صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
پنجشنبه، 23 آبان 1398 - 07:13   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  ورود اطلاعات سپاه به مبارزه با مواد مخدر/ کشف محموله ۳۲۰ کیلوگرمی مواد مخدر
  تبریک عضو هیئت‌رئیسه ووشوى هرمزگان بمناسبت قهرمانی تیم ملی ووشو در قهرمانى جهان  
  محکوم به قصاص در بندرعباس آزادشد
  حمله دو دختر با خودروی شاسی بلند به یک روحانی
  تشریح نقش اداره کل میراث فرهنگی در ثبت بندرعباس به عنوان شهر خلاق
  جشن بزرگ ازدواج گلهای علوی هرمزگان
  یادداشت/ جزایر هرمزگان در مسیر توسعه پایدار اقتصادی با تخصیص بودجه فورس ماژور
  توییت مهم یک فعال سیاسی و اجتماعی در هرمزگان درباره پشت پرنده فشار بر خبرنگار هرمزگانی  
  سن افراد را سوال نکنید زیرا...
  پوستر بسیار معنادار سایت رهبر معظم انقلاب  
  مشاهده یک لکه بزرگ نفتی در نزدیکی کیش
  اطلاعیه مهم سازمان هواشناسی  
  فوت 6 نفر از اعضای یک خانواده هرمزگانی در تصادف
  حمایت قاطع رئیس دستگاه قضا از خبرنگار هرمزگانی
  برگزیده اظهارات حجت‌الاسلام عبادی نماینده ولى فقیه در هرمزگان در نماز جمعه
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41047صفحه نخست » تازه ترین عناوینشنبه، 13 مهر 1398 - 16:06
چرایی انزوا طلبی بازرسی هرمزگان
یادداشتم را با جمله ای از رهبر انقلاب در دیدار با مسوولان سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ 16 / 12 / 1375 ادامه می دهم که می فرمایند: «سازمان بازرسی باید با گسترش نظارت بر همه دستگاهها در هر رده ای، بخصوص دستگاه اجرایی و قضائی، مراقبت کند که مطلقا در هیچ گوشه ای، فساد وجود نداشته باشد»
  

  به گزارش جنوب ایران نیوز، محمد ثابت قدم در یادداشتی در ندای هرمزگان آورده است: خبرها حکایت از آن دارد که سید ابراهیم رئیسی قرار است یازدهم مهرماه با هدف بررسی وضعیت قضائی استان و سازمان های تابعه به هرمزگان سفر کند. اینکه رئیس قوه قضائیه قصد سفر به هرمزگان کرده اند، خبر خوبی است و انشالله برای مردم هرمزگان برکاتی به همراه داشته باشد و ارزش آن را به خروجی سفر واگذار می کنیم، چون مردم نگاهشان به نتایج دست آوردهایی است که ایشان از این سفر برای استان به ارمغان خواهد آورد.
 

  ادامه نگارش یادداشتم را با جمله ای از رهبر انقلاب در دیدار با مسوولان سازمان بازرسی کل کشور در تاریخ 16 / 12 / 1375 ادامه می دهم که می فرمایند: «سازمان بازرسی باید با گسترش نظارت بر همه دستگاهها در هر رده ای، بخصوص دستگاه اجرایی و قضائی، مراقبت کند که مطلقا در هیچ گوشه ای، فساد وجود نداشته باشد».
 
فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، اصل صد و هفتاد و چهار قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، تحت زاویه نگاه مدیرکل وقت بازرسی می تواند میدان دید نظارتی اداره کل را باز و یا بسته نگه دارد. به طوری که در هیچ گوشه ای از استان هرمزگان امکان عمل فساد زا نباشد و فرد فاسد در استان احساس امنیت نکند. اما چرا این حقیقت در استان زرخیز هرمزگان که شاهراه اقتصاد کشور می باشد تاکنون به مردم گزارش نشده است.
 
حال سری به وبگاه اداره کل بازرسی استان هرمزگان به آدرس bazrasi.ir می زنیم و خروجی های آن را مورد کنکاش قرار می دهیم.
 
خروجی اول
 
در شش ماهه نخست امسال تنها سه خبر از وبگاه آن اداره کل منتشر شده است .
 
خبر اول: ملاقات مردمی بازرس کل استان هرمزگان به مناسبت هفته قوه قضائیه در تاریخ دهم تیرماه نود و هشت .
 
خبر دوم: بازدید بازرس کل استان هرمزگان از پروژه های بیمارستانی در حال ساخت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در تاریخ دوازدهم مردادماه نود و هشت.
 
و خبر سوم: دیدار بازرس کل استان هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در تاریخ نوزدهم مردادماه نود و هشت .
 
در شش ماهه نخست امسال به طور میانگین آن اداره کل هر دو ماه یک خبر از عملکرد خود را بر روی خروجی وبگاهش قرار داده است که دو خبر آن مربوط به دیدار مختاری مدیر کل وقت بازرسی است و تنها یک مورد مربوط به عملیات بازرسی استان می باشد. در شرایطی که در کشور روزانه اخبار فساد در حجم انبوه منتشر می شود، انتظار است عملکرد یک دستگاه نظارتی مهم فراتر از تولید چند خبر معمولی باشد. لشکری که قُوُت ندارد قُوَت ندارد.
 
اداره کلی که خبر ندارد عملکرد ندارد. اداره کل بازرسی استان چه توضیحی در این خصوص به رسانه ها خواهد داشت. آیا انزوا طلبی خبری، افراد فاسد را تشویق به ادامه فساد خود نمی کند و در نقطه ی مقابل تضعیف روحیه پاک دستان را به همراه نخواهد داشت.
 
امام علی علیه السلام فرموده است: با تشویق خوبان، بدان اُمّت را تنبیه کنید. این حدیث در دیدار سال 75 با مسئولین بازرسی مورد اشاره رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است. بازرسی چه راهبردی برای عملیاتی کردن آن در بیست و سه سال اخیر داشته است؟
 
خروجی دوم
 
مربوط به عملیاتی کردن برنامه بازرسی های مستمر سالیانه  است که از ابتدای سال 98 تا اکنون تعداد شانزده مورد برنامه بازرسی مستمر را با استقرار هیئت بازرسی اعلام کرده است. اما از نتیجه ی انجام بازرسی ها که منجر به کشف تخلف یا فساد شده یاچه موردی از آنها پاک بوده، اعلام نشده است› از سویی مدیر کل وقت در هفته ی قوه ی قضائیه تنها بسنده به دیدار مردمی کرده  و از مصاحبه خبری او چیزی منتشر نشده است. آیا این نشان از دست خالی بودن عملکرد اداره کل بازرسی بوده است یا اینکه دستاوردها ارز‌ش بارگذاری بر خروجی وب گاه و رسانه ای کردن آن نداشته است. در این صورت حداقل آن اداره کل می توانست روند گزارش بازرسی مستمر را از نگارش توسط کارشناسان مربوطه و تائید بازرس کل تا ورود به کمیسون تنقیع مرکز و ارسال به مراجع صالحه و مسوول مربوطه را به مردم اطلاع رسانی کند و از اجرای پیشنهادهای بازرسی در مجموعه مورد بازرسی› مردم را آگاه نماید و تاثیرات استقرار هیات های بازرسی را به رخ سایر سازمان ها و ادارات و شرکت ها و نهادها بکشد که بنظر می رسد، بازرسی این رویه را برای تنبیه سایر ادارات در دستورکار  خود قرار نداده است و تمام برنامه های عملیاتی خود را پنهان انجام می دهد. انتشار پیشنهادات ‌و انجام آن توسط دستگاه مربوطه باعث می شود اولا بازرسی خود را مقید به رعایت آن پیشنهاد در مجموعه ی خود بداند و ثانیا مردم از فعالیت های بازرسی برای اصلاح امور با خبر شده و به وجود بازرسی در کشور امیدوارتر شوند.
 
نتیجه گیری
 
مردم استان هرمزگان و به ویژه جوانان از سید ابراهیم رئیسی ، رئیس دستگاه قضا سوال دارند. آیا ضعف عملکرد اداره کل بازرسی در نداشتن نیروی انسانی است و یا این که اساسا بازرسی به عنوان یک جزیزه قلمداد می شود که نزدیک شدن به آن نیازمند اخذ مجوزات مربوطه است. یک سوال چرا ردیف پست های سازمانی بازرسی که با زحمت توسط سازمان استخدام کشور به استان هرمزگان داده شد،استخدامی ها پس از کسب تجربه، به بازرسی استان های کرمان و شیراز منتقل شدند. از سویی چرا قریب به چهار  دوره، مدیریت بازرسی استان در اختیار یک استان خاص  قرار داشته است.
 
 چه پاسخ منطقی برای این سوالات افکار عمومی هست.
 
بازرسی کی می خواهد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان برای اشتغال جوانان استان در صنایع غرب هم قدم شود و از قدرت بازرسی به نفع مردم و جوانان استان استفاده کند.
 
 بفرمائید تدریس رشته ی حقوق و سایر رشته ها در دانشگاههای استان چه مزیتی جز بیکاری فارغ التحصیلان آن  دارد. نظارت بر جذب عادلانه تحصیلکرده‌های استان با همه فریادهایی که از سر اعتراض به استخدام خارج از استان توسط ادارات و شرکت های وابسته به دولت می شود، چه گزارش قانع کننده ای که بازدارنده باشد، انجام گرفته است.
 
هجده سال از صدور فرمان مبارزه با مفاسد اقتصادی حضرت آقا به روسای قوا می گذرد و کمتر از یک سال است که در بیانیه گام دوم معظم له بر موضوع مبارزه با فساد تاکید داشته اند . ایشان عنوان((مبارزه با مفاسد اقتصادی)) را 8770 مرتبه در طول چهار دهه ی انقلاب اسلامی به مسوولین امر توصیه کرده اند. این داده آماری از پایگاه اطلا ع رسانی دفتر ایشان گرفته شده است.
 
در پایان به ذکر فرازی از بیانیه گام دوم می پردازیم امید است مثمر ثمر واقع شود .
 
«دستگاه های نظارتی و دولتی باید با قاطعیت و حساسیت، از تشکیل نطفه های فساد پیشگیری و با رشد آن مبارزه کنند. این مبارزه نیازمند انسانهایی با ایمان و جهادگر و منیع الطبع با دستانی پاک و دلهایی نورانی است».

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
 
پر بحث ترین ها
  استاندار هرمزگان: تمامی سازه‌ها در حریم ۶۰ متری دریا تخریب شود
  رسانه‌ها وحدت حاکم بر قشم را مخابره کنند
  با شنیدن خبر راه اندازی دادگستری بشاگرد یکی از آرزوهایم برآورده شد
  کاهش ۱۰ درصدی قیمت گوشت گرم گوساله در بازار هرمزگان
  المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در هرمزگان آغاز شد
  صلح و سازش ۶۵۸۹ فقره پرونده در هرمزگان
  پیش بینی رگبار باران و رعدوبرق طی روزهای شنبه و یکشنبه
  زلزله‌ای ۴.۲ ریشتر حوالی رویدر را لرزاند
  نماینده ثبت اسناد هم در بشاگرد مستقر شد
  پیش بینی طغیان رودخانه‌ها در هرمزگان/ عبور از آب‌نماها شجاعت و دلاوری نیست!
  وقوع زلزله 6 ریشتری در شمال غرب ایران
  دو کشته و 7 زخمی در واژگونی نیسان حامل دانش‎آموزان بشاگردی + علت فاجعه
  متهم شدن یک ایرانی به انتقال اسرار تجاری آمریکا به ایران
  ترافیک سنگین در محدوده گلوگاه شهید میرزایی بندرعباس
  درگذشت یک همکار رسانه‌ای در روابط عمومی دادگستری  
  ورود اطلاعات سپاه به مبارزه با مواد مخدر/ کشف محموله ۳۲۰ کیلوگرمی مواد مخدر
  بستک قطب ووشوى غرب هرمزگان مى‌شود
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار