صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 03:06   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  کاندیدهای اتاق بازرگانی بندرعباس اعلام شدند  
  دومین اقدام جالب توجه فرمانده جوان سپاه استان
  واریز «عیدی» تمامی بازنشستگان تامین‌اجتماعی تا 7 اسفند
  حمله ملخ های صحرایی مهاجر به دشت کارخورشید میناب  
  واکنش آشوری به موضوعات اخیر پیش‌آمده درخصوص کشتی‌های چینی در آبهای خلیج فارس و دریای عمان
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  گمرک: 700 کانتینر گوشت در گمرک داریم!
  تکذیب فیلترینگ اینستاگرام
  ۱۷ کشور مصرف‌کننده داروهای زیستی ایرانی هستند
  مجلس با «سهمیه‌بندی بنزین» مخالفت کرد
  هاور کرافت‌های نیروی دریای ارتش  
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 39272صفحه نخست » تازه ترین عناوینجمعه، 19 بهمن 1397 - 15:50
پرویز سالاری: بیان دستاوردهای انقلاب سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود
رئیس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت: بیان هنرمندانه دستاوردهای انقلاب سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود
  
به گزارش جنوب ایران، پرویز سالاری در بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی این شهرستان که با حضور فرماندار بندرعباس برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدای انقلاب، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم  و بویژه مبارزین انقلاب بالاخص شادروان آیت ا..انواری، مرحوم عباس عباسی و حاج علی مظفری که محور مبارزاتی در این خطه از میهن اسلامی بودند، گفت:  با توجه به رهنمود های حضرت امام راحل ما باید نعمت‌ها و دستاورد های انقلاب را  تکرار کنیم همون طور که در آموزه های دینی نیز گفته شده است لذا بایستی حقایق بویژه از طرف کسانی که در آن روزها شاهد و ناظر بودند گفته شود تا نسل حاضر بدانند.
 
 
پرویز سالاری بیان داشت: شاخص هایی که گفته می شود بیشتر فیزیکی است مانند آب و برق و جاده ولی این در حالی است که  شاخص های خیلی مهم دیگری نیز داریم که کمتر درباره آنها سخن گفته شده است.
 
رئیس شورای شهرستان بندرعباس ادامه داد:  علی رغم اینکه دشمن در این 40 سال بیکار ننشسته چه با جنگ فیزیکی، چه با کودتا، چه با حمله نظامی و تحریم اقتصادی خواسته که این نهال نو پا را از پا در آورد اما در 40 سالگی انقلاب اقتدار نظام به حدی رسیده که خود آنها مجبورند به بعضی از نکات اعتراف کنند.
 
سالاری تصریح کرد: در آمد ایران در سال 57 با شاخص جمعیت  35 میلیونی در آن سال  با 6 میلیون بشکه نفتی به فروش می رفت به اندازه‌ای بود که براحتتی می شد کل ایران را سر و سامان داد و این در حالی است که  بعد از 40 سال با جنگ، تحریم و مشکلات اقتصادی روزی یک و نیم میلیون تا دو میلیون بشکه نفت با 85 میلیون جمعیت به فروش میرود که این شاخص درآمد ماست.
 
وی با بیان اینکه ایران سریعترین رشد در توسعه نیروی انسانی را داشته، خاطر نشان کرد: بر اساس شاخصی که سازمان ملل ارایه داده که توسط سازمان توسعه نیروی انسانی (unpd) همه ساله منتشر می شود  ایران در سالی 1979 که انقلاب شده دارای  رتبه 110 بوده که در این 40 سال 50 رتبه رشد کرده و به رتبه 60 رسیده به طوریکه از ترکیه و چین نیز  پیشی گرفته است.
 
عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد : بر اساس همین گزارش که توسط سازمان ملل انتشار یافته، رشد شاخص انسانی در دنیا ۱/۶ دهم است اما ایران رشدش در این 4 دهه 3.8 درصد  بود یعنی بیش از دو برابررشد جهانی.
 
سالاری بیان داشت: نمونه بارز رشد انسانی در بندرعباس مشخص است به طوریکه قبل از انقلاب در بندرعباس  تعداد پزشکان ایرانی انگشت شمار بود و همه پزشکان یا هندی بودند یا بنگلادشی اما امروزه به مدد انقلاب اسلامی شاهد تربیت صدها پزشک متخصص در همین استان هستیم که در مسیر خدمت به مردم گام بر می‌دارند.
 
وی در ادامه با اشاره به رشد شاخص های رفاه اجتماعی و بهداشت گفت : به گزارش سازمان ملل، امید به زندگی در سال 58 ،۵۶/۶ سال بوده و در سال گذشته به 75 سال رسیده که 19 سال رشد داشته ایم.
 
رییس شورای شهرستان بندرعباس تاکید کرد :  نعمت هایی که به برکت انقلاب  به دست آورده ایم باید گفته شود که مهمترین نعمت، استقلال و عظمت است همچنین باید از مبارزین انقلاب یاد شود.
 
پرویز سالاری اظهار کرد: از سال 42 بندرعباس نه تنها  در مبارزات انقلابی عقب نبود بلکه پیش تاز بود به دلیل اینکه بندرعباس یک زندان رو باز بود و همه مبارزین به اینجا تبعید  می شدند و این فرصت شد برای بندرعباس برای بزرگان ما که از وجود علمایی که در تبعید بودند برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی استفاده کنند به طوریکه مبارزین ما از خرداد 42 همزمان با قم و تهران و اصفهان  مبارزه می کردند. 
 
وی ادامه داد : زمانی که چهلم آقا مصطفی خمینی (ره) در بندرعباس در مسجد کوفه گرفته شد، مرحوم عباسی  با سخنرانی غرا، خود در آن جو خفقان که  ساواکی ها همه جا بودند با گفتن" اعوذ با... من شر شاه بسم رب روح ا... "همه ساواکی ها را در جای خود میخکوب کرد  و نشان داد که مردم هرمزگان شجاع و مبارز هستند.
 
سالاری تاکید کرد :  به همین دلیل است که حضرت امام(ره) می گوید مردم ایران از مردم عصر حضرت رسول(ص)  بهتر هستند، برای همین به من خدمتگزار بگویید بهتر است. مردم ولی نعمت ما هستند ویا مقام معظم رهبری می فرمایند" کار ما نوکری این مردم است" . 
 
وی بیان داشت : شاخص استفاده از خودرو در جمعیت شهری ، در سال 58 تنها 16 درصد بود این در حالی است که در سال 96، بیش از 56 درصد از مردم خودرو استفاده میکردند و این شاخص روز به روز نیز در حال رشد است.
 
سالاری ادامه داد: شاخص استفاده از خودرو در جمعیت روستایی ۱/۴ بود و اکنون بیش از 30 درصد است.
 
رییس شورای شهرستان بندرعباس با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی وجود دارد گفت: از یک طرف حمله ناجوانمردانه اقتصادی و از طرف دیگر نا کار آمدی بعضی از مدیران از نفس افتاده سبب بروز برخی مشکلات شده است که باید دولت تجدید نظری روی برخی از مدیران داشته باشد.
 
سالاری در بخش دیگری از سخنان خود  اضافه کرد : کمتر از 70 روز بعد از پیروزی انقلاب فرمان تشکیل شورا ها که نماد و نمود کار آمدی نظام  است توسط رهبر کبیر انقلاب داده شد زیرا مردم را  باور داشتند، برای همین کمتر از 40 روز نظام جمهوری اسلامی را به رای گذاشتند . 
 
وی با اشاره به اینکه هیچ کاری بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند تاثیر شوراهای شهر و روستا در تحکیم روابط عمومی و اعتماد عمومی به قانون اساسی و به کشور  وحاکمیت سبب ارتقا مشارکت عمومی می شود.
 
سالاری خاطر نشان کرد :  اعتقاد داریم قدرت اجتماعی در هر نظامی از قدرت سیاسی و اقتصادی بالاتر است و نماد قدرت اجتماعی در ایران اسلامی شورا های شهر و روستا بویژه شوراهای فرا دست هستند . 
 
پرویز سالاری خطاب به کناری زاده فرماندار جدید بندرعباس اظهار کرد : شما به عنوان فرماندار و مدیر ارشد شهرستان بندرعباس از شوراها بویژه شورا های فرا دست به عنوان مشاورین استفاده کنید تا اینکه بتوانید بهتر چالش‌ها، تهدید ها و فرصتها را بیابید. 
 
وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی ما در این شرایط که در جنگ اقتصادی به سر می بریم نظارت و مدیریت بر هزینه هاست گفت: یکی از وظایف شورای فرادست نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها، شورا ها و مدیریت شهری است  که شوراهای فرا دست هر هفته یکی از مدیران را دعوت می کند تا مشکلات و چالشها در آن حوزه  بیان شوند و نکاتی که لازم است گفته شود و راهکار ارائه گردد.
 
سالاری ادامه داد : همچنین یکی از وظایف ما وضع عوارض منطقه درسطح شهر و روستا است که به استناد ماده 9 آیین نامه اجرایی  شورای شهرستان ، شورای برنامه ریزی شهرستان بایستی یک نسخه از مصوبات خود را به دبیرخانه شورا ارسال کند و اولویت هایی که در بودجه ریزی سنواتی هست را به اطلاع  مدیران ارشد برساند که بتوانند از این ظرفیت ها استفاده کنند. 
 
 رییس شورای شهرستان بندرعباس  تصریح کرد: یکی از مسایلی که تا کنون تحقق پیدا نکرده  تامین بودجه شورای شهرستان بندرعباس است  به طوریکه تا کنون یک ریال به حساب شورای شهرستان واریز نشده است.
 
پرویز سالاری خاطر نشان کرد:  برای این مساله؛ ماده قانونی وجود دارد به طوریکه  که شورا های شهر موظفند بر اساس بخشنامه ضوابط مالی که در فصل دوم آن آمده است از محل بودجه سنواتی خود، بودجه مورد نیاز شورا های فرا دست به میزان 2 درصد را پرداخت کنند. همچنین شهرداریها  نیز مجازند از محل اعتبارات ماده 16 و 17 بودجه مورد نیاز شورا های فرا دست را تامین نمایند با توجه به اینکه برای تحقق این مساله تاکنون نامه به استاندار هم به فرماندار ارسال شده انتظار است در این حوزه  شما به عنوان فرماندار ورود کرده و حمایت نمایید. 
 
وی دراین خصوص ادامه داد : یکی از وظایف ما برگزاری دوره های آموزشی است، خیلی از شوراهای ما منحل می شوند زیرا از آیین نامه ها، دستور العمل ها و وظایف خود خبر ندارند یا وظایفی که به عهده نماینده مجلس است نماینده شورا ورود می کند یا اینکه نمایندگان مجلس در وظایف شورا دخالت می کنند که با برگزاری دوره های آموزشی این مشکل قابل حل است.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  فرهنگسرای "برکه گرد" بندرعباس افتتاح شد  
  در جست‌وجوی فرصت‌های مشترک
  وضعیت سرمایه‌اجتماعی در هرمزگان و کشور  
  چند مصوبه مهم سفر روحانی به هرمزگان
  ۱۸ اثر ایرانی در حراج کریستیز دوبی  
  نقص فنی در شناور مسیر بندرعباس به قشم
  تخلف اتاق ایران در اعلام اسامی کاندیداها
  خشکسالی در جاسک  
  نظر رهبرانقلاب درباره تجسس در تلفن همراه همسر
  امام جمعه زاهدان هم خداحافظی کرد
  دلهره بررسی صلاحیت در دل کاندیداهای اتاق بازرگانی!
  اظهارات آیت‌الله نعیم‌آبادی در نمازجمعه‌بندرعباس
  جشنواره شعر دفاع مقدس هرمزگان به پایان رسید
  اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به مجلس می‌رود
 
پر بحث ترین ها
  آیت‌الله‌نعیم‌آبادی: دولت به فکر سفره مردم باشد
  عباس امینی درباره کلیپ هالیوودی‌اش: قبول دارم کار ناشیانه‌ای بود!
  دو انتصاب در استانداری هرمزگان/ پویافر و کناری جایشان را با هم عوض کردند/ امیرتیموری سرپرست دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری شد
  روحانی: ندیدن کارهای بزرگ و برجسته کردن نقص های کوچک، اقدامی اخلاقی و انقلابی نیست
  بازتاب وسیع اظهارات تند و تیز آیت‌الله نعیم‌آبادی در حضور روحانی در شورای اداری هرمزگان
  سوله‌های ورزشی سپاه در اختیار مراسم‌های ازدواج قرار گیرد
  مسؤولان این عکس را سر در اتاق‌شان نصب کنند!  
  سفر روحانی به هرمزگان از بندرلنگه تا پالایشگاه ستاره
  افزایش زباله‌های ساحلی یک بحران جدی برای بندرعباس بدنبال دارد/ هر 3 ورودی ساحل سورو مسدود می‌شود
  خبرِ خوش به دارندگان سهام عدالت
  واعظی در جمع فعالان‌اقتصادی هرمزگان چه گفت؟  
  گزارش کامل سفر روحانی به هرمزگان/ از دیدار با مردم بندرلنگه تا نشست خبری پایانی
  باید بود و خواست مردم را فریاد زد!
  چه کسانی طرح استیضاح رئیس‌جمهور را امضا کردند؟
  کشتی‌های چینی باید آب‌های ایران را ترک کنند
  فراخوان جشنواره فیلم و عکس هرمزگان من  
  قیمت مرغ در بندرعباس کاهش یافت
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار