صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 03:28   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  کاندیدهای اتاق بازرگانی بندرعباس اعلام شدند  
  دومین اقدام جالب توجه فرمانده جوان سپاه استان
  واریز «عیدی» تمامی بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا 7 اسفند
  حمله ملخ های صحرایی مهاجر به دشت کارخورشید میناب  
  واکنش آشوری به موضوعات اخیر پیش‌آمده درخصوص کشتی‌های چینی در آبهای خلیج فارس و دریای عمان
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  گمرک: 700 کانتینر گوشت در گمرک داریم!
  تکذیب فیلترینگ اینستاگرام
  ۱۷ کشور مصرف‌کننده داروهای زیستی ایرانی هستند
  مجلس با «سهمیه‌بندی بنزین» مخالفت کرد
  هاور کرافت‌های نیروی دریای ارتش  
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39211صفحه نخست » تازه ترین عناوینشنبه، 13 بهمن 1397 - 21:27
تخلفات هلال احمر برای بازرسی ریاست جمهوری هم محرز شد!
از قرار معلوم بازرسی ویژه ریاست جمهوری، دقیقا به همان نتیجه ای که شورای عالی هلال احمر در اثبات تخلفات مدیریتی در این مجموعه دست یافته، رسیده و گزارش را با دو پیشنهاد به «حسن روحانی» ارائه کرده است؛ موضوع اول عزل رئیس جمعیت و پیشنهاد دوم، انجام اصلاحات ساختاری ویژه برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی.
  
به گزارش جنوب ایران، از قرار معلوم، بازرسی ویژه ریاست جمهوری، دقیقا به همان نتیجه ای که شورای عالی هلال احمر در اثبات تخلفات مدیریتی در این مجموعه دست یافته، رسیده و گزارش را با دو پیشنهاد به «حسن روحانی» ارائه کرده است؛ موضوع اول عزل رئیس جمعیت و پیشنهاد دوم، انجام اصلاحات ساختاری ویژه برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی.
 
بر اساس آنچه شنیده شده، رئیس جمهور پیرو گزارش مذکور از سوی بازرسی ویژه ریاست جمهوری و از آنجا که هلال احمر دارای یک شورای عالی است، از شورای مذکور درخواست کرده مطابق با قانون پیشنهادهای خود را برای معرفی رئیس جدید سازمان هلال احمر به وی ارائه کنند که از قرار معلوم پنج گزینه اکنون مطرح شده اند.
 
ماجرا از این قرار است که پس از سلسله استعفا‌هایی که در رأس هرم مدیریتی جمعیت هلال احمر رخ داد و علت آن، وضعیت غیرشفاف و پراشکال مالی در این نهاد اعلام شد، شورای عالی جمعیت هلال احمر با هر بار تشکیل جلسه، بررسی گوشه‌ای از ابهامات را در دستور کار قرار داد و هر بار به نتایج مهمی رسید که متأسفانه حکایت از تأیید تخلفات داشت.
 
ماجرا از نوزدهم آذرماه شروع شد. در پی تغییر دبیرکل جمعیت هلال احمر، چند تن از مدیران ارشد این جمعیت که همگی از منصوبان «علی اصغر پیوندی» رئیس این جمعیت بودند، به صورت جمعی استعفا و تغییر شتابزده دبیرکل و عدم شفافیت مالی را به عنوان دلیل استعفایشان اعلام کردند. در یکی از نامه های استعفا، کاملا آشکارا به تغییر شتابزده دبیر کل اعتراض شده و آمده بود، با توجه به تغییر ناگهانی دبیرکل که در میانه میدان اصلاح ساختار مالی و اقتصادی و شفاف‌سازی پیشتاز بود و نظر به وجود مسائل غیرشفاف مالی در تصمیم‌گیری‌ها و برخی انتصابات و در نهایت به دلیل عدم اقناع وجدانی نسبت به عملکرد موجود، از این مسئولیت‌ها استعفا صورت می گیرد.
 
شواهد و اسناد منتشر شده نشان می داد، تغییر دبیرکل و استعفاهای صورت گرفته در پی اعتراضات و اختلافات بر سر رویکردهای اقتصادی رئیس جمعیت است و جای تأمل جدی دارد. در نتیجه به سرعت شورای عالی این جمعیت وارد میدان شد و کمیته ای برای تحقیق و تفحص درباره ادعاهای مطروحه تشکیل داد. در آغاز قرار بود، این کمیته نتایج بررسی هایش را در پانزده روز به شورا اعلام کند، اما در زمان مقرر مهلت دیگری خواست و نهایتا پس از یک ماه، گزارشش را به شورای عالی ارائه کرد.
 
در خبری که از آخرین جلسه شورای عالی هلال احمر منتشر شد، صراحتا به وجود تخلفات اداری و قانونی در پنج پروژه اشاره و در بیانیه ای که یک ماه قبل توسط دبیرکل پیشین این جمعیت منتشر شده است، اختلافات ناظر به نحوه اداره پروژه های اقتصادی با ارزش های مالی چند ده هزار میلیارد ریالی که مستقیم توسط رئیس جمعیت اداره می شوند، اعلام شده اند و حالا می توان یقین داشت، نوک پیکان مستقیم متوجه «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت است.
 
طبیعتا طبق مصوبه شورای عالی و با حکم دادگاه اقدامات لازم برای بازیافت سرمایه های تضییع شده صورت خواهد گرفت، اما ورود بموقع شورای عالی و کمیته تحقیق و تفحص هم موضوعی است که باید جزو اقدامات مهم در این راستا مورد توجه قرار بگیرد.
 
حالا با تصمیم شورای عالی هلال احمر برای معرفی متخلفان به دستگاه قضایی، کار برای برخورد با متخلفان در این زمینه فراهم است. ضمن اینکه بر اساس تصمیمات آخرین جلسه شورای عالی هلال احمر، رفتن برخی از افراد و مدیران این مجموعه که سوءتدبیر و سوءمدیریت آن‌ها موجب وارد آمدن ضرر و زیان به بیت المال شده، قطعی است.
 
تداوم نظارت‌ها بر اساس نتایج آخرین جلسات شورای عالی هلال احمر، تا اینجا به متوقف شدن فعالیت هاى اقتصادى عمده در جمعیت هلال احمر و زیرمجموعه هایش و همچنین ضرورت برکناری برخی از مدیران این مجموعه منجر شده و البته تصویب یک پیشنهاد جدید که بر اساس آن، شرکت‌های وابسته به هلال احمر موظفند فعالیت‌های خود را در کمیسیون معاملات انجام دهند.
 
مصوبه‌ای که نشان می‌دهد، اوضاع در شرکت‌های وابسته به هلال احمر چندان شفاف نیست؛ شرکت‌هایی که به نوعی مسئولیت آن‌ها با مدیران ارشد جمعیت هلال احمر از جمله دکتر پیوندی، رئیس جمعیت است؛ فردی که مدتی است بسیاری چشم انتظار پاسخگویی وی در خصوص ابهامات و اشکالات فراوان مالی و اقتصادی در هلال احمر هستند و تا کنون ترجیح داده در این خصوص سکوت کند؛ سکوتی که ممکن است شکسته نشدن آن در آینده، به عزل برخی مدیران منصوب وی منجر شده یا حتی بدتر، کار را به رفتن وی از هلال احمر کشورمان بکشاند؛ گزاره‌هایی که شنیده‌ها حکایت از در دستور کار قرار گرفتن آن دارد!
 
بر اساس اعلام «علی نوبخت حقیقی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده رئیس جمهور در شورای عالی هلال احمر، به دلیل نوع تخلفات و رعایت مسائل طبقه بندی شده و هنوز خبری از اعلام میزان تخلفات و مقصران اصلی این پرونده بیرون نیامده است؛ اما شنیده ها حکایت از دستور رئیس جمهور برای تعیین رئیس جدید دارد.
 
مطابق با اعلام نوبخت حقیقی قرار است، پس از بررسی‌ تخلفات از ابعاد مختلف، با متخلفین بلافاصله با برگزاری کمیسیون‌های ویژه و هیات‌های بررسی تخلفات، برخوردهای لازم صورت گیرد، ضمن اینکه تمامی اسناد و مدارک تخلفات آنها به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.
 
این نکته که تنها عزل مقصران انجام این تخلفات کافی نیست باید سرلوحه انجام اقدامات و برخوردهای لازم باشد. در این زمینه دستگاه های اجرایی، نظارتی و قضایی علاوه بر اینکه نسبت به برکناری این افراد اقدام می کنند، باید برای بازگشت اموال به بیت المال تلاش کرده و ضمن برخورد قاطع با مسببان این موضوع، خدشه وارد شده به وجهه هلال احمر را ترمیم کنند. 
 
تابناک
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  فرهنگسرای "برکه گرد" بندرعباس افتتاح شد  
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  وضعیت سرمایه‌اجتماعی در هرمزگان و کشور  
  چند مصوبه مهم سفر روحانی به هرمزگان
  ۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی  
  نقص فنی در شناور مسیر بندرعباس به قشم
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  خشکسالی در جاسک  
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  دلهره بررسی صلاحیت در دل کاندیداهای اتاق بازرگانی!
  اظهارات آیت‌الله نعیم‌آبادی در نمازجمعه‌بندرعباس
  جشنواره شعر دفاع مقدس هرمزگان به پایان رسید
  اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس می‌رود
 
پر بحث ترین ها
  آیت‌الله‌نعیم‌آبادی: دولت به فکر سفره مردم باشد
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
  دو انتصاب در استانداری هرمزگان/ پویافر و کناری جایشان را با هم عوض کردند/ امیرتیموری سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری شد
  روحانی: ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست
  بازتاب وسیع اظهارات تند و تیز آیت‌الله نعیم‌آبادی در حضور روحانی در شورای اداری هرمزگان
  سوله‌های ورزشی سپاه در اختیار مراسم‌های ازدواج قرار گیرد
  مسؤولان این عکس را سر در اتاق‌شان نصب کنند!  
  سفر روحانی به هرمزگان از بندرلنگه تا پالایشگاه ستاره
  افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودی ساحل سورو مسدود می‌شود
  خبرِ خوش به دارندگان سهام عدالت
  واعظی در جمع فعالان‌اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  گزارش کامل سفر روحانی به هرمزگان/ از دیدار با مردم بندرلنگه تا نشست خبری پایانی
  باید بود و خواست مردم را فریاد زد!
  چه کسانی طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کردند؟
  کشتی‌های چینی باید آب‌های ایران را ترک کنند
  فراخوان جشنواره فیلم و عکس هرمزگان من  
  قیمت مرغ در بندرعباس کاهش یافت
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار