق هم شدیم؛ با تلاش شبانه روزی پروژه راه اندازی این مرکز را در هفته ثبت احوال افتتاح کرده و۲۵۰میلیون تومان سرمایه گذاری گردید و برای ۱۵ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرد تا مردم دسترسی بهتر به خدمات ثبت احوال داشته و تحویل آنی و مکانیزه صورت گیرد. کاری که در نوع خود در کشور بی نظیر بوده است.

نماینده شرکاء مرکز مکانیزه تحویل کارت ملی هوشمند افزود: متأسفانه با سیاست های شخص مدیرکل و عدم کار کارشناسی موجبات از بین رفتن مرکزیت این مجموعه جهت تحویل کارت های صادرشده گردید که با اهداف اولیه تأسیس آن کاملاً متضاد بوده است و نتیجتاً کارت ها بین دفاتر دیگر در سطح شهر توزیع شد تبعات آن گریبان گیر همه دفاتر سرمایه گذار شهرستان و بیکاری کارکنان و سرمایه سوزی شد که مستندات و دستاوردهای این تصمیمات بر همه مبرهن و روشن گردید.

مسعودی گفت: الحمدلله تاکنون حتی یک مورد نارضایتی از ارباب رجوع نداشته ایم و سعی مان همواره بر افزایش کیفیت خدمات و تکریم ارباب رجوع بوده است و موفق هم بوده ایم چون همواره سعی مان بر استفاده بهینه از سیستم ها مکانیزه، انجام آموزش ها مستمر برای کارکنان و بهره گیری از فناوری و اطلاعات روز به مردم بوده و سرمایه گذارانی که اینجا جمع شده اند عمدتاً از دفاتر منتخب سطح شهر می باشند و نیازی به سود مجموعه نداشته اند اما همواره نگران عدم تحقق وعده ها و حمایت های انجام نشده جناب مدیرکل ثبت احوال در کاهش فرصت های اشتغالزایی و از بین رفتن سرمایه بخش خصوصی
بوده اند.

مسعودی گفت: متاسفانه با توجه به شرایط پیش آمده تعداد پرسنل از ۱۵به سه نفر کاهش داده و تنها ماحصل کار دوساله بدهی های زیادی است که بر گُرده سرمایه گذاران گذاشته شده باید بگویم هر سرمایه گذار بخش خصوصی توقع و انتظار دارد در این برهه از زمان مسئولان ارشد استان نسبت به نظارت ، آموزش و توجیهات جدی را برای مدیران خود حداقل جهت حفظ و استفاده از توان بخش خصوصی باقی مانده در برونسپاری ارائه خدمات و سیاست گذاری ها آتی بعمل آورده و تدابیر ویژه بیاندیشند تا با اعتماد سازی برای افکار عمومی موجب ایجاد علاقه و فرصت های جدید برای بازدهی اقتصادی هرگونه سرمایه گذاری بوجود آید علی ایحال امید است جناب استاندار با حمایت عملی و قاطع از بخش خصوصی جدیت خود را در صیانت از سرمایه های بخش خصوصی در راستای اهداف دولت برای خروج از مشکلات اقتصادی به مدیران دستگاه های اجرایی باز یادآوری نمایند، و بنا به توصیه جناب دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور ((دست سرمایه گذاران را بگیرند و از آنها حمایت شود)) تا خدایی ناکرده به حال و روز این مجموعه گرفتار نشوند.

این مقام مسئول افزود: متاسفانه سیاست گذاری ها و حمایت های شخص مدیرکل در ابتدای اجرای پروژه سازوکار لازم را ایجاد امّا در ادامه چتر حمایتی بدلایل خاص برداشته شد و اینجا سرمایه گذاران و کارکنان فعال در بخش خصوصی دچار خسارات مادی و معنوی زیادی شدند تا آنجا که نه تنها سودی از این همکاری با بخش دولتی و سرمایه گذاری حاصل نگردید بلکه اصل سرمایه هم از بین رفت و باعث شد کارتهای صادره بین دفاتر شهر پخش شود و الان این اقدام موجب ورشکستگی ،تعطیلی مجموعه و بیکاری کارکنان و از بین رفتن سرمایه گذاری انجام شده گردید و همچنین در مقطعی باعث سرگردانی و نارضایتی مردم شد.شایان ذکر است مدتها قبل ما دغدغه و چالشهای پیش رو را حضوراً به جناب استاندار در میان گذاشتیم و همچنین با مشقت های زیاد توانستیم از مدیرکل ثبت احوال وقت ملاقات گرفته و با ایشان نیز موضوع را مطرح نمودیم که مشکلاتی وجود دارد و در صورت عدم اخذ تصمیمات کارشناسی و تمهیدات مدبرانه موجب تعطیلی این مجموعه خواهد شد و هیچ دستاوردی جزء سرگردانی مردم و بلاتکلیفی آنها و سرخوردگی بخش خصوصی را در پی نخواهد داشت. اما متأسفانه توجهی به این دغدغه ها نشد و هیچ مرجعی همراهی نکرد و البته در موردی قول برخورد را دادند که بنا به دلایل خاص قولهای رسیدگی هم که داده شد محقق نگردید. البته قرار بود یکسری خدمات از اداره کل ثبت احوال به این مجموعه واگذار شود تا رونق اقتصادی برای بخش خصوصی بوجود آید که باز هم مورد بی توجهی قرارگرفت و به دلایل خاص محقق نگردید و ما به نقطه ورشکستگی رسیدیم.

وی افزود: انتظارمان از جناب استاندار این است که در حمایت از بخش خصوصی به خواسته ها و نیازهای سرمایه گذاران توجه کرده و از آنها به عنوان بازوهای بخش دولتی حمایت نمایند نه اینکه از بخش خصوصی استفاده ابزاری گردد.

با همه این تفاسیر بخش خصوصی در کنار اهداف افزایش کیفیّت و کمیّت خدمات به مردم ، توقع انتفاع جهت تداوم خدمات کیفی و حفظ توان جهت استمرار خدمات را دارد.

در ادامه لازم به ذکر است اگر همین سه نفر پرسنل هم ترک کار کنند ما چگونه باید پاسخگوی سایر کارکنان در سایر بخشها باشیم در ابتدا بنا به قول مساعدت جناب مدیرکل شروع کردیم و تصورمان بر این بود که مجموعه در فضایی بالغ بر۳۰۰ متر با امکانات بسیار مناسب می تواند رفاه و آرامش خاطر شهروندان را فراهم نماید که اینگونه نشدو انگیزه و توان ما گرفته شد قرار است بعداز تعطیلی تمامی کارت های صادر شده به ثبت احوال انتقال یافته و مجددا همان روند سابق در ارائه خدمات به شهروندان ایجاد شده و سیرقهقرایی خواهیم داشت.

مسعودی در پایان گفت: امیدواریم جناب استاندار تدابیر ویژه ای دراین خصوص بیاندیشند و از مدیران دولتی و دستگاه های اجرایی بخواهند با روحیه جهادی در راستای استفاده از توان و ظرفیتهای بخش خصوصی و صیانت از سرمایه گذاری های انجام شده مانع از تعطیلی مجموعه های خودگردان شوند بخش خصوصی در حال حاضر نیاز به جلب اعتماد از سوی دولت دارند تا زمینه را برای بازگشت امید به حاد مردم برای ارائه خدمات بهتر و دسترسی آسانتر شهروندان به خدمات مورد نیازشان را فراهم کنند. قطعاً در چنین شرایطی دولت با استفاده از همه ظرفیت ها و بکارگیری آنها در عبور از چالشها پیش رو موفق خواهد بود.

 

آفتاب جنوب

   
  

نظرات کاربران: 23 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
|    | 1397/9/25 - 10:09 | |
جنوب ایران تا کی باید چوب ندانم کاری این مدیران بخوریم
لطفا ورود کنین به این برونده ببینین که چه خبره توی ثبت احوال

ناشناس
|    | 1397/9/25 - 17:40 |
پاسخ: برادر من اینا عمرا اگه ورود کنن
با این همه کارشکنی توسط مدیر ثبت احوال


شهروند
|    | 1397/9/25 - 11:38 | |
احسنت بر جناب مسعودی ، که همیشه دغدغه های رفع مسائل و مشکلات مردم را دارند

ناشناس
|    | 1397/9/26 - 12:52 |
پاسخ: این موضوع برد برد بود هم کار افرینی بود وهم کار راه اندازی مردم

ناشناس
|    | 1397/9/25 - 17:38 | |
تا کی باید مردم و بخصوص بخش خصوصی چوب ندانم کاری و غرض ورزی شخصی مدیر ثبت احوال را بخورن
یعنی واقعا در استان ما یک مدیر نیست که مدیر از اراک آوردن گذاشتن ثبت احوال؟؟؟
آقایان نماینده چرا فکری نمی کنن

ناشناس
|    | 1397/9/29 - 17:05 |
پاسخ: فعلا نمایندگان محترم مجلس آرایش‏ ‏انتخاباتی گرفته اند و در حال حل کردن مشکلات فی ما بین خودشان هستند
ما باقی هم منتظرند کدام نماینده قوی تر است و همان طرفی غش کنند


پیشخوان
|    | 1397/9/25 - 17:51 | |
این آقای مدیر تا کی میخواد دفاتر و بخش خصوصی رو نابود کنه
من یه کارمند دفتر پیشخوان بودم که بخاطر مدیریت غلط ایشون از کار بیکار شدم
با یه بررسی ساده ببینین چند نفر مثل من بیکار شدن

ناشناس
|    | 1397/9/28 - 17:15 |
پاسخ: اینجور مدیرا براشون مهم نیست که چه اتفاقی میافته

احتمالا دعای خیر پشتش هست¿¿


محمد
|    | 1397/9/26 - 11:01 | |
دمشون گرم واقعا هربار ما رفتیم با اعضای خانواده کارت بگیریم خیلی سریع وبا احترام کارتو بهمون دادن متاسفم واسه ثبت احوال که با ندانم کاریاش چوب لای چرخ بخش خصوصی میزاره .الان این جوونا بیکار شدن خوب شد .مدیریت غلط داره کشور مونو نابود میکنه

ناشناس
|    | 1397/9/26 - 11:11 | |
ای وای چرا تعطیل شد ما راضی بودیم چندبار رفتیم .چرا مدیریت مسئولای ماجوریه که جوونارو بیکارکنن

ناشناس
|    | 1397/9/26 - 13:06 | |
ای بابا بندگان خدا بیکار شدن.بیکاری خدانیاره بدترین چیزه خدا کمکشون کنه.برای مسئولین مواقعا متاسفم

ناشناس
|    | 1397/10/2 - 10:44 |
پاسخ: کافیه دو ماه حقوق نگیره ببین زمین به زمان میبنده

ناشناس
|    | 1397/9/26 - 13:16 | |
چوب ندانم کاری مدیران بی تدبیر رو جوان ها میخورن مدیراکه حتما وضعشون خوبه که زندگی راحتی داشته باشه اما جوونای مت

ناشناس
|    | 1397/9/30 - 09:57 |
پاسخ: معلومه وضعشون خوبه
ماشین با راننده اختصاصی بزای خود و خانواده
خونه ویلایی با خدمه رایگان
حقوق و پاداش نجومی
چه دردی میتونه احساس کنه که مردم چی میکشن
چی میفهمه که راه اندازی یه مجموعه با چه زجری همراهه


پاسلار
|    | 1397/9/28 - 16:41 | |
خدا ازشون نگذره اگه اینکار کردن

ملک زاده
|    | 1397/9/28 - 20:27 | |
هر زمان که مدیری جرأت مقابله با خدمت رسانی با مردم کند
باید دید چه کسانی باعث انتصاب و ابقا وی شده اند
با وجود نهادهای نظارتی عریض و طویل که همه انصافاً برای رضایت مردم کار میکنند
چگونه است که جلوی این گونه اظهار نظر را نگرفته اند
چگونه یک مدیر اظهار می کند مسئول پاسخ گویی نیست مگر این حرفها مصداق
سوء استفاده ابزاری از مردم و بخش خصوص نیست
حداقل اینگونه مدیران برای مردم ایجاد نارضایتی نکنند

ملاحی فین
|    | 1397/9/30 - 09:54 |
پاسخ: بخش خصوصی کیلو چند


علی
|    | 1397/9/29 - 00:13 | |
از دست این دولت ناتدبیری و نا امیدی
علی برکت ا...

همتی
|    | 1397/9/29 - 16:59 | |
بارها و بارها از بی تدبیری صحبت میگردد اما واقعا چه کسانی مسبب و منتصب کننده اینگونه مدیران هستند
اقای استاندار آیا شما مسئول این بی تدبیری ها را می شناسید
ایا وقت آن نرسیده است که تحولی در این استان صورت پذیرد
آقای استاندار چرا رخوت و بی مسئولیتی در این استان بیداد میکند
آیا وقت آن نرسیده مدیران و مسئولین استان وارد میدان حمایت از مردم شوند
آیا وقت آن نرسیده که مدیران دستگاه های اجرایی به نفع مردم حماسه آفرینی نمایند
آقای استاندار حرف بسیار است اما مردم منتظر حرکت جهادی شما هستند

نامداری
|    | 1397/9/30 - 09:53 |
پاسخ: کجایی برادر
از این خبرا نیست
اگه اقایون ورود میکردن که این حال و روزمون نبود

ناشناس
|    | 1397/10/2 - 10:42 |
پاسخ: آقای استاندار لطفا ورود کنید
ناشناس
|    | 1397/10/6 - 09:15 |
پاسخ: حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
 
پر بحث ترین ها
  به نظر شما دلیل رخدادهای اخیر در بندر شهید رجایی چیست؟/ نظرتان درباره آتش‌سوزی اخیر در این بندر چیست؟
  مرادی: مسئولین خاطی و مسببان حادثه باید پاسخگو باشند/ متولی و نظارت بر عملکرد تمامی شرکت‌های مستقر در بندر شهید رجایی بر عهده اداره کل بنادر هرمزگان است
  قاضی ویژه جهت بررسی جزئیات حریق در بندر شهید رجایی تعیین شده است
  پرورش فقر و تبعیض یا پرورش میگو؟
  چهره‌های شاخصی که در هرمزگان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس استعفا کردند!
  اعضای جدید هیات رئیسه 9 کمیسیون‌ مجلس (+جدول)
  پیش بینی ابتلای ۱۶۰ هزار نفر در هرمزگان به بیماری فشار خون بالا
  سقوط مرگبار مرد ۳۹ ساله در ارتفاعات بستک
  وضعیت جوی و دریایی هرمزگان پایدار است
  پژوهشگاه خلیج‌فارس: دو هزار و ۹۲۰ گونه آبزی درخلیج فارس و دریای عمان وجود دارد
  عکس ماهواره‌ای از آلودگی‌های ناشی از تاسیسات نفتی و سوخت‌های فسیلی در جنوب کشور  
  مرگ مادر پس از تولد فرزند در بشاگرد
  افزایش ۱۱ درصدی جابجایی مسافران از خطوط ریلی در هرمزگان
  سقف وام مسکن ۶۰ درصد افزایش یافته است
  تلفن همراهتان را از گرمای هوا دور کنید
  سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد  
  چالش جدید تیم ملی؛ بازی در روز عاشورا
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار