صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 24 شهریور 1398 - 22:37   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
  ربیعی: بنزین با کارت جایگاه به ۱۵ لیتر کاهش می‌یابد
  خطر خودکشی را جدی بگیریم
  اولین نمایش نظامی زنان در عربستان
  اهمیت سم‌زدایی کبد برای سلامت بدن انسان
  ورود مدعی‌العموم به واگذاری‌های اراضی‌ساحلی قشم
  چگونه امام سجاد عزت حسینی را از کربلا تا مدینه تداوم بخشید؟
  برنامه‌های هفته دفاع مقدس بنیاد شهید هرمزگان
  از ایجاد دو دانشکده پزشکی در شرق و غرب هرمزگان تا دریافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه کلان در استان برای مشارکت اجتماعی
  حمله سگ به کودک ۷ساله در روستای درگیر بندرعباس  
  انهدام باند قاچاقچیان خارجی سوخت و دستگیری 12 تبعه فیلیپین
  شهرهای هرمزگان؛ گران‌ترین مسیر‌های هوایی ایران!
  تامین 220 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان توسط روس‌ها
  هرمزگانی‌ها در مردادماه چقدر به سینما رفته‌اند؟
  استوری‌های بی سر و ته و افشاگری‌های ذوالنور نماینده قم!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40685صفحه نخست » تازه ترین عناوینشنبه، 9 شهریور 1398 - 19:39
قیمت خودرو در مناطق آزاد چقدر است؟
مقایسه قیمت خودرو‌های خارجی در مناطق آزاد با داخل کشور نشان می‌دهد عموما خودرو‌های خارجی در مناطق آزاد با نصف قیمت به فروش می‌رسند. اخیرا خبر‌هایی درباره بررسی طرح آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد منتشر شده است که در صورت اجرا می‌تواند تاثیر زیادی در بازار خودرو داشته باشد
  

 

به گزارش جنوب ایران نیوز، قیمت خودرو در مناطق آزاد آدم را انگشت به دهان می‌گذارد. طوری که بی‌ام‌و دو میلیاردی در مناطق آزاد با قیمت ۷۰۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. دبیر شورای عالی مناطق آزاد می‌گوید طرح آزادسازی واردات خودرو از چهار منطقه آزاد به کشور در حال بررسی در هیئت دولت است. این اتفاق می‌تواند تاثیر زیادی در بازار خودرو داشته باشد. چراکه قیمت خودرو در منطقه آزاد تقریبا نصف قیمت آن در کشور است. در این گزارش سراغ قیمت خودرو‌های خارجی در منطقه آزاد انزلی، ارس و اروند رفته‌ایم و آن را با قیمت خودرو‌های وارداتی در داخل کشور مقایسه کرده‌ایم. نتایج شگفت‌انگیز است!

 
 

آیا واردات خودرو از منطقه آزاد، آزاد می‌شود؟

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از بررسی طرح آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد خبر می‌دهد. مرتضی بانک می‌گوید در خصوص واردات خودرو از مناطق آزاد به کشور مصوبه‎ای را به دولت ارسال کرده‎ایم که در حال کارشناسی است و مراجع مربوط از جمله وزارت صمت و گمرک هم موافقت خود را برای آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد کیش، قشم و چابهار اعلام کرده‌اند که به زودی و پس از تایید آن در دولت اجرایی خواهد شد.

مقایسه قیمت خودرو‌های خارجی در مناطق آزاد و داخل کشور نشان می‌دهد عموما خودرو‌های خارجی با نصف قیمتی که در بازار خودرو‌های وارداتی دارند، در مناطق آزاد به فروش می‌رسند. اغلب این خودرو‌ها در مناطق آزاد انزلی، ارس و اروند خرید و فروش می‌شوند.
 

قیمت خودرو رنو در منطقه آزاد

به گزارش فرارو قیمت رنو کولئوس ۲۰۱۸ در منطقه آزاد حدود بین ۳۵۰ تا ۴۳۰ تومان است. یک فروشنده در اهواز رنو کولئوس پلاک اروند را ۳۸۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این ماشین حدود ۱۰ هزار کیلومتر راه رفته و فول امکانات است. باید توجه داشته باشید که رنو کولئوس ۲۰۱۸ در بازار خودرو‌های وارداتی حدود ۷۷۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. در تبریز می‌توان رنو کولئوس صفر کیلومتر ۲۰۱۸ با قیمت ۴۳۰ میلیون تومان خرید. در همان منطقه آزاد ارس، رنو کولئوس ۲۰۱۸ با ۳۵۰ هزار کیلومتر کارکرد، حدود ۳۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. رنو کولئوس ۲۰۱۷ صفر کیلومتر در منطقه آزاد انزلی حدود ۴۰۰ میلیون قیمت دارد. یک فروشنده در رشت این قیمت را روی رنو کولئوس ۲۰۱۷ که تا حالا ۹ هزار کیلومتر کار کرده گذاشته است. رنو کولئوس ۲۰۱۷ در بازار خودرو‌های وارداتی ۶۹۰ میلیون تومان ارزش دارد.

نمایشگاه‌دار‌ها در کشور رنو تلیسمان ۲۰۱۸ را ۶۴۰ میلیون تومان در نظر می‌گیرند، اما با یک بودجه ۳۶۵ میلیونی می‌توان رنو تلیسمان ۲۰۱۸ با پلاک منطقه آزاد ارس خرید. یک فروشنده در تبریز رنو کولئوس ۲۰۱۸ با ۱۷ هزار کیلومتر کارکرد را در ازای ۳۶۵ میلیون تومان به فروش گذشته.

رنو داستر به سختی در نمایشگاه‌های داخل کشور پیدا می‌شود و قیمت دقیقی برای آن وجود ندارد. یک فروشنده در لنگرود که منطقه آزاد انزلی به حساب می‌آید، رنو داستر ۲۰۱۸ را که شش هزار کیلومتر کار کرده، حدود ۱۹۰ میلیون تومان می‌فروشد.
 

قیمت خودرو کیا در منطقه آزاد

کیا اسپورتیج در منطقه آزاد ارس حدود ۲۹۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده. یک فروشنده در تبریز می‌خواهد کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ که حدود ۱۶ هزار کیلومتر کارکرده را با قیمت ۲۹۰ میلیون بفروشد. باید توجه داشته باشید که در بازار خودرو‌های وارداتی کیا اسپورتیج ۲۰۱۷ حدود ۷۱۰ میلیون تومان است و قیمت مدل ۲۰۱۸ آن تا ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

یک نمایشگاه خودرو در تبریز کیا اپتیما ۲۰۱۸ صفر کیلومتر آورده و آن را ۳۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است. این کیا اپتیما مشکی رنگ است و پلاک ارس دارد. مدل‌های قدیمی کیا اپتیما که در سال ۲۰۱۷ تولید شده اند، در بازار خودرو‌های وارداتی حدود ۶۹۰ میلیون قیمت خورده‌اند و قیمت مدل‌های ۲۰۱۸ بالای ۷۰۰ میلیون تومان است.
 

قیمت خودرو هیوندای در منطقه آزاد

یک فروشنده در ماهشهر هیوندای سانتافه ix۴۵ مدل ۲۰۱۸ را ۳۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری کرده است. این سانتافه سفیدرنگ است و پلاک منطقه آزاد اروند دارد. باید توجه داشته باشید که قیمت هیوندای سانتافه وارداتی در کشور به ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد. در بین مدل‌های قدیمی‌تر یعنی ۲۰۱۷ هیوندای سانتافه ix۴۵ بین ۲۵۰ تا ۳۳۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. در منطقه آزاد ارس می‌توان هیوندای ساناتفه مدل ۲۰۱۷ را که حدود ۶۰ هزار کیلومتر کار کرده با قیمت ۳۳۰ میلیون خرید. با توجه به کارکرد بالای این ماشین، فروشنده قیمت نسبتا زیادی برای آن درنظر گرفته. منطقه آزاد اروند این خودرو با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر و قیمت ۳۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. در سوسنگر می‌توان با ۲۵۵ میلیون تومان، یک سانتافه ix۴۵ که ۵۰ هزار کیلومتر کار کرده خرید.

به گزارش فرارو هیوندای النترا در مناطق آزاد حدود ۲۳۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. این خودرو در بازار ماشین‌های وارداتی تا ۴۶۰ میلیون تومان قیمت می‌خورده. طوری که مدل ۲۰۱۷ آن ۴۲۵ میلیون و مدل ۲۰۱۸ آن در بازار ۴۶۰ میلیون تومان است. با این حال با یک بودجه ۲۳۵ میلیونی می‌توان در لاهیجان یک هیوندای النترا مدل ۲۰۱۷ خرید. این هیوندای النترا سفیدرنگ است و تا حالا ۱۵ هزار کیلومتر با پلاک انزلی کار کرده.
 
هیوندای توسان ix۳۵ مدل ۲۰۱۷ در بازار خودرو‌های وارداتی حدود ۶۵۰ میلیون تومان قیمت دارد. در حالی که با نصف این قیمت یعنی ۳۰۵ میلیون تومان می‌توان در رشت یک هیوندای توسان ix۳۵ با قیمت ۳۰۵ میلیون تومان خرید. این هیوندای توسان مدل ۲۰۱۷ است و پلاک منطقه آزاد انزلی دارد. تا حالا ۱۸ هزار کیلومتر راه رفته که رقم بالایی به حساب نمی‌آید. همچنین در مناطق آزاد می‌توان هیوندای توسان ۲۰۱۸ هم پیدا کرد. یک نمایشگاه‌دار می‌خواهد هیوندای توسان ix۳۵ در ازای دریافت پیش پرداخت ۳۰۰ میلیونی و پنج چک پنج میلیونی با فاصله سه ماه در اختیار مشتری بگذارد. با این حساب جمع پرداختی به ۳۲۵ میلیون تومان خواهد رسید.
 

قیمت خودرو بی‌ام‌و در منطقه آزاد

نظرتان را به قیمت بی‌ام‌و x۴ در مناطق آزاد جلب می‌کنم. قبل از آن باید توجه داشته باشید که بی‌ام‌و x۴ در بازار خودرو‌های وارداتی تا دو میلیارد تومان قیمت‌گذاری می‌شود. قیمت این ماشین در منطقه آزاد تنها ۷۹۰ میلیون تومان است. یک فروشنده در اهواز بی‌ام‌و x۴ مدل ۲۰۱۸ پلاک اروند را با کارکرد هفت هزار کیلومتری برای فروش گذاشته و در ازای ۷۹۰ میلیون تومان آن را در اختیار مشتری می‌گذارد. قیمت مدل‌های کارکرده کمی پایین‌تر است. بی‌ام‌و x۴ با کارکرد ۲۵ هزار کیلومتری در منطقه آزاد اهواز ۷۱۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
 

قیمت بقیه خودرو‌های خارجی در منطقه آزاد

نمایشگاه‌دار‌ها در مناطق آزاد مینی کانتری من S. را حدود ۷۵۰ میلیون تومان می‌فروشند. برای اینکه نرخ دستتان بیاید باید بگویم در حال حاضر قیمت مینی کانتری من S. در بازار خودرو‌های وارداتی حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است. با این حال یک نمایشگاه‌دار در تبریز مینی کانتری‌من S. ۲۰۱۸ صفر کیلومتر آورده و آن را ۷۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است. این ماشین مشکی رنگ و فول امکانات است و پلاک منطقه آزاد ارس دارد.

تویوتا هایلوکس ۲۰۱۸ به سختی در بازار خودرو‌های وارداتی پیدا می‌شود. مدل ۲۰۱۶ آن حدود ۸۴۰ میلیون قیمت دارد و با این تفسیر می‌توان حدس زد که قیمت تویوتا هایلوکس ۲۰۱۸ در بازار خودرو‌های وارداتی بالای ۹۰۰ میلیون تومان باشد. این خودرو در مناطق آزاد قیمتی به مراتب پایین‌تر دارد. طوری که یک فروشنده در دزفول تویوتا هایلوکس دو کابین مدل ۲۰۱۷ را ۴۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده. این ماشین پلاک منطقه آزاد اروند است و حدود ۴۰ هزار کیلومتر راه رفته که رقم بالایی به حساب می‌آید، اما با توجه به ارزش این ماشین در بازار خودرو‌های وارداتی، قیمت آن زیاد بالا نیست.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
 
پر بحث ترین ها
  سفر ۳ تن از مدیران هرمزگان به ژاپن
  بازدید امام جمعه بندرعباس از انبارهای اموال تملیکی هرمزگان
  تکلیف هیات رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس روشن شد/ صفا رئیس و روحانی و راستی نائب رئیس شدند
  وزیر اطلاعات: به متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای پس از برائت 4 میلیارد تومان پرداخت شد
  آمریکا 3 مرکز فضایی ایران را تحریم کرد
  ۱۴ تعاونی برتر هرمزگان معرفی و تجلیل شدند (+اسامی)
  قیمت های جدید بلیت هواپیما از 21 شهریور
  4 قرن علم گردانی در میناب  
  پایان سیلندر به‌دوشی در هرمزگان
  ۲۸۶۶ تعاونی در هرمزگان فعال است
  دار زدن جنجالی یک مرد در جزیره قشم!
  نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد
  کاهش 10درصدی جان باختگان جاده‌ای در هرمزگان
  پایان نیاز قشم به واردات برق
  اعزام ووشوکاران هرمزگان به المپیاد استعدادهای برتر ورزش  
  افتتاح ادکلن‌سازی در قشم  
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار