صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 24 شهریور 1398 - 23:04   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
  ربیعی: بنزین با کارت جایگاه به ۱۵ لیتر کاهش می‌یابد
  خطر خودکشی را جدی بگیریم
  اولین نمایش نظامی زنان در عربستان
  اهمیت سم‌زدایی کبد برای سلامت بدن انسان
  ورود مدعی‌العموم به واگذاری‌های اراضی‌ساحلی قشم
  چگونه امام سجاد عزت حسینی را از کربلا تا مدینه تداوم بخشید؟
  برنامه‌های هفته دفاع مقدس بنیاد شهید هرمزگان
  از ایجاد دو دانشکده پزشکی در شرق و غرب هرمزگان تا دریافت 4درصد از اعتبار 4 پروژه کلان در استان برای مشارکت اجتماعی
  حمله سگ به کودک ۷ساله در روستای درگیر بندرعباس  
  انهدام باند قاچاقچیان خارجی سوخت و دستگیری 12 تبعه فیلیپین
  شهرهای هرمزگان؛ گران‌ترین مسیر‌های هوایی ایران!
  تامین 220 میلیون دلار برای ساخت نیروگاه سیریک هرمزگان توسط روس‌ها
  هرمزگانی‌ها در مردادماه چقدر به سینما رفته‌اند؟
  استوری‌های بی سر و ته و افشاگری‌های ذوالنور نماینده قم!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40695صفحه نخست » تازه ترین عناویندوشنبه، 11 شهریور 1398 - 10:31
طرح تبدیل ایران خودرو؛ پرداخت مابه‌تفاوت برای ماشین‌های ارزان‌تر!
خودرویی که ثبت‌نام کرده‌اید و حالا چاره‌ای جز تبدیل آن ندارید، قیمت مصوب پایین‌تری نسبت به خودرو پیشنهادی در طرح ایران خودرو دارد. به عبارتی شما برای تبدیل ماشینتان باید به ایران خودرو مابه‌تفاوت بدهید، در حالی که قیمت ماشینی که تحویل می‌گیرید در بازار کمتر از قیمت ماشین ثبت‌نامی است!
  

 به گزارش جنوب ایران نیوز، طرح تبدیل ایران خودرو در نگاه اول طناب نجاتی برای آن‌هایی که در دام طرح‌های پیش فروش افتاده بودند به چشم می‌آید، اما وقتی دقیق‌تر نگاه کنید، جزئیات این طرح نکات خیلی عجیبی دارد. ایران خودرو از پس تعهداتش برنیامده. حالا مشتری‌هایی که از یک سال و نیم پیش منتظر تحویل گرفتن ماشینشان هستند، یک راه بیشتر پیش رویشان نیست: یک خودرو دیگر تحویل بگیرید! تازه این اول ماجرا است. خودرویی که شما ثبت‌نام کرده‌اید و حالا چاره‌ای جز تبدیل آن ندارید، قیمت مصوب پایین‌تری نسبت به خودرو پیشنهادی در طرح ایران خودرو دارد. به عبارتی شما برای تبدیل ماشینتان باید به ایران خودرو مابه‌تفاوت بدهید، در حالی که قیمت ماشینی که تحویل می‌گیرد در بازار کمتر از قیمت ماشین ثبت‌نامی است! در این گزارش استراتژی‌های پیشنهادی در طرح تبدیل ایران خودرو برای آن دسته از طرح‌هایی که هنوز دعوتنامه برای مشتریان آن صادر نشده را بررسی کرده‌ایم.

اگر دنا ثبت‌نام کرده‌اید، پژو پارس TU۵ بگیرید

آن‌هایی که دنا ثبت نام کرده بودند و خرداد ۹۸ باید ماشینشان را تحویل می‌گرفتند، حالا چاره‌ای جز تبدیل خودرو دنا به پژو پارس TU۵ ندارند. با اینکه سه ماه از موعد مقرر تحویل خودرو گذشته، ایران خودرو در طرح تبدیل خود به این دسته مشتریان پژو پارس TU۵ با تحویل ۳۰ روزه را پیشنهاد می‌کند. باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب دنا معمولی که حالا تولید آن متوقف شده، ۶۶ میلیون تومان است و قیمت مصوب پژو پارس TU۵ یا همان کد ۱۹ حدود ۸۵ میلیون تومان. شرایط این دو محصول در بازار به کلی متفاوت است. دنا تیپ ۲ در بازار ۱۱۰ میلیون فروخته می‌شود و پژو پارس TU۵ حدود ۱۰۳ میلیون قیمت دارد. به عبارتی مشتریان طرح تبدیل ایران خودرو باید مبلغی به عنوان مابه‌تفاوت بپردازند، در حالی که قیمت خودرویی که تحویل می‌گیرند کمتر از قیمت خودرو ثبت نامی است!

اگر تندر پلاس دستی ثبت‌نام کرده‌اید، پژو پارس TU۵ بگیرید

تندر پلاس مدت زیادی است که از کارخانه‌ها خداحافظی کرده. آن‌هایی که در طرح پیش فروش ایران خودرو، تندر پلاس دنده‌ای با موعد تحویل خرداد و تیر ۹۷ ثبت نام کرده بودند و قرار بود یک سال و نیم پیش ماشینشان را تحویل بگیرند، حالا بعد از این همه مدت چاره‌ای جز ثبت نام در طرح تبدیل ایران خودرو ندارند. آن‌ها می‌توانند به جای تندر پلاس دستی که حالا قیمت آن در بازار به ۱۲۸ میلیون تومان رسیده، با پرداخت مابه‌تفاوت پژو پارس TU۵ با تحویل یک ماهه ثبت نام کنند که در بازار با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان فروخته می‌شود.
 

اگر دنا پلاس توربو ثبت‌نام کرده‌اید، دنا پلاس بگیرید

تابستان سال پیش قرار بود ماشینشان را از ایران خودرو تحویل بگیرند. حالا بعد از یک سال ایران خودرو طرح تبدیل پیش رویشان گذاشته و گفته آن‌هایی که قرار بود در تیر، مرداد و شهریور ۹۷ دنا پلاس توربو شارژ از ایران خودرو تحویل بگیرند، قید ماشینشان را بزنند و به جایش دنا پلاس بردارند. آن هم با تحویل ۳۰ روزه که معلوم نیست مثل تعهدات قبلی باشد یا نه! باید توجه داشته باشید که قیمت مصوب کارخانه برای دنا پلاس توربو شارژ ۹۰ میلیون تومان بود و حالا در بازار به حدود ۱۶۸ میلیون تومان رسیده. در طرف مقابل دنا پلاس تیپ ۱ در کارخانه ۱۱۰ میلیون قیمت گذاری می‌شود و در بازار ۱۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. به عبارتی ثبت‌نام کنندگان در این طرح باید برای تحویل گرفتن خودرو ارزان‌تر، مابه‌تفاوت پرداخت کنند!

اگر پژو ۲۰۷i اتوماتیک ثبت‌نام کرده‌اید، پژو ۲۰۷i دستی بگیرید

دیگر خبری از گیربکس اتوماتیک نیست. طرح تبدیل ایران خودرو پیشنهاد می‌کند کسانی که پژو ۲۰۷ اتوماتیک ثبت نام کرده بودند و قرار بود آذر ۹۷ یعنی ۹ ماه پیش ماشین خود را تحویل بگیرند، حالا می‌توانند در طرح تبدیل ایران خودرو ثبت نام کرده و به جای ۲۰۷ اتوماتیک، ۲۰۷ دنده‌ای بگیرند. باید توجه داشته باشید که قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک در بازار ۱۵۸ میلیون و قیمت پژو ۲۰۷ دنده‌ای در بازار ۱۱۶ میلیون تومان است.

اگر دانگ‌فنگ H۳۰ Cross ثبت‌نام کرده‌اید، دنا پلاس یا پژو پارس TU۵ بگیرید

یکی از جالب‌ترین موارد طرح تبدیل ایران خودرو، تبدیل دانگ‌فنگ به پژو و دنا است. ماشین‌هایی که تقریبا هیچ ربط و شباهتی به هم ندارند! طرح تبدیل ایران خودرو به مشتریانی که دانگ‌فنگ H۳۰ کراس با موعد تحویل بهمن ۹۷ تا خرداد ۹۸ ثبت‌نام کرده بودند، پیشنهاد می‌کند به جای این ماشین، دنا پلاس یا پژو پارس TU۵ با تحویل ۳۰ روزه بگیرند. این در حالی است که دانگ فنگ H۳۰ کراس هنوز به توقف تولید نرسیده و قیمت مصوب کارخانه آن ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. ایران خودرو قیمت دنا پلاس را ۱۱۱ میلیون در نظر می‌گیرد و قیمت مصوب پژو پارس TU۵ مبلغی معادل ۸۵ میلیون تومان در نظر گرفته. به عبارتی در طرح تبدیل ایران خودرو، ثبت نام کنندگان H۳۰ کراس باید به هر صورت مابه‌تفاوت به ایران خودرو پرداخت کنند. در حالی که ماشینی که تحویل می‌گیرند در بازار ارزان‌تر از خودرو ثبت نامی است. چراکه دانگ‌فنگ H۳۰ در بازار ۱۲۸ میلیون تومان قیمت دارد و در طرف مقابل دنا پلاس در بازار ۱۲۱ میلیون تومان و پژو پارس TU۵ در بازار ۱۰۳ میلیون تومان فروخته می‌شود.

اگر پژو پارس دوگانه‌سوز ثبت‌نام کرده‌اید، پژو پارس سال بگیرید

طرح تبدیل ایران خودرو سراغ پژو پارس دوگانه‌سوز هم رفته است. آن دسته از مشتری‌های ایران خودرو که پژو پارس دوگانه‌سوز با موعد تحویل اردیبهشت ۹۸ ثبت نام کرده بودند، حالا می‌توانند در طرح تبدیل ایران خودرو به جای پژو پارس دوگانه سوز، پژو پارس سال تحویل بگیرند. به طرز جالبی قیمت مصوب کارخانه برای پژو پارس دوگانه سوز، کمتر از پژو پارس سال است، اما در بازار وضعیت معکوس می‌شود. به عبارتی کسانی که بخواهند در طرح تبدیل ایران خودرو باید فکری به حال ما به تفاوت قیمت ۵۵ میلیونی پژو پارس دوگانه سوز با قیمت ۷۸ میلیونی پژو پارس سال بکنند، در حالی که پژو پارس سال در بازار با قیمت ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، یعنی شش میلیون کمتر از پژو پارس دوگانه سوز ۹۸ میلیونی فروخته می‌شود‍!
 
جزئیات طرح تبدیل ایران خودرو مطابق جدول زیر است:
طرح تبدیل ایران خودرو؛ پرداخت مابه‌تفاوت برای ماشین‌های ارزان‌تر!
   
  

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
|    | 1398/6/12 - 07:13 | |
چه بلایی هست که دارین به سر مردم میارین خدا لعنتتون کنه رانت خواران

ناشناس
|    | 1398/6/12 - 07:14 | |
اگه دولت اجازه میداد مثل قبل ماشین خارجی وارد بشه اینا نه تنها ماشین بی کیفیت تولید نمیکردن بلکه نمیتونستن به نرخ نجومی بفروشن


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
 
پر بحث ترین ها
  سفر ۳ تن از مدیران هرمزگان به ژاپن
  بازدید امام جمعه بندرعباس از انبارهای اموال تملیکی هرمزگان
  تکلیف هیات رییسه اتاق بازرگانی بندرعباس روشن شد/ صفا رئیس و روحانی و راستی نائب رئیس شدند
  وزیر اطلاعات: به متهمان ترور دانشمندان هسته‌ای پس از برائت 4 میلیارد تومان پرداخت شد
  آمریکا 3 مرکز فضایی ایران را تحریم کرد
  ۱۴ تعاونی برتر هرمزگان معرفی و تجلیل شدند (+اسامی)
  قیمت های جدید بلیت هواپیما از 21 شهریور
  4 قرن علم گردانی در میناب  
  پایان سیلندر به‌دوشی در هرمزگان
  ۲۸۶۶ تعاونی در هرمزگان فعال است
  دار زدن جنجالی یک مرد در جزیره قشم!
  نیروی دریایی سپاه ۷ کشتی ترال را متوقف کرد
  کاهش 10درصدی جان باختگان جاده‌ای در هرمزگان
  پایان نیاز قشم به واردات برق
  اعزام ووشوکاران هرمزگان به المپیاد استعدادهای برتر ورزش  
  افتتاح ادکلن‌سازی در قشم  
  احتمال موافقت ترامپ با اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار