صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 02:33   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  کاندیدهای اتاق بازرگانی بندرعباس اعلام شدند  
  دومین اقدام جالب توجه فرمانده جوان سپاه استان
  واریز «عیدی» تمامی بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا 7 اسفند
  حمله ملخ های صحرایی مهاجر به دشت کارخورشید میناب  
  واکنش آشوری به موضوعات اخیر پیش‌آمده درخصوص کشتی‌های چینی در آبهای خلیج فارس و دریای عمان
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  گمرک: 700 کانتینر گوشت در گمرک داریم!
  تکذیب فیلترینگ اینستاگرام
  ۱۷ کشور مصرف‌کننده داروهای زیستی ایرانی هستند
  مجلس با «سهمیه‌بندی بنزین» مخالفت کرد
  هاور کرافت‌های نیروی دریای ارتش  
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39041صفحه نخست » اخبار مهمشنبه، 29 دی 1397 - 15:06
در معارفه مدیرکل جدید ارشاد هرمزگان چه گذشت؟ از اظهارات مرادی و ذوالقدر تا نگاه استاندار به فرهنگ/ نمایشگاه کتاب هرمزگان هم برگزار می‌شود
معاون وزیر ارشاد گفت: هرمزگان را بیشتر به صنعت و اقتصاد می‌شناسند اما اهالی فرهنگ و هنر، هرمزگان را به ظرفیت‌های فرهنگی عظیمش می‌شناسند که جلوه‌های متعدد فرهنگی ازجمله هنرهای نمایشی، موسیقی و ...
  

به گزارش جنوب ایران، صبح امروز شنبه 29 دی ماه 96 و پس از حدود 6 ماه بلاتکلیفی ارشاد هرمزگان، بالاخره رضا کمالی به عنوان مدیرکل جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان معارفه و از تلاش‌های علیرضا درویش‌نژاد مدیرکل پیشین ارشاد هرمزگان که اکنون به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مشغول خدمت است، تقدیر شد.

این مراسم با حضور ذوالقدر و احمد مرادی دو نماینده استان در مجلس، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان و همین طور شیخ محمد علی امینی از بزرگان اهل‌سنت جنوب کشورمان و انبوهی از فعالان حوزه فرهنگ، هنر و رسانه هرمزگان برگزار شد.

 

برگزیده‌ای از اظهارات سخنرانان این مراسم در ادامه می‌آید:

فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: نگاه وزیر فرهنگ و ارشاد میدان دادن به مدیران کارآمد و توانمند بومی است/ نمایشگاه استانی کتاب هرمزگان را اسفندماه برگزار می‌کنیم

* اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.

* فرهنگ بدون تردید یکی از بهترین واژه‌هاست و یادآور فرهنگ همزیستی با مخالفان فکری و فرهنگی است.

* باید بکوشیم عناصر فاطمی شدن را بهتر بیابیم و بیشتر بگسترانیم.

* هرمزگان را بیشتر به صنعت و اقتصاد می‌شناسند اما اهالی فرهنگ و هنر، هرمزگان را به ظرفیت‌های فرهنگی عظیمش می‌شناسند که جلوه‌های متعدد فرهنگی ازجمله هنرهای نمایشی، موسیقی، فرهنگ دینی و ناب اسلامی در آن وجود دارد.

* خوشحالم اکنون که پیام‌آور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان هرمزگان هستم، نگاه وزیر میدان دادن به مدیران کارآمد و توانمند بومی است.

* در بررسی دقیق و موشکافانه 8 نامزد تصدی مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان یک مدیر بومی توانست بر این کرسی بنشیند، امیدوارم با توجه به سابقه تحصیلاتی و تجربه هنری مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد توسعه هرچه بیشتر زمینه‌های فرهنگ و ارشاد در هرمزگان باشیم.

* اگرچه تردیدی در امکان اجرای نمایشگاه استانی کتاب به وجود آمد اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم است در هفته‌های پایانی بهمن‌ماه و هفته‌های آغازین اسفندماه این نمایشگاه را برگزار کند.

* آرزو می‌کنم دکتر کمالی بتواند در استفاده از ظرفیت‌های نهفته و نیروهای خفته کوشا بوده و بتواند ثمربخش باشد، ابراز کرد: به دنبال فعالیت برای فعالیت نیستیم بلکه نگاهمان به ثمربخشی است و اندازه‌گیری کنیم آنچه انجام دادیم به کجا رسیده و این موضوع اقتضا می‌کند روش‌ها را بازیابی کنیم و در آن‌ها دوباره بیندیشیم که نیازمند همکاری و همدلی است.

 

احمد مرادی: بی‌توجهی به فرهنگ هرمزگان ضررهای غیرقابل جبرانی دارد

* عرصه فرهنگ و ارشاد اسلامی سخت و سنگین است و نیاز به عشق و توانمندی دارد که امیدوارم دکتر کمالی بتواند در این حوزه بزرگ با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها موفق باشد.

* خدمات دکتر درویش نژاد نیز قابل‌تقدیر و ستایش است و استفاده از توانمندی این مدیر موفق در همدان نشان‌دهنده قابلیت‌هایش بوده است.

 

تصاویر معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

* حیف است ظرفیت‌های هرمزگان همچون زنده‌یاد ناصریا همچون در عرصه موسیقی، نمایش که همواره در جشنواره‌ها می‌درخشد و عرصه‌های قرآنی که نام هرمزگان همواره ممتاز است، به‌خوبی بهره گرفته نشود.

* هفته‌نامه‌های فعالی در هرمزگان وجود دارد که روزبه‌روز رو به خاموشی می‌روند و در شرایط کنونی از لحاظ اقتصادی نمی‌توانند سرپا بمانند و نیاز به یک فکر و حمایت جدی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری هرمزگان دارد که خاموشی هرکدام از بین رفتن یک فکر است.

 

ذوالقدر: هرمزگان احتیاج شدیدی به کتابخانه دارد

* هرمزگان احتیاج شدیدی به کتابخانه دارد و کمبودهای زیادی در این مسیر وجود دارد که نیاز به پیگیری برای رفع این کمبودها است.

* امام خمینی(ره) خود اساس انقلاب اسلامی و در جهان نادر بود و با همراهی آحاد مردم در مقابل رژیم طاغوت ایستاد و سراسر جهان را به حیرت درآورد و توانست دنیای کمونیست را بلرزاند.

* از دکتر درویش نژاد که علاوه بر دوستی سی‌ساله توانست کارنامه موفقی از خود برجای بگذارد، باید تقدیر کرد.

* دکتر کمالی از نیروهای متدین و توانمندی است که قطعاً می‌تواند در سمت خود موفق باشد.

* هرمزگان احتیاج شدیدی به کتابخانه دارد و کمبودهای زیادی در این مسیر وجود دارد که نیاز به پیگیری برای رفع این کمبودها است.

 

استاندار هرمزگان: قدرت فرهنگ و هنر در جنگ تحریم‌ها غیرقابل‌انکار است

* جلسه امروز جلسه مهمی است، بنده بعضاً نمی‌رسم به مراسم‌های تودیع و معارفه بروم اما پس از آموزش‌وپرورش این دومین آئین تودیع و معارفه‌ای است که شرکت می‌کنم آن‌هم به دلیل اهمیت فرهنگ و هنر است.

* صداوسیما باید در مقوله فرهنگ مصرف عملکرد بهتری داشته باشد، تنظیم نوع مصرف مردم برای همراهی با دولت و مدیران برای ایستادگی در برابر تحریم اولویت مهمی است.

* دشمن صادرات نفت ما را هدف قرار داده درحالی‌که کشورهای اطراف متقاضی نفت هستند، پس اگر در صرفه‌جویی مصرف تلاش کنیم شاهد افزایش صادرات نفت خواهیم بود.

* قدرت فرهنگیان و هنرمندان در جنگ تحریم‌ها غیرقابل‌انکار است تا در این صحنه سخت موفق بیرون بیاییم.

* در این مدت آقای بندرعباسی، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی نه خودش نه کسی را واسطه قرار نداد تا خود به مدیرکلی برسد.

* 8 تا 9 گزینه برای فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان معرفی کردیم. بنده تا زمانی که به این نتیجه نرسم که فردی برای جایگاهی مؤثر خواهد بود، ورود نمی‌کنم تنها برای اینکه کسی یا جریانی را خوشحال کنم بلکه باید با بررسی‌های که انجام می‌دهم به توانمندی فرد منتخب مطمئن شوم.

* دکتر کمالی گزینه نخست بنده برای مدیرکلی و جوان خوش استعداد و علاقه‌مندی است که زمینه را در وجودش برای این مسئولیت دیدم و باید همگی وی را همراهی و حمایت کنیم.

* به همه هنرمندان به‌خصوص اهالی انجمن سینمای جوان استان هرمزگان پیشنهاد می‌کنم جشنواره‌ای راه‌اندازی و در آن فیلم‌های کوتاه از ظرفیت‌های بالقوه استان خلق و ارائه شود تا بتوانیم هم از هنرمندان حمایت کرده و آثار فاخر را خریداری کنیم و هم ‌ظرفیت‌های هرمزگان در سطح کشور به‌خوبی منعکس شود.

* دکتر کمالی باید در وهله نخست پیگیر برگزاری نمایشگاه کتاب در استان هرمزگان باشد که هم دغدغه بنده و هم دغدغه مردم کشورمان است.

 

رضا کمالی: درب اتاقم به روی همگان برای توسعه فرهنگ و هنر باز است

* هیچ پیش‌فرض ذهنی با هیچ‌کسی ندارم و درب اتاقم به روی همگان برای توسعه فرهنگ و هنر باز است.

تصاویر معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

* وقتی دوست‌های آدم قاریان قرآن، عالمین دینی و اهالی تعزیه باشند، وارسته‌ترین آدم‌ها هم‌صحبتش باشند، با اهل‌قلم و اهالی رسانه که فاضل‌ترین انسان‌هایی هستند که همواره می‌توان از آن‌ها یاد گرفت در ارتباط باشی و وقتی هنرمندان دوست یک فرد باشند به‌طور حتم این‌ها سبب نگاه مؤثرش به زندگی و جامعه خواهد بود.

* نگاه و حمایت‌های استاندار هرمزگان واقعاً جای تقدیر دارد و بر روی حمایتش حساب ویژه‌ای بازکرده‌ام.

* از همکارانم در اداره کل فرهنگ و ارشاد توقع رفتار توأم با احترام با تمامی مخاطبین این اداره کل را دارم تا در عین همبستگی بتوانیم به اهدافمان دست یابیم. باید از هنرمندانی یاد کنیم که برای ذره‌ذره توسعه و اعتبار هرمزگان وقت گذاشتند.

* برای معیشت هنرمندان برنامه ویژه‌ای در نظر داریم که امیدوارم بتواند برای بهبود زندگی و به‌ویژه فروش آثار هنری هنرمندان هرمزگان مثمر ثمر واقع شود.

* دو درخواست دارم از استاندار هرمزگان دارم که در همین جلسه مطرح می‌کنم، نخست توجه به کمبود زیرساخت‌های هنری و ساخت خانه فرهنگ و هنر در هر شهرستان توسط شهرداری‌ها و دیگر کمک مالی به نمایشگاه کتاب را در دستور کار قرار دهند.

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
|    | 1397/11/1 - 11:53 | |
اقای کمالی بهترین گزینه بود چون از دل رسانه ومردم میجوشد

ناشناس
|    | 1397/11/1 - 12:16 | |
اقای دکتر کمالی لطفا فرهنگ استان را احیا کنید الان مدتی است در کما به سر میبرد .شما جوان هستید ومردم استان به شما چشم دوخته اند

ناشناس
|    | 1397/11/1 - 12:17 | |
بدون شک یا علی بگو وبیا پای کار هنرمندان استان مظلوم واقع شده اند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  فرهنگسرای "برکه گرد" بندرعباس افتتاح شد  
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  وضعیت سرمایه‌اجتماعی در هرمزگان و کشور  
  چند مصوبه مهم سفر روحانی به هرمزگان
  ۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی  
  نقص فنی در شناور مسیر بندرعباس به قشم
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  خشکسالی در جاسک  
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  دلهره بررسی صلاحیت در دل کاندیداهای اتاق بازرگانی!
  اظهارات آیت‌الله نعیم‌آبادی در نمازجمعه‌بندرعباس
  جشنواره شعر دفاع مقدس هرمزگان به پایان رسید
  اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس می‌رود
 
پر بحث ترین ها
  آیت‌الله‌نعیم‌آبادی: دولت به فکر سفره مردم باشد
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
  دو انتصاب در استانداری هرمزگان/ پویافر و کناری جایشان را با هم عوض کردند/ امیرتیموری سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری شد
  روحانی: ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست
  بازتاب وسیع اظهارات تند و تیز آیت‌الله نعیم‌آبادی در حضور روحانی در شورای اداری هرمزگان
  سوله‌های ورزشی سپاه در اختیار مراسم‌های ازدواج قرار گیرد
  مسؤولان این عکس را سر در اتاق‌شان نصب کنند!  
  سفر روحانی به هرمزگان از بندرلنگه تا پالایشگاه ستاره
  افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودی ساحل سورو مسدود می‌شود
  خبرِ خوش به دارندگان سهام عدالت
  واعظی در جمع فعالان‌اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  گزارش کامل سفر روحانی به هرمزگان/ از دیدار با مردم بندرلنگه تا نشست خبری پایانی
  باید بود و خواست مردم را فریاد زد!
  چه کسانی طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کردند؟
  کشتی‌های چینی باید آب‌های ایران را ترک کنند
  فراخوان جشنواره فیلم و عکس هرمزگان من  
  قیمت مرغ در بندرعباس کاهش یافت
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار