صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 13:23   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  دلیل تاخیر در صدور گواهینامه رانندگی چیست؟
  جدول ترسناک صعود قیمت خودرو در ۳ دولت اخیر
  36 صندوق خرد روستایی در شهرستان بندرعباس فعال است
  یک کشته در حریق خودروی حامل سوخت قاچاق
  بیشتر شناورهای بنادر هرمزگان چوبی هستند
  سازمان ویژه پیگیری امور زنان ایجاد می‌شود
  تداوم بچه بازی اداره برق/ حالا نوبت به منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان رسید!
  ایران با کدام ابزار می‌تواند ناو‌های آمریکایی را در خلیج فارس غرق کند؟
  استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد
  سرعت تغییرات نامطلوب زیست‌محیطی در ساحل شهر بندرعباس بالاست
  موسسات فرهنگی چقدر از دولت بودجه گرفتند؟  
  نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر
  کمبود آب بدن؛ عامل مرگ کودکان و نوزادانپ
  رستورانی که 5 متر زیر دریاست  
  فریدون الهامی مدیر کل ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم شد  
- اندازه متن: + -  کد خبر: 38926صفحه نخست » اخبار مهمسه شنبه، 18 دی 1397 - 00:18
آیت الله نعیم‌آبادی در دیدار با کارگران آلومنیوم المهدی:
در نماز جمعه به کارگران نگفتم بروید بلکه منظورم این بود نظم را به هم نزنید/ چند سال است با علی‌محمدی ارتباطی ندارم/ از او گله‌مندم و شکایت دارم
جمعی از کارگران آلومنیوم المهدی با آیت‌الله نعیم‌آبادی دیدار و مسائل و مشکلات اخیر خود را با نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان در میان گذاشتند.
  

 به گزارش جنوب ایران به نقل از فارس، جمعی از کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی با آیت الله غلامعلی نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس دیدار کردند.
 
آیت الله نعیم آبادی در این دیدار با اشاره به اتفاق رخ داده در نمازجمعه از سوی کارکنان این شرکت اظهار داشت: در نماز جمعه عرض کردم که وسط خطبه های نماز جمعه جای اینکارها نیست، باید فردا صبح (شنبه) در دفتر حضور یابید و در این مورد حرف بزنیم، حرف های شما را بشنوم و بعد تصمیم بگیریم، بعد از اینکه متوجه موضوع شدیم از تریبون نماز جمعه، مشکلات کارگران را حل بیان می کنم.

 
وی در ادامه افزود: من نگفتم کاری به المهدی ندارم، بلکه تاکید کردم نظم نمازجمعه را نباید با این کارها برهم بزنید. در همان خطبه گفتم ائمه جمعه پناه مردم هستند، با حضور در دفترم، درحد توانم برای رفع مشکلات کارکنان هر کاری انجام می‌دهم  اما  عده ای  بلند شدند و با ترک محل، سوژه به دست بعضی ها دادند و اصل حرکت آنها غلط بود، هم اکنون به شما که به نمایندگی از پرسنل شرکت حضور دارید، می‌گویم که عرض بنده آن روز این بود که من چند سال است با آقای علی‌محمدی  ارتباطی ندارم، نسبتی هم ندارم و از برخی کارهای ایشان به شدت گلایه‌مندم و شکایت دارم.
 
امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: به شماها چنین القاء کردند که من طرفدار خریدار المهدی هستم، حتی به شماها گفتند که علی‌محمدی پسر خاله نعیم‌آبادی است، در صورتی که من خاله ندارم که پسرخاله ای داشته باشم، مادر من نه برادر داشت و نه خواهر، متاسفانه از رفتار غلط برخی کارگران، سوء استفاده شد. گزیده ای از آن حرکت، تقطیع و در تلویزیون و فضای مجازی پخش شد،  به من اهانت، و  به من تهمت زده شد اما من همه را گذشت کردم و بخشیدم .
 
آیت‌الله نعیم‌آبادی، رها کردن نمازجمعه توسط تعدادی از کارگران المهدی را اقدامی بسیار اشتباه خواند و گفت: عده ای چنین بیان کردند که نعیم آبادی ضدکارگر است و حرف گوش نمی دهد. آیا واقعاً این طور است؟!

علی‌محمدی اهل روستایی در نزدیکی روستای ما است اما وی را نه می‌شناسم و نه جز یک بار دیده‌ام
 
وی افزود: آقای علی‌محمدی خریدار کارخانه  المهدی،  اهل روستای (حداده) در نزدیکی روستای ما است و من نه ایشان را می شناسم و نه پدرشان را می شناختم. وی را فقط یکبار دیده ام، به ناروا من را حامی سرمایه دار و ضد کارگر معرفی کردند حال آنکه واقعا اینطور نبود و آن  کار حرکتی غلط و ظلم بود اما من گذشت کردم.
 
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: زمان واگذاری به سرمایه گذار جدید، اطلاع نداشتم خریدار آلومنیوم المهدی کیست. وی نیز با مشورت من اقدام به خرید نکرده است اما عده ای خواستند با آبروی من بازی کنند وعجیب است که  یک نفر از من دفاع نکرد و واقعیت را نگفت.
 
نعیم‌آبادی افزود: من که از نحوه و جزئیات فروش المهدی خبر ندارم، کارشناس اینکار هم نیستم، اما وزیر اقتصاد از واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی به‌‌عنوان بهترین معامله دولت با بخش خصوصی نام برد. کارگران المهدی نیز بجای سروصدا در نمازجمعه و بهم‌زدن نظم این نماز عبادی سیاسی، باید حرف آنها را نقد، و دلایل را برای بنده و مسؤولان بیان می‌کردند.

اگر دفتر امام جمعه را حلال مشکلات می‌دانید در ارتباط باشید ...
 
وی ادامه داد: برای حمایت از این کارخانه و کارگران المهدی آنچه در توانم هست انجام می‌دهم هر چند به‌صورت مستقیم مدیریت مجموعه  دست من نیست. اگر دفتر امام جمعه را حلّال مشکلات می‌دانید، در ارتباط باشید نه اینکه وقتی کار از کار گذشت بیایید.
 
امام جمعه بندرعباس افزود: برخی از کارگران گفتند به مجتمع المهدی ظلم شده بنده عرض کردم اصلا اطلاع نداشتم که ظلم شده و وسط نماز جمعه که دادگاه نیست اما بنده برای احقاق حق کمک می‌کنم و از طریق مراجع قضایی تا آخر پیگیری می‌کنم.

 

اظهارات نماینده کارگران
 
در ابتدای این دیدار، یکی از نمایندگان کارگران، اتفاق رخ داده در نماز جمعه را سوءتفاهم خواند و اظهار داشت: عده‌ای خواستند از این اتفاق به نفع خود سود ببرند، اما از نظر کارگران المهدی، آن موضوع  سوءتفاهم  بود.
 
وی، حفظ کارخانه را دغدغه اصلی کارگران المهدی عنوان کرد و افزود: امید است با تدابیر امام جمعه و سایر مسؤولان این کارخانه از دست نرود.
 
نماینده کارگران المهدی تصریح کرد: کارخانه آلومینیوم را سه سال پیش به مدیرعامل جدید واگذار کردند و وی طبق خواسته خود سیاست هایی را عملی کرد. درحال حاضر کارخانه با آن عظمت به شدت بدهکار شده و طلبکاران زیادی دارد. خریدار قبلی آینده ای بسیار نامعلوم برای کارخانه رقم زد.
 
وی که خود را فرمانده بسیج کارخانه معرفی کرد افزود: من از موجودی‌های انبار شرکت مطلع هستم. آن زمان به ما گفتند که امام جمعه بندرعباس جانب شما (کارگران) نیست، اما هم اکنون ما از شما و مدیران استان در خواست داریم که سرگذشت شرکت آلومینیوم به سرمایه گذار جدید،  همچون واگذاری قبل نشود.
 
وی، ظلمی که در این سه سال و اندی در آلومنیوم المهدی اتفاق افتاده را بی سابقه خواند و گفت: سازمان خصوصی‌سازی نه تنها آلومینیوم المهدی، بلکه خیلی از شرکت‌ها را نتوانسته به درستی واگذار کند.
 
نماینده کارگران المهدی ادامه داد: موضوع واگذاری شرکت در سال 94 به سرمایه گذار جدید را چندین بار به مراجع مختلف اعلام کردم. شما با مشاهده صورتجلسه تغییر و تحول 94 که هیات مدیره دولتی به مدیرعامل جدید تحویل داده اند درمی یابید که در چه شرایطی کارخانه را به وی داده اند و او با چه شرایطی کارخانه را رها کرده و رفته است.
 
وی بیان داشت: زمانی که این کارخانه را به مدیرعامل جدید تحویل داده اند ارزش ریالی شمش موجودی در کارخانه، معادل 500 میلیارد تومان بود. ولی درحال حاضر هیچ چیز در شرکت نیست حتی یک بیل برای بار زدن نیست. طی یک نامه ای به استاندار وی را در جریان گذاشتیم. سال 94، 320 دستگاه دیگ فعال به مدیرعامل جدید تحویل داده شد اما درحال حاضر تنها 120 دیگ فعال مانده است.
 
وی گفت: مالک المهدی اجازه استفاده از کُک‌های در انبار برای ساخت آنود نمی‌داد، درخواست ما این است که مسوولان برای دو هزار و 170 کارگر این شرکت سکوت نکنند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  گزینه‌های تولیت آستان قدس مشخص شدند
  رستورانی که 5 متر زیر دریاست  
  فریدون الهامی مدیر کل ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم شد  
  بندرعباس کلان شهر شد
  ممانعت برخی بنادر خارجی از ورود ناوگان ایرانی
  تداوم بچه بازی اداره برق/ حالا نوبت به منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان رسید!
  استعفای معاون مطبوعاتی پذیرفته شد
  سرعت تغییرات نامطلوب زیست‌محیطی در ساحل شهر بندرعباس بالاست
  نیمی از ثروت جهان در اختیار 26 نفر
  موسسات فرهنگی چقدر از دولت بودجه گرفتند؟  
  ایران با کدام ابزار می‌تواند ناو‌های آمریکایی را در خلیج فارس غرق کند؟
  اتمام حجت برجامی شمخانی با اروپا
  کمبود آب بدن؛ عامل مرگ کودکان و نوزادانپ
  بیشتر شناورهای بنادر هرمزگان چوبی هستند
 
پر بحث ترین ها
  ناگفته‌های اکرمی از 50 ماه معاونتش در استانداری هرمزگان
  زمزمه‌های تغییر در فرمانداری بندرعباس و قشم
  اخلاقی پور از استانداری هرمزگان رفت/ پویافر از فرمانداری بندرعباس راهی اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری شد
  انتقاد تابناک از وضعیت تبلیغات در بیلبوردهای شهری بندرعباس  
  در معارفه مدیرکل جدید ارشاد هرمزگان چه گذشت؟ از اظهارات مرادی و ذوالقدر تا نگاه استاندار به فرهنگ/ نمایشگاه کتاب هرمزگان هم برگزار می‌شود
  ادعای رضائیان: 70 درصد زیرساخت های صنایع دریایی ایران در ایزوایکو قرار دارد
  گزارش یک زمین‌خواری 5 میلیاردی در بندرعباس
  سایپا هم نرخ محصولاتش را افزایش داد+جدول
  دژگانی، محقق و نویسنده هرمزگانی درگذشت
  عیادت آشوری به همراه استاندار هرمزگان از بیماران در بیمارستان شهید محمدی  
  آلومینیوم المهدی به مپنا واگذار شد
  عربستان فروش مشروبات الکلی را آزاد می‌کند
  بازدید ناصر شریفی از ایزوایکو  
  قاچاق دام زنده 4.5 برابر شد
  توضیحات استاندار هرمزگان نسبت به انتصابات اخیر/ اکرمی: همتی همیشه تعریف مرا می‌کرد و کار با او خوشایند بود
  محمد راستی رئیس هیأت وزنه‌برداری شد  
  پیگیری آشوری برای توزیع بنزین یورو 4 در هرمزگان
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار