صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
دوشنبه، 25 شهریور 1398 - 01:03   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
  ربیعی: بنزین با کارت جایگاه به ۱۵ لیتر کاهش می‌یابد
  خطر خودکشی را جدی بگیریم
  اولین نمایش نظامی زنان در عربستان
  اهمیت سم‌زدایی کبد برای سلامت بدن انسان
  ورود مدعی‌العموم به واگذاری‌های اراضی‌ساحلی قشم
  چگونه امام سجاد عزت حسینی را از کربلا تا مدینه تداوم بخشید؟
  برنامه‌های هفته دفاع مقدس بنیاد شهید هرمزگان
  از ایجاد دو دانشکده پزشکی در شرق و غرب هرمزگان تا دریافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه کلان در استان برای مشارکت اجتماعی
  حمله سگ به کودک ۷ساله در روستای درگیر بندرعباس  
  انهدام باند قاچاقچیان خارجی سوخت و دستگیری 12 تبعه فیلیپین
  شهرهای هرمزگان؛ گران‌ترین مسیر‌های هوایی ایران!
  تامین 220 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان توسط روس‌ها
  هرمزگانی‌ها در مردادماه چقدر به سینما رفته‌اند؟
  استوری‌های بی سر و ته و افشاگری‌های ذوالنور نماینده قم!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39093صفحه نخست » تازه ترین عناوینپنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 20:09
انتقاد کیانوش جهانبخش از شیوه انتصاب رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان
در حالی که این روزها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان سرانجام پس از شش ماه مدیرکل خود را شناخت پیش از انتصاب شاهد انتشار خبری مبنی بر دیدار رئیس جدید انجمن موسیقی استان هرمزگان با عضو شورای شهر بندرعباس بودیم، خبری که در سایه سکوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر انتشار این تغییر جالب به نظر می رسید.
  
به گزارش جنوب ایران، رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بنده از سال 88 مسئولیت انجمن موسیقی هرمزگان را پذیرفتم و پروسه قانونی آن نیز به‌صورت کامل طی شد؛ هرچند طی سال‌های فعالیتم تنها دو بار ابلاغ ریاست انجمن را در زمان مدیریت آقای درویش نژاد و امیرزاده در بازه دوساله داشته‌ام و در باقی زمان‌ها انجمن به حالت سرپرستی اداره می‌شد چراکه سایر مدیرانی که به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان می‌آمدند سعی می‌کردند انجمن موسیقی را در حالت انفعال قرار دهند.
 
 
کیانوش جهانبخش با بیان اینکه ما حتی نتوانستیم جلسه‌ای برای انجمن موسیقی برگزار کنیم، افزود: برخی افراد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نسبت به انجمن موسیقی گارد داشته و با آن در تقابل بودند؛ در چند سال گذشته حتی یک ریال کمک به انجمن موسیقی نشده و اگر کسی در این زمینه ادعایی دارد باید سند آن را ارائه کند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان با اشاره به اینکه منابع مالی انجمن موسیقی در زمان فعالیت بنده کاملاً شفاف است، تصریح کرد: در قبال سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و هر مجموع ای که می‌تواند در مسائل مالی انجمن موسیقی حسابرسی کند آمادگی لازم برای ارائه شفاف تمامی اسناد و مدارک را دارم.
 
جهانبخش با بیان اینکه بخش زیادی از هزینه‌های انجمن موسیقی را از حساب شخصی خودم پرداخت کردم و همچنان هم این کمک‌ها ادامه دارد، عنوان کرد: امکاناتی را هم به‌عنوان کمک از مجموعه‌های دیگری که به حوزه‌های فرهنگی علاقه‌مند بودند گرفته‌ام و این‌ها امکاناتی نبوده که اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در اختیارمان قرار داده باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: روال انتخاب هیئت‌رئیسه انجمن موسیقی به این شکل است که انجمن فراخوانی زده و از میان اعضای انجمن افراد علاقه‌مند می‌توانند رزومه خود را ارائه داده و این رزومه‌ها به انجمن موسیقی ایران فرستاده می‌شود، انجمن موسیقی ایران رزومه‌ها را بررسی کرده و ابلاغ چهار نفر را به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره انجمن موسیقی مشخص می‌کند به‌اضافه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که به‌عنوان شخص حقوقی عضو این هیئت است.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان ادامه داد: این پنج نفر عضو هیئت‌مدیره می‌توانند از بین خودشان و یا یک نفر از بیرون را به‌عنوان رئیس انجمن موسیقی انتخاب کنند که فرد منتخب باید سه شرط را داشته باشد، کارمند اداره ارشاد و دولت نباشد، آموزشگاه موسیقی نداشته باشد و عضو هیئت‌مدیره یا مدیرعامل هیچ شرکت فرهنگی هنری نباشد؛ لازم به ذکر است این شروط به دلیل بحث تعارض منافع در نظر گرفته‌شده‌اند.
 
جهانبخش در خصوص رویه انتخاب هیئت‌مدیره و رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان بیان کرد: در این دوره از انتخابات اسامی اعضا بدون هیچ‌گونه هماهنگی با انجمن موسیقی هرمزگان به انجمن موسیقی ایران فرستاده شده‌اند و اگر فردی خلاف این مسئله را مدعی است بنده آمادگی کامل مناظره در این خصوص را دارم.
 
وی ادامه داد: معاون سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با هماهنگی چند کارشناس آن مجموعه و بدون اطلاع بنده اسامی تعدادی از اعضا را به تهران فرستادند، هیچ‌گونه فراخوانی در این زمینه صورت نگرفت تا اعضا در صورت تمایل برای شرکت در این انتخابات اقدام کنند؛ از بین اسامی فرستاده شده چهار نفر توسط انجمن موسیقی ایران انتخاب شده که البته مورداحترام بنده هم هستند، پس‌ازآن هیئت‌مدیره انجمن جلسه‌ای را برگزار کرد و بدون اینکه حتی از بنده بپرسند آیا علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستم یا خیر فردی را که بنده هم برایش احترام قائلم انتخاب کردند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان اضافه کرد: روز گذشته از اداره ارشاد با بنده تماس گرفتند که در جلسه تودیع و معارفه رئیس انجمن موسیقی هرمزگان شرکت کنم و بنده اظهار کردم که شأن بنده و دستگاه فرهنگی استان به‌عنوان متولی فرهنگ این بود که آداب انتخاب هیئت‌رئیسه و رئیس انجمن و سلسله‌مراتب رعایت می‌شد و حالا که این اتفاق نیفتاده بنده علاقه‌ای به جلسه تودیع و معارفه ندارم.
 
جهانبخش خاطرنشان کرد: رئیس جدید انجمن موسیقی را معرفی کنند و بنده هر ظرفیت و کمکی در توان دارم به وی منتقل خواهم کرد چراکه بنده را از موسیقی و فرهنگ و هنر نمی‌توانند جدا کنند.
 
وی همچنین اظهار کرد: خیلی جالب است که در محل کارم در شورای شهر نیز تا زمانی که بنده رئیس انجمن موسیقی بودم برخی اعضای شورا نسبت به فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که می‌خواستم در حوزه موسیقی ارائه دهم  گارد داشته و مخالفت می‌کردند اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که اکنون به این مسئله علاقه‌مند شده و به این نتیجه رسیده‌اند که موسیقی می‌تواند ایجاد نشاط کند.
 
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه بنده حتی در شورای شهر بندرعباس نیز عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیستم، افزود: سابقه فرهنگی، هنری و ورزشی بنده درمجموع از همه اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس بالاتر بوده است؛ اگر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی را به فرهنگ، هنر، ورزش و موضوعات اجتماعی تقسیم کنیم رزومه بنده نسبت به بقیه اعضا پربارتر است و حقم بود که حداقل عضو این کمیسیون باشم.
 
جهانبخش با اشاره به اینکه بنده هیچ نیازی به جلسه تودیع و تقدیر و تشکر ندارم، تصریح کرد: عملکرد بنده را هم خداوند و هم مردم دیده‌اند و مردم می‌دانند که هرچه در توان داشته‌ام را برای موسیقی استان هرمزگان گذاشته‌ام.
 
وی ادامه داد: برای رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان آرزوی موفقیت می‌کنم، امیدوارم با حضور مدیرکل جدید این بی‌اخلاقی‌ها در مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تسری پیدا نکند و حرمت‌ها و شأن و جایگاه افراد و مجموعه‌ای که عنوان فرهنگ و ارشاد را یدک می‌کشد حفظ شود و افراد مسائل شخصی و سلیقه‌ای خود را در امور اعمال نکنند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان با بیان اینکه در انجمن موسیقی به هنرمندان استان می‌گفتیم به سراغ شرکت‌های فرهنگی و هنری و دیگر شرکت‌های کنسرت گزار نروند تا خود انجمن در این زمینه ورود کند، عنوان کرد: برای برگزاری کنسرت‌ها نه‌تنها پولی از هنرمندان بومی استان نمی‌گرفتیم بلکه از آن‌ها بلیت هم می‌خریدیم و به‌جاهای دیگر نیز معرفی می‌کردیم و تخفیفات لازم را از جاهای مختلف می‌گرفتیم، همچنین درزمینهٔ تبلیغات نیز به آن‌ها کمک می‌کردیم.
 
جهانبخش ادامه داد: در مقطعی انجمن موسیقی هرمزگان متولی برگزاری کنسرت‌ها بود و سعی می‌کردیم هم‌پوشانی و هم‌زمانی بین کنسرت‌های خواننده‌های ملی و هنرمندان استانی نباشد تا ضرر نکنند.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
 
پر بحث ترین ها
  سفر ۳ تن از مدیران هرمزگان به ژاپن
  بازدید امام جمعه بندرعباس از انبارهای اموال تملیکی هرمزگان
  تکلیف هیات رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس روشن شد/ صفا رئیس و روحانی و راستی نائب رئیس شدند
  پایان سیلندر به‌دوشی در هرمزگان
  از ایجاد دو دانشکده پزشکی در شرق و غرب هرمزگان تا دریافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه کلان در استان برای مشارکت اجتماعی
  آمریکا 3 مرکز فضایی ایران را تحریم کرد
  قیمت های جدید بلیت هواپیما از 21 شهریور
  4 قرن علم گردانی در میناب  
  ۲۸۶۶ تعاونی در هرمزگان فعال است
  دار زدن جنجالی یک مرد در جزیره قشم!
  نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد
  کاهش 10درصدی جان باختگان جاده‌ای در هرمزگان
  پایان نیاز قشم به واردات برق
  ترامپ: دیدار با روحانی ممکن است!
  اعزام ووشوکاران هرمزگان به المپیاد استعدادهای برتر ورزش  
  افتتاح ادکلن‌سازی در قشم  
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار