صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
پنجشنبه، 30 خرداد 1398 - 02:00   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  وعده دادستان کل برای تحول فضای مجازی
  ساخت زیردریایی‌ سنگین در دستور کار نیروی دریایی
  سخنگوی دولت: سفر گردشگران خارجی به ایران بدون مهر و ثبت در پاسپورت
  دستگیری مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور
  ترامپ: حادثه نفت‌کش‌های دریای عمان جزئی بود
  پذیرش زنان بدون همراه در هتل‌ها بلامانع است
  چالش جدید تیم ملی؛ بازی در روز عاشورا
  توضیح وزیر خارجه ژاپن درباره برگه‌ معروف آبه  
  رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت کشور منصوب شد
  فروش اقساطی 4 محصول سایپا (+جزئیات)
  رد لایحه تعیین تکلیف تابعیت فرزندان مردان خارجی
  درخت 500 ساله کوهیج بستک قطع نخواهد شد
  ۴ محیط‌بان بازداشتی کرمان آزاد شدند+جزئیات
  فراخوان رئیس قوه قضائیه درباره مشارکت‌جویی از مردم و نخبگان در روند تحولات دستگاه قضائی
  تغییر ساعت کار ادارات هرمزگان به دلیل گرمای هوا/ ادارات از 26 خرداد به مدت 3 روز از 6.30 تا 12 باز خواهند بود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40102صفحه نخست » تازه ترین عناوینچهارشنبه، 8 خرداد 1398 - 15:23
قانون مناطق آزاد در خصوص عوارض دریافتی پهل-لافت چه می‌گوید؟
استناد مسوولان به مواد قانونی وضع عوارض در پاسخ به مطالبات مردمی ما را بر آن داشت تا نگاهی به این قانون داشته باشیم.
  

 

به گزارش جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۲/۶/۷ با اصلاحات و الحاقات بعدی، هدف از ایجاد این مناطق را تسریع در انجام امور زیربنائی، عمران و آبادانی رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای، تولید و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی بیان می‌کند.

ماده ۱۰ آن صراحتا اعلام می‌کند که سازمان هر منطقه می‌تواند با تصویب هیأت وزیران در مقابل انجام خدمات شهری و فراهم نمودن تسهیلات مواصلاتی، بهداشت، امور فرهنگی، آموزشی و رفاهی از اشخاص حقیقی و حقوقی ساکن منطقه عوارض اخذ کند. بنابر کاربرد واژه «می‌تواند»، شهروندان متصور هستند که اخذ عوارض اختیاری بوده و الزام قانونی ندارد.

قانون مناطق آزاد در خصوص عوارض دریافتی پهل-لافت چه می‌گوید؟

در تاریخ ۱۳۷۲/۱۰/۲۷ آیین‌نامه اجرایی اخذ عوارض در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی جمهوری اسلامی ایران با توجه به اختیار تفویضی هیأت وزیران به تصویب وزرای عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی می‌رسد و اصلاحیه آن نیز در تاریخ ۱۳۷۳/۰۹/۲۷ تصویب می‌شود.

ماده دو آیین‌نامه به بیان عوارض مشروحی می‌پردازد که توسط سازمان حسب مورد از اشخاص ساکن اخذ می‌شود. کاربرد واژه «اشخاص ساکن» را می‌توان بیانگر آن دانست که عوارض را می‌توان از این افراد نیز دریافت کرد.

بند «پ» این ماده به تعریف عوارض تردد (یکبار تردد) پرداخته بیان می‌دارد این عوارض، وجوهی است که سازمان از رانندگان وسایل نقلیه زمینی که با پلاک‌های سایر نقاط کشور در منطقه تردد می‌کنند، اخذ می‌کند. این عوارض ممکن است در هر بار تردد یا در قالب صدور کارت تردد وسایل نقلیه اخذ شود.

از این تعریف می‌‌توان چنین برداشت کرد که دریافت این عوارض از پلاک‌های متعلق به قشم مجاز نیست و دریافت نشدن آن نه تنها تخفیف و لطف به مردم قشم نبوده، بلکه قانون عملا اجازه اخذ چنین عوارضی را نیز نمی‌دهد.

بند «ث» این ماده به تعریف عوارض مواصلاتی پرداخته می‌گوید این عوارض وجوهی است که سازمان از دارندگان وسایل نقلیه یا مؤسسات حمل و نقل بابت استفاده از پایانه‌های مواصلاتی ایجاد شده در منطقه اخذ می‌کند.

می‌توان چنین استنباط کرد که هیچ گروهی از پرداخت عوارض مواصلاتی معاف نیستند اما، تبصره موجود در همین بند صراحتا بیان می‌دارد که « موارد مستثنا از شمول این بند را سازمان هر منطقه تعیین می‌کند». حال این سوال مطرح است که آیا سازمان منطقه آزاد قشم با توجه به شرایط حاکم بر جزیره و مطالبات مردمی حقیقتا نمی‌تواند مردم قشم را از پرداخت عوارض مواصلاتی مستثنی کند؟

مادم سوم آیین‌نامه تصریح می‌‎کند که عوارض موضوع ماده دو این آیین نامه به حساب درآمد منطقه منظور می‌گردد. از این رو می‌توان متصور شد که سازمان منطقه آزاد قشم انعطاف مطلوبی در مستثنی کردن مردم قشم از پرداخت عوارض مواصلاتی دارد.

همچنین ماده چهار این آیین‌نامه بیان می‌دارد که میزان عوارض موضوع ماده دو از طرف هیأت مدیره هر منطقه تعیین خواهد شد و به ترتیب مقرر به تصویب شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی خواهد رسید. 

اکثریت وزرای عضو شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی با توجه به اختیار تفویضی هیئت وزیران، در در جلسات مورخ ۱۶ /۵ /۱۳۷۳ و ۹ /۷ /۱۳۷۳ دستورالعمل و روش اجرایی آئین نامه اخذ عوارض در مناطق آزاد تجاری – صنعتی را تصویب کردند.

ماده سوم آن در اصلاحیه ۱۳۷۴/۰۶/۰۶، عوارض یکبار تردد انواع خودروی سواری که در مناطق آزاد شماره‌گذاری نشده‌اند را برای تردد حداکثر ۱۰ روز در منطقه، یک هزار تومان تعیین کرده ‌است. این ماده اظهار می‌کند که در صورت تردد و یا توقف بیش از ۱۰ روز، خودروها مشمول عوارض تردد سالانه خواهند بود و عوارض سالانه انواع خودروی سواری را ۱۰ هزار تومان تعیین می‌کند.

این ماده می‌افزاید که وسایط نقلیه در صورت تردد و یا توقف بیش از یک‌ سال مشمول عوارض شماره‌گذاری خواهند شد و این عوارض را برای خودروهای سواری شخصی و عمومی به ترتیب ۱۰۰ و ۷۰ هزار تومان تعیین می‌کند. 

ماده هشتم دستورالعمل و روش اجرایی آئین نامه اخذ عوارض در مناطق آزاد تجاری – صنعتی، عوارض مواصلاتی برای انواع اتومبیل سواری را تنها ۱۰۰ تومان تعیین کرده است و اضافه می‌کند که وسایط نقلیه موتوری بر حسب شرایط و با تصویب هیئت مدیره سازمان هر منطقه می‌تواند از تخفیف حداکثر تا ۵۰ درصد برخوردار باشد.

این آئین‌نامه صراحتا اظهار می‌کند که تمامی عوارض ذکر شده، در آغاز هر سال بر حسب شرایط با تصویب هیئت مدیره سازمان هر منطقه تا پنجاه درصد نسبت به سال قبل قابل تغییر است. 

بدیهی است که این تغییر شامل افزایش یا کاهش خواهد بود اما اعمال آن اجبار قانونی ندارد زیرا از واژه «قابل تغییر است» استفاده شده. از سوی دیگر بنا بر این قوانین، تغییر در عوارض تنها باید در آغاز هر سال باشد، لذا هرگونه در تغییر در زمان دیگر را می‌توان خلاف قانون برشمرد.

نگارنده یادآور می‌شود که نگاه وی به قوانین تنها از دید یک خبرنگار بوده و تفسیر دقیق‌ آن باید از سوی افراد ذی‌صلاح صورت گیرد. بررسی دقیق قوانین، رفع نواقص احتمالی و مردم‌داری مسوولان می‌تواند روند حل مشکلات را تسریع کند و حقوق‌دانان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سازمان منطقه آزاد قشم در این راستا رسالتی خطیر عهده‌دار هستند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  دستگیری مدیر مالی وزارت نفت در حین خروج از کشور
  پذیرش زنان بدون همراه در هتل‌ها بلامانع است
  ترامپ: حادثه نفت‌کش‌های دریای عمان جزئی بود
  سخنگوی دولت: سفر گردشگران خارجی به ایران بدون مهر و ثبت در پاسپورت
  وعده دادستان کل برای تحول فضای مجازی
  ساخت زیردریایی‌ سنگین در دستور کار نیروی دریایی
 
پر بحث ترین ها
  به نظر شما دلیل رخدادهای اخیر در بندر شهید رجایی چیست؟/ نظرتان درباره آتش‌سوزی اخیر در این بندر چیست؟
  چهره‌های شاخصی که در هرمزگان برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس استعفا کردند!
  اعضای جدید هیات رئیسه 9 کمیسیون‌ مجلس (+جدول)
  وضعیت جوی و دریایی هرمزگان پایدار است
  پژوهشگاه خلیج‌فارس: دو هزار و ۹۲۰ گونه آبزی درخلیج فارس و دریای عمان وجود دارد
  مرگ مادر پس از تولد فرزند در بشاگرد
  افزایش ۱۱ درصدی جابجایی مسافران از خطوط ریلی در هرمزگان
  سقف وام مسکن ۶۰ درصد افزایش یافته است
  تلفن همراهتان را از گرمای هوا دور کنید
  مورد عجیب بی‌حجابی مسافرانِ هواپیمای گاندو  
  سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد  
  مخالفت کیهان، علامت جدی بودن نخست‌وزیر ژاپن برای میانجی‌گری در سفر تهران
  واکنش تند کاربران اینستاگرام به سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا  
  انتخاب نوبانی به عنوان رئیس هیأت کشتی هرمزگان
  ثبت‌نام بیمه کارگران ساختمانی هرمزگان آغاز شد
  وزیر کشور: عرضه بنزین 5 هزار تومانی در بازارچه‌های مرزی
  وعده دادستان کل برای تحول فضای مجازی
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار