صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 10 اسفند 1398 - 10:07   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
  رئیسی بخاطر کرونا به زندانیان تا 15 فروردین مرخصی داد + شرایط مرخصی
  ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت درگذشت  
  ۶۰لیتر به سهمیه بنزین نوروزی اضافه می‌شود
  تلفات ویروس کرونا در ایران به ۲۶ نفر رسید
  تغییر نام خودروی جدید "رهام" به "شاهین" (+عکس خودرو و مشخصات)
  اطلاعیه| لغو «نماز جمعه» در سراسر هرمزگان
  تشکر رهبر انقلاب از مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مقابله با کرونا
  9 کشته براثر تصادف پژو با پراید در یزد
  لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان+اسامی استانها
  آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان اعلام شد
  تدابیر ویژه برای برگزاری نمازجمعه بندرعباس
  ضد عفونی شبانه بندرعباس  
  تخریب شبانه بازار ماهی‌فروشان بندرعباس +تصاویر
  هرمزگان، نه یک وجب کمتر، نه یک وجب بیشتر!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41399صفحه نخست » اخبار مهمیکشنبه، 1 دی 1398 - 23:42
کشف 2700 میلیارد تومان کالای قاچاق توسط گمرک در 9 ماه
در 9ماهه نخست سال 98 میزان مواد مخدر کشف شده 480 تن و 586 کیلوگرم بوده است که از میان پیش ساز موادمخدر صنعتی در صدر کشفیات قرار داشته و تریاک ، شیره تریاک، هرویین ،کراک، شیشه، حشیش، بذر شاهدانه ، ناس و پان، وهمچنین روانگردانهای جدید به همراه قرص های مخدر ودر نهایت گل و شامپو تریاک ، ادر رتبه های بعدی کشفیات گمرک بوده است.
  

 وی توضیح داد: در 9 ماهه سال 98 بیش از 27 هزارمیلیارد ریال کالای قاچاق و 480 تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانان اقتصادی کشور در گمرک کشف و ضبط شده است . سخنگوی گمرک در ادامه افزود: گمرک جمهوری اسلامی ایران در 9ماهه سال 1398با بهره گیری از روش‌های نوین، موفق به کشف کالاهای قاچاق ، خودرو، سوخت ، مواد مخدر ،روان‌گردان ها و مشروبات الکلی شد .

 
به گزارش جنوب ایران نیوز؛ سید روح اله لطیفی در خصوص کشفیات انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی اظهار داشت: براساس آمار، در 9ماهه نخست سال 98 میزان مواد مخدر کشف شده 480 تن و 586 کیلوگرم بوده است که از میان پیش ساز موادمخدر صنعتی در صدر کشفیات قرار داشته و تریاک ، شیره تریاک، هرویین ،کراک، شیشه، حشیش، بذر شاهدانه ، ناس و پان، وهمچنین روانگردانهای جدید به همراه قرص های مخدر ودر نهایت گل و شامپو تریاک ، ادر رتبه های بعدی کشفیات گمرک بوده است .
 
وی در خصوص جایگاه گمرک ایران در مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر افزود: کشفیات مذکور در حالی صورت گرفته که براساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک، گمرک ایران در طی سالهای اخیر یکی از گمرکات برتر جهان در کشف و مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر شناخته شده است.که به نظر میرسد تاکید مسئولان گمرک بر بهره گیری از سامانه های الکترونیکی و تلاش کارکنان وکارشناسان گمرک موجب افزایش کشفیات شده است دراین راستا کشف 228 کیلو گرم شیشه جاسازی شده در سقف کانتینر یخچالدار از مبدا افغانستان به مقصد امارات متحده عربی با بهره گیری از دستگاه ایکس ری و کشف13 کیلو و 200 گرم مواد مخدر گل در باک خودروی سمند در هفته گذشته قابل ذکر است.
 
سخنگوی گمرک تاکید کرد:در مجموع میزان کشفیات گمرک در حوزه مواد مخدر، نسبت مدت مشابه در سال 97 افزایش چشمگیر 390% رشد را نشان می دهد.
 
لطیفی در خصوص دلایل افزایش کشفیات قاچاق از گمرکات گفت: روند رو به رشد الکترونیکی شدن گمرکات ، تجهیز مبادی ورودی وخروجی به انواع دستگاههای ایکس ری کامیونی ،چمدانی و پالتی ، اضافه شدن سگهای مواد یاب ودر عین حال گسترش تبادل اطلاعات وتجربیات با کشورهای همسایه، آموزش ارزیابان وکارشناسان گمرکات پرریسک ومرزی ونیز هماهنگی و پشتیبانی خبری واطلاعاتی سایر دستگاههای مسئول باعث شده تا کشفیات در زمینه قاچاق کالا و مواد مخدر افزایش یابد .
 
مرزبانان اقتصادی کشور به عنوان پرسنل گمرک معتقدند افزایش موفقیت های گمرک در مبارزه با مواد مخدر می تواند آثار ومنافع قابل توجهی برای کشور ، همسایگان منطقه ای ودیگر کشورها داشته باشد.
 
همچنین از سوی دیگردر سال‌های اخیر قدم‌های بسیار مهمی در زمینه‌ی رفع نقایص، قانون مبارزه با مواد مخدر و قوانین و مقررات مرتبط با آن توسط گمرک ایران برداشته شده است که پیگیری و احصاء قرص‌های ترامادول در شمار مواد مخدر و تعیین مجازات برای مرتکبین، رفع ابهام در خصوص مواد شیمیایی مخلوط با پیش‌سازهای مواد مخدر، اصلاح رویه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق پیش‌ساز مواد مخدر و ممنوع کردن صادرات، واردات و ترانزیت فسفر قرمز بخشی از این پیگیری‌ها است.
 
بررسی آمار کشفیات گمرک بیانگر این است که در سال جاری کشفیات مت آمفتامین (شیشه) در مرزهای ایران وافغانستان در مقایسه با سال گذشته روند بسیار افزایشی داشته است بطوریکه رشد کشفیات حدود 500% را نشان می دهد که از این حیث قابل تامل است.
 
سید روح اله لطیفی ادامه داد: کشفیات پیش ساز مواد مخدر صنعتی از مبدا کشورهای شرق آسیا و همچنین اروپایی و در مسیر ترانزیتی از ایران یکی دیگر از نکات قابل توجه است که گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای مسئولیت ملی و بین المللی خود مانع از رسیدن سوداگران مرگ به منافعشان شده است.
 
دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در خصوص کشفیات قاچاق کالا در رویه واردات گفت:براساس بررسی آماری کشفیات عمده قاچاق کالا توسط گمرک در رویه واردات ، بیشترین سهم متعلق به خودرو با 2061 دستگاه است که طی 9 ماهه نخست سال 98 توسط گمرکات کشور کشف شده است.در این کشفیات علاوه بر خودرو، موتور وسایط نقلیه هوایی، تریلر تانکردار وهمچنین برنج و میوه نیز به چشم می خورد .
 
سخنگوی گمرک در خصوص اقلام صادراتی که در آن کالاهای قاچاق کشف شده اعلام کرد: بررسی آمار کشفیات قاچاق کالا در رویه صادرات بیانگر این است که همچنان قاچاق سوخت در صدر قرار دارد بطوریکه نفت خام (petroleum oil)وسایر مشتقات نفتی شامل بنزین، مواد معدنی قیری ،روغن های نفتی و...در طی 9ماه گذشته در لیست کشفیات اصلی گمرک در زمینه صادرات محسوب می شود.
 
وی در خصوص ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده در گمرک به غیر از مواد مخدر و پولشویی اظهار داشت: که کل کشفیات کالا در روند صادرات و واردات در 9 ماهه اخیر حدودا به ارزش 27هزار میلیارد ریال بوده است که در این زمینه دو هزار و 912 پرونده تشکیل شده و در مراجع قضایی در حال پیگیری است.
 
لطیفی در خصوص اقدامات گمرک در مبارزه با پولشویی گفت : 258 پرونده در موضوع پولشویی از ابتدای سال تشکیل شده که 98 مورد آن مربوط به گزارش بیش بود ارزش و 160 پرونده مظنون به پولشویی بوده که به واحد اطلاعات مالی شورای عالی پولشویی ارسال شده است.
 
سخنگوی گمرک در پایان افزود: این میزان کشفیات کالا و مواد مخدر صرفا مواردی است که گمرک به عنوان کاشف بوده است و میزان قابل توجهی از کالای قاچاق و مواد مخدر قبل از ورود به گمرک در رصد نهادهای انتظامی و اطلاعاتی قرار گرفته که با کمک گمرک کشف و ضبط شده اند که آمار کشفیات آن توسط آن نهادها اعلام شده است.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  ضد عفونی شبانه بندرعباس  
  آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان اعلام شد
  رئیسی بخاطر کرونا به زندانیان تا 15 فروردین مرخصی داد + شرایط مرخصی
  تدابیر ویژه برای برگزاری نمازجمعه بندرعباس
  لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان+اسامی استانها
  تغییر نام خودروی جدید "رهام" به "شاهین" (+عکس خودرو و مشخصات)
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
  ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت درگذشت  
  9 کشته براثر تصادف پژو با پراید در یزد
  ۶۰لیتر به سهمیه بنزین نوروزی اضافه می‌شود
  تلفات ویروس کرونا در ایران به ۲۶ نفر رسید
  اطلاعیه| لغو «نماز جمعه» در سراسر هرمزگان
  تشکر رهبر انقلاب از مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مقابله با کرونا
 
پر بحث ترین ها
  مدارس هرمزگان 3 اسفند تعطیل اعلام شد
  تکذیب خبر جعلی تعطیلی مدارس هرمزگان تا ۱۵ فروردین ۹۹
  مکتب جهانی سلیمانی
  حسام‌الدین نقوی درگذشت  
  هرمزگان ٥ منتخب خود را شناخت + اعلام آرا
  سانحه برای اتوبوس مسافری اهواز - بندرعباس/ ۱۱ نفر مصدوم شدند
  کرونا از وحشت تا واقعیت در هرمزگان
  آمار مشارکت هرمزگانی‌ها در 10 دوره انتخابات مجلس
  پیش‌بینی 1318 شعبه اخذ رأی در هرمزگان
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان منصور آرامی  
  هرمزگان پیشتاز جذب تسهیلات خوداشتغالی
  اربعین حاج قاسم سلیمانی در بندرعباس
  بذرپاش در حمایت از جراره: شهادت میدهم او در مسیر گام دوم انقلاب است
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان احمد مرادی  
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان حسین‌هاشمی‌تختی  
  3 کشته‌ در آتش‌سوزی ظهر امروز بندرعباس  
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار