صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
سه شنبه، 26 شهریور 1398 - 19:49   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  زلزله 4.5 ریشتری در بندرعباس
  افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در فین
  بازداشت مامور قلابی در هرمزگان  
  مدیرکل جدید اوقاف هرمزگان معارفه شد  
  حکم فرشیدی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان منصوب شد
  هرمزگان؛ ۳۸ مدال در المپیاد استعدادهای برتر
  وظایف دستگاه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس
  ثبت ۱۰ هزار تخلف در واحد‌های صنفی هرمزگان
  افزایش نسبی دما هرمزگان طی روزهای آینده
  اجرای بیش از ۴۰۰ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در هرمزگان
  قبض آب 50 درصد مشترکان کمتر از 9 هزار تومان است
  توقیف شناور حامل 250 هزار لیترسوخت قاچاق در خلیج فارس
  دستگیری متخلف شکار و صید در بستک
  افزایش ۶ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی
  فرد قاچاقچی که ۲۰۰ مسئول از او حمایت کرده‌اند، اعدام نشده!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39211صفحه نخست » تازه ترین عناوینشنبه، 13 بهمن 1397 - 22:27
تخلفات هلال احمر برای بازرسی ریاست جمهوری هم محرز شد!
از قرار معلوم بازرسی ویژه ریاست جمهوری، دقیقا به همان نتیجه ای که شورای عالی هلال احمر در اثبات تخلفات مدیریتی در این مجموعه دست یافته، رسیده و گزارش را با دو پیشنهاد به «حسن روحانی» ارائه کرده است؛ موضوع اول عزل رئیس جمعیت و پیشنهاد دوم، انجام اصلاحات ساختاری ویژه برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی.
  
به گزارش جنوب ایران، از قرار معلوم، بازرسی ویژه ریاست جمهوری، دقیقا به همان نتیجه ای که شورای عالی هلال احمر در اثبات تخلفات مدیریتی در این مجموعه دست یافته، رسیده و گزارش را با دو پیشنهاد به «حسن روحانی» ارائه کرده است؛ موضوع اول عزل رئیس جمعیت و پیشنهاد دوم، انجام اصلاحات ساختاری ویژه برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی.
 
بر اساس آنچه شنیده شده، رئیس جمهور پیرو گزارش مذکور از سوی بازرسی ویژه ریاست جمهوری و از آنجا که هلال احمر دارای یک شورای عالی است، از شورای مذکور درخواست کرده مطابق با قانون پیشنهادهای خود را برای معرفی رئیس جدید سازمان هلال احمر به وی ارائه کنند که از قرار معلوم پنج گزینه اکنون مطرح شده اند.
 
ماجرا از این قرار است که پس از سلسله استعفا‌هایی که در رأس هرم مدیریتی جمعیت هلال احمر رخ داد و علت آن، وضعیت غیرشفاف و پراشکال مالی در این نهاد اعلام شد، شورای عالی جمعیت هلال احمر با هر بار تشکیل جلسه، بررسی گوشه‌ای از ابهامات را در دستور کار قرار داد و هر بار به نتایج مهمی رسید که متأسفانه حکایت از تأیید تخلفات داشت.
 
ماجرا از نوزدهم آذرماه شروع شد. در پی تغییر دبیرکل جمعیت هلال احمر، چند تن از مدیران ارشد این جمعیت که همگی از منصوبان «علی اصغر پیوندی» رئیس این جمعیت بودند، به صورت جمعی استعفا و تغییر شتابزده دبیرکل و عدم شفافیت مالی را به عنوان دلیل استعفایشان اعلام کردند. در یکی از نامه های استعفا، کاملا آشکارا به تغییر شتابزده دبیر کل اعتراض شده و آمده بود، با توجه به تغییر ناگهانی دبیرکل که در میانه میدان اصلاح ساختار مالی و اقتصادی و شفاف‌سازی پیشتاز بود و نظر به وجود مسائل غیرشفاف مالی در تصمیم‌گیری‌ها و برخی انتصابات و در نهایت به دلیل عدم اقناع وجدانی نسبت به عملکرد موجود، از این مسئولیت‌ها استعفا صورت می گیرد.
 
شواهد و اسناد منتشر شده نشان می داد، تغییر دبیرکل و استعفاهای صورت گرفته در پی اعتراضات و اختلافات بر سر رویکردهای اقتصادی رئیس جمعیت است و جای تأمل جدی دارد. در نتیجه به سرعت شورای عالی این جمعیت وارد میدان شد و کمیته ای برای تحقیق و تفحص درباره ادعاهای مطروحه تشکیل داد. در آغاز قرار بود، این کمیته نتایج بررسی هایش را در پانزده روز به شورا اعلام کند، اما در زمان مقرر مهلت دیگری خواست و نهایتا پس از یک ماه، گزارشش را به شورای عالی ارائه کرد.
 
در خبری که از آخرین جلسه شورای عالی هلال احمر منتشر شد، صراحتا به وجود تخلفات اداری و قانونی در پنج پروژه اشاره و در بیانیه ای که یک ماه قبل توسط دبیرکل پیشین این جمعیت منتشر شده است، اختلافات ناظر به نحوه اداره پروژه های اقتصادی با ارزش های مالی چند ده هزار میلیارد ریالی که مستقیم توسط رئیس جمعیت اداره می شوند، اعلام شده اند و حالا می توان یقین داشت، نوک پیکان مستقیم متوجه «علی اصغر پیوندی» رئیس جمعیت است.
 
طبیعتا طبق مصوبه شورای عالی و با حکم دادگاه اقدامات لازم برای بازیافت سرمایه های تضییع شده صورت خواهد گرفت، اما ورود بموقع شورای عالی و کمیته تحقیق و تفحص هم موضوعی است که باید جزو اقدامات مهم در این راستا مورد توجه قرار بگیرد.
 
حالا با تصمیم شورای عالی هلال احمر برای معرفی متخلفان به دستگاه قضایی، کار برای برخورد با متخلفان در این زمینه فراهم است. ضمن اینکه بر اساس تصمیمات آخرین جلسه شورای عالی هلال احمر، رفتن برخی از افراد و مدیران این مجموعه که سوءتدبیر و سوءمدیریت آن‌ها موجب وارد آمدن ضرر و زیان به بیت المال شده، قطعی است.
 
تداوم نظارت‌ها بر اساس نتایج آخرین جلسات شورای عالی هلال احمر، تا اینجا به متوقف شدن فعالیت هاى اقتصادى عمده در جمعیت هلال احمر و زیرمجموعه هایش و همچنین ضرورت برکناری برخی از مدیران این مجموعه منجر شده و البته تصویب یک پیشنهاد جدید که بر اساس آن، شرکت‌های وابسته به هلال احمر موظفند فعالیت‌های خود را در کمیسیون معاملات انجام دهند.
 
مصوبه‌ای که نشان می‌دهد، اوضاع در شرکت‌های وابسته به هلال احمر چندان شفاف نیست؛ شرکت‌هایی که به نوعی مسئولیت آن‌ها با مدیران ارشد جمعیت هلال احمر از جمله دکتر پیوندی، رئیس جمعیت است؛ فردی که مدتی است بسیاری چشم انتظار پاسخگویی وی در خصوص ابهامات و اشکالات فراوان مالی و اقتصادی در هلال احمر هستند و تا کنون ترجیح داده در این خصوص سکوت کند؛ سکوتی که ممکن است شکسته نشدن آن در آینده، به عزل برخی مدیران منصوب وی منجر شده یا حتی بدتر، کار را به رفتن وی از هلال احمر کشورمان بکشاند؛ گزاره‌هایی که شنیده‌ها حکایت از در دستور کار قرار گرفتن آن دارد!
 
بر اساس اعلام «علی نوبخت حقیقی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده رئیس جمهور در شورای عالی هلال احمر، به دلیل نوع تخلفات و رعایت مسائل طبقه بندی شده و هنوز خبری از اعلام میزان تخلفات و مقصران اصلی این پرونده بیرون نیامده است؛ اما شنیده ها حکایت از دستور رئیس جمهور برای تعیین رئیس جدید دارد.
 
مطابق با اعلام نوبخت حقیقی قرار است، پس از بررسی‌ تخلفات از ابعاد مختلف، با متخلفین بلافاصله با برگزاری کمیسیون‌های ویژه و هیات‌های بررسی تخلفات، برخوردهای لازم صورت گیرد، ضمن اینکه تمامی اسناد و مدارک تخلفات آنها به قوه قضاییه ارسال خواهد شد.
 
این نکته که تنها عزل مقصران انجام این تخلفات کافی نیست باید سرلوحه انجام اقدامات و برخوردهای لازم باشد. در این زمینه دستگاه های اجرایی، نظارتی و قضایی علاوه بر اینکه نسبت به برکناری این افراد اقدام می کنند، باید برای بازگشت اموال به بیت المال تلاش کرده و ضمن برخورد قاطع با مسببان این موضوع، خدشه وارد شده به وجهه هلال احمر را ترمیم کنند. 
 
تابناک
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  مدیرکل جدید اوقاف هرمزگان معارفه شد  
  زلزله 4.5 ریشتری در بندرعباس
  بازداشت مامور قلابی در هرمزگان  
  وضعیت مجسمه کلاه قرمزی در بندرعباس  
  حکم فرشیدی برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان منصوب شد
  فرد قاچاقچی که ۲۰۰ مسئول از او حمایت کرده‌اند، اعدام نشده!
  دستگیری متخلف شکار و صید در بستک
  افتتاح دفتر خدمات الکترونیک قضایی در فین
  وظایف دستگاه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس
  قبض آب 50 درصد مشترکان کمتر از 9 هزار تومان است
  توقیف شناور حامل 250 هزار لیترسوخت قاچاق در خلیج فارس
  افزایش نسبی دما هرمزگان طی روزهای آینده
  اجرای بیش از ۴۰۰ ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در هرمزگان
  ثبت ۱۰ هزار تخلف در واحد‌های صنفی هرمزگان
 
پر بحث ترین ها
  از ایجاد دو دانشکده پزشکی در شرق و غرب هرمزگان تا دریافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه کلان در استان برای مشارکت اجتماعی
  دیدار استاندار هرمزگان با فرماندهان سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان
  افتتاح آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای تعاون" با حضور استاندار هرمزگان  
  معارفه‌ای مهم صنعت برق در بندرعباس
  استوری کیانوش‌جهانبخش از عیادت رضا صادقی  
  برنامه‌های هفته دفاع مقدس بنیاد شهید هرمزگان
  رتبه ۴ هرمزگان در انتصاب مدیران زن در میان تمامی استان‌ها
  عزاداری‌های محرم در جبهه‌ها  
  روایتی دردآور از وضعیت آلوده بهداشت و درمان و دارو در کشور از زبان وزیر بهداشت
  استوری‌های بی سر و ته و افشاگری‌های ذوالنور نماینده قم!
  احمد مرادی: واعظی قول داد از نیروهای هرمزگانی در مناصب مهم استفاده شود!
  هرمزگانی‌ها در مردادماه چقدر به سینما رفته‌اند؟
  تامین 220 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان توسط روس‌ها
  شهرهای هرمزگان؛ گران‌ترین مسیر‌های هوایی ایران!
  انهدام باند قاچاقچیان خارجی سوخت و دستگیری 12 تبعه فیلیپین
  حمله سگ به کودک ۷ساله در روستای درگیر بندرعباس  
  زلزله 4.5 ریشتری در بندرعباس
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار