صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 03:09   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  کاندیدهای اتاق بازرگانی بندرعباس اعلام شدند  
  دومین اقدام جالب توجه فرمانده جوان سپاه استان
  واریز «عیدی» تمامی بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا 7 اسفند
  حمله ملخ های صحرایی مهاجر به دشت کارخورشید میناب  
  واکنش آشوری به موضوعات اخیر پیش‌آمده درخصوص کشتی‌های چینی در آبهای خلیج فارس و دریای عمان
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  گمرک: 700 کانتینر گوشت در گمرک داریم!
  تکذیب فیلترینگ اینستاگرام
  ۱۷ کشور مصرف‌کننده داروهای زیستی ایرانی هستند
  مجلس با «سهمیه‌بندی بنزین» مخالفت کرد
  هاور کرافت‌های نیروی دریای ارتش  
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39093صفحه نخست » تازه ترین عناوینپنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 19:09
انتقاد کیانوش جهانبخش از شیوه انتصاب رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان
در حالی که این روزها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان سرانجام پس از شش ماه مدیرکل خود را شناخت پیش از انتصاب شاهد انتشار خبری مبنی بر دیدار رئیس جدید انجمن موسیقی استان هرمزگان با عضو شورای شهر بندرعباس بودیم، خبری که در سایه سکوت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر انتشار این تغییر جالب به نظر می رسید.
  
به گزارش جنوب ایران، رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بنده از سال 88 مسئولیت انجمن موسیقی هرمزگان را پذیرفتم و پروسه قانونی آن نیز به‌صورت کامل طی شد؛ هرچند طی سال‌های فعالیتم تنها دو بار ابلاغ ریاست انجمن را در زمان مدیریت آقای درویش نژاد و امیرزاده در بازه دوساله داشته‌ام و در باقی زمان‌ها انجمن به حالت سرپرستی اداره می‌شد چراکه سایر مدیرانی که به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان می‌آمدند سعی می‌کردند انجمن موسیقی را در حالت انفعال قرار دهند.
 
 
کیانوش جهانبخش با بیان اینکه ما حتی نتوانستیم جلسه‌ای برای انجمن موسیقی برگزار کنیم، افزود: برخی افراد در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نسبت به انجمن موسیقی گارد داشته و با آن در تقابل بودند؛ در چند سال گذشته حتی یک ریال کمک به انجمن موسیقی نشده و اگر کسی در این زمینه ادعایی دارد باید سند آن را ارائه کند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان با اشاره به اینکه منابع مالی انجمن موسیقی در زمان فعالیت بنده کاملاً شفاف است، تصریح کرد: در قبال سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و هر مجموع ای که می‌تواند در مسائل مالی انجمن موسیقی حسابرسی کند آمادگی لازم برای ارائه شفاف تمامی اسناد و مدارک را دارم.
 
جهانبخش با بیان اینکه بخش زیادی از هزینه‌های انجمن موسیقی را از حساب شخصی خودم پرداخت کردم و همچنان هم این کمک‌ها ادامه دارد، عنوان کرد: امکاناتی را هم به‌عنوان کمک از مجموعه‌های دیگری که به حوزه‌های فرهنگی علاقه‌مند بودند گرفته‌ام و این‌ها امکاناتی نبوده که اداره کل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در اختیارمان قرار داده باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: روال انتخاب هیئت‌رئیسه انجمن موسیقی به این شکل است که انجمن فراخوانی زده و از میان اعضای انجمن افراد علاقه‌مند می‌توانند رزومه خود را ارائه داده و این رزومه‌ها به انجمن موسیقی ایران فرستاده می‌شود، انجمن موسیقی ایران رزومه‌ها را بررسی کرده و ابلاغ چهار نفر را به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره انجمن موسیقی مشخص می‌کند به‌اضافه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی که به‌عنوان شخص حقوقی عضو این هیئت است.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان ادامه داد: این پنج نفر عضو هیئت‌مدیره می‌توانند از بین خودشان و یا یک نفر از بیرون را به‌عنوان رئیس انجمن موسیقی انتخاب کنند که فرد منتخب باید سه شرط را داشته باشد، کارمند اداره ارشاد و دولت نباشد، آموزشگاه موسیقی نداشته باشد و عضو هیئت‌مدیره یا مدیرعامل هیچ شرکت فرهنگی هنری نباشد؛ لازم به ذکر است این شروط به دلیل بحث تعارض منافع در نظر گرفته‌شده‌اند.
 
جهانبخش در خصوص رویه انتخاب هیئت‌مدیره و رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان بیان کرد: در این دوره از انتخابات اسامی اعضا بدون هیچ‌گونه هماهنگی با انجمن موسیقی هرمزگان به انجمن موسیقی ایران فرستاده شده‌اند و اگر فردی خلاف این مسئله را مدعی است بنده آمادگی کامل مناظره در این خصوص را دارم.
 
وی ادامه داد: معاون سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با هماهنگی چند کارشناس آن مجموعه و بدون اطلاع بنده اسامی تعدادی از اعضا را به تهران فرستادند، هیچ‌گونه فراخوانی در این زمینه صورت نگرفت تا اعضا در صورت تمایل برای شرکت در این انتخابات اقدام کنند؛ از بین اسامی فرستاده شده چهار نفر توسط انجمن موسیقی ایران انتخاب شده که البته مورداحترام بنده هم هستند، پس‌ازآن هیئت‌مدیره انجمن جلسه‌ای را برگزار کرد و بدون اینکه حتی از بنده بپرسند آیا علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستم یا خیر فردی را که بنده هم برایش احترام قائلم انتخاب کردند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان اضافه کرد: روز گذشته از اداره ارشاد با بنده تماس گرفتند که در جلسه تودیع و معارفه رئیس انجمن موسیقی هرمزگان شرکت کنم و بنده اظهار کردم که شأن بنده و دستگاه فرهنگی استان به‌عنوان متولی فرهنگ این بود که آداب انتخاب هیئت‌رئیسه و رئیس انجمن و سلسله‌مراتب رعایت می‌شد و حالا که این اتفاق نیفتاده بنده علاقه‌ای به جلسه تودیع و معارفه ندارم.
 
جهانبخش خاطرنشان کرد: رئیس جدید انجمن موسیقی را معرفی کنند و بنده هر ظرفیت و کمکی در توان دارم به وی منتقل خواهم کرد چراکه بنده را از موسیقی و فرهنگ و هنر نمی‌توانند جدا کنند.
 
وی همچنین اظهار کرد: خیلی جالب است که در محل کارم در شورای شهر نیز تا زمانی که بنده رئیس انجمن موسیقی بودم برخی اعضای شورا نسبت به فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که می‌خواستم در حوزه موسیقی ارائه دهم  گارد داشته و مخالفت می‌کردند اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که اکنون به این مسئله علاقه‌مند شده و به این نتیجه رسیده‌اند که موسیقی می‌تواند ایجاد نشاط کند.
 
عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه بنده حتی در شورای شهر بندرعباس نیز عضو کمیسیون فرهنگی شورا نیستم، افزود: سابقه فرهنگی، هنری و ورزشی بنده درمجموع از همه اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس بالاتر بوده است؛ اگر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی را به فرهنگ، هنر، ورزش و موضوعات اجتماعی تقسیم کنیم رزومه بنده نسبت به بقیه اعضا پربارتر است و حقم بود که حداقل عضو این کمیسیون باشم.
 
جهانبخش با اشاره به اینکه بنده هیچ نیازی به جلسه تودیع و تقدیر و تشکر ندارم، تصریح کرد: عملکرد بنده را هم خداوند و هم مردم دیده‌اند و مردم می‌دانند که هرچه در توان داشته‌ام را برای موسیقی استان هرمزگان گذاشته‌ام.
 
وی ادامه داد: برای رئیس جدید انجمن موسیقی هرمزگان آرزوی موفقیت می‌کنم، امیدوارم با حضور مدیرکل جدید این بی‌اخلاقی‌ها در مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تسری پیدا نکند و حرمت‌ها و شأن و جایگاه افراد و مجموعه‌ای که عنوان فرهنگ و ارشاد را یدک می‌کشد حفظ شود و افراد مسائل شخصی و سلیقه‌ای خود را در امور اعمال نکنند.
 
رئیس سابق انجمن موسیقی استان هرمزگان با بیان اینکه در انجمن موسیقی به هنرمندان استان می‌گفتیم به سراغ شرکت‌های فرهنگی و هنری و دیگر شرکت‌های کنسرت گزار نروند تا خود انجمن در این زمینه ورود کند، عنوان کرد: برای برگزاری کنسرت‌ها نه‌تنها پولی از هنرمندان بومی استان نمی‌گرفتیم بلکه از آن‌ها بلیت هم می‌خریدیم و به‌جاهای دیگر نیز معرفی می‌کردیم و تخفیفات لازم را از جاهای مختلف می‌گرفتیم، همچنین درزمینهٔ تبلیغات نیز به آن‌ها کمک می‌کردیم.
 
جهانبخش ادامه داد: در مقطعی انجمن موسیقی هرمزگان متولی برگزاری کنسرت‌ها بود و سعی می‌کردیم هم‌پوشانی و هم‌زمانی بین کنسرت‌های خواننده‌های ملی و هنرمندان استانی نباشد تا ضرر نکنند.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  فرهنگسرای "برکه گرد" بندرعباس افتتاح شد  
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  وضعیت سرمایه‌اجتماعی در هرمزگان و کشور  
  چند مصوبه مهم سفر روحانی به هرمزگان
  ۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی  
  نقص فنی در شناور مسیر بندرعباس به قشم
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  خشکسالی در جاسک  
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  دلهره بررسی صلاحیت در دل کاندیداهای اتاق بازرگانی!
  اظهارات آیت‌الله نعیم‌آبادی در نمازجمعه‌بندرعباس
  جشنواره شعر دفاع مقدس هرمزگان به پایان رسید
  اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس می‌رود
 
پر بحث ترین ها
  آیت‌الله‌نعیم‌آبادی: دولت به فکر سفره مردم باشد
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
  دو انتصاب در استانداری هرمزگان/ پویافر و کناری جایشان را با هم عوض کردند/ امیرتیموری سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری شد
  روحانی: ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست
  بازتاب وسیع اظهارات تند و تیز آیت‌الله نعیم‌آبادی در حضور روحانی در شورای اداری هرمزگان
  سوله‌های ورزشی سپاه در اختیار مراسم‌های ازدواج قرار گیرد
  مسؤولان این عکس را سر در اتاق‌شان نصب کنند!  
  سفر روحانی به هرمزگان از بندرلنگه تا پالایشگاه ستاره
  افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودی ساحل سورو مسدود می‌شود
  خبرِ خوش به دارندگان سهام عدالت
  واعظی در جمع فعالان‌اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  گزارش کامل سفر روحانی به هرمزگان/ از دیدار با مردم بندرلنگه تا نشست خبری پایانی
  باید بود و خواست مردم را فریاد زد!
  چه کسانی طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کردند؟
  کشتی‌های چینی باید آب‌های ایران را ترک کنند
  فراخوان جشنواره فیلم و عکس هرمزگان من  
  قیمت مرغ در بندرعباس کاهش یافت
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار