صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 10 اسفند 1398 - 09:44   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
  رئیسی بخاطر کرونا به زندانیان تا 15 فروردین مرخصی داد + شرایط مرخصی
  ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت درگذشت  
  ۶۰لیتر به سهمیه بنزین نوروزی اضافه می‌شود
  تلفات ویروس کرونا در ایران به ۲۶ نفر رسید
  تغییر نام خودروی جدید "رهام" به "شاهین" (+عکس خودرو و مشخصات)
  اطلاعیه| لغو «نماز جمعه» در سراسر هرمزگان
  تشکر رهبر انقلاب از مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مقابله با کرونا
  9 کشته براثر تصادف پژو با پراید در یزد
  لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان+اسامی استانها
  آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان اعلام شد
  تدابیر ویژه برای برگزاری نمازجمعه بندرعباس
  ضد عفونی شبانه بندرعباس  
  تخریب شبانه بازار ماهی‌فروشان بندرعباس +تصاویر
  هرمزگان، نه یک وجب کمتر، نه یک وجب بیشتر!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41409صفحه نخست » اخبار مهمسه شنبه، 3 دی 1398 - 20:34
آشوری در نطق میان دستور:
مردم فقر و نداری را تحمل می‌کنند اما بی صداقتی را بر نمی‌تابند
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه مردم با وجود همه فشارها و تهدیدات دشمن، مقاوم و استوار از انقلاب محافظت کردند گفت: مردم فقر و نداری و مشکلات معیشتی را تحمل می کنند اما عدم صداقت و بی توجهی و بی اعتمادی و گسیختن میثاق ها را بر نمی تابند.
  

به گزارش جنوب ایران نیوز به نقل از خانه ملت، محمد آشوری تازیانی در نشست علنی امروز (سه شنبه سوم دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: برگزاری کنگره ملی سرداران شهید هرمزگان فرصت مغتنمی است برای مردم سرزمین نخل و آفتاب تا به بازخوانی راه شهیدانشان بپردازند و عظمت برآمده از این مجاهدت ها را پاس بدارند. یاد و خاطره آنان را گرامی می داریم و از خداوند منان طلب می کنیم بر این صراط استوار و پایدار باشیم.
 
نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان ادامه داد: همه می دانیم که گفتمان انقلاب اسلامی منادی 5 ارزش اساسی بوده است، نخست ارزشمندی انسان به عنوان اشرف مخلوقات و ولی نعمت بودن مردم برای حاکمان و مسئولان؛ 2- عدالت و رفع تبعیض برای به فعلیت رسیدن و ایجاد زمینه برای شکوفایی و تعامل بخشی همه اقشار اجتماعی. 3- زیست اخلاقی مسئولان و جامعه برای عبور از هر آنچه مغایر با فطرت، عقل و عزت انسانی است، 4- مبارزه با ظلم، تباهی و فساد که مخل زیست اخلاقی و انسانی است، 5- ایجاد جامعه امن مبتنی بر قانون، آگاهی، حق، تکلیف و رفاه.

 

 
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: این 5 اصل محقق نمی گردد جز در پرتو صداقت، اعتماد، پایداری بر اصول و میثاق ها و مقابله هوشمند با عوامل و عللی که به طور مداوم در پی رهزنی این بنیان ها هستند. آنچه جوانان و مردم را برای ایجاد یک انقلاب بر مبنای این گفتمان به وجد آورد همین اصول و معیارها بود که در ساختار معرفت دینی تجلی یافت و مردی از زمره دینداران و احیاگران این گفتمان و الگو را در زمانه ای که بشر به سوی تباهی، حیرانی و آشفتگی های نظری و رفتاری در حرکت بود ارائه کرد و منشا تغییر و دگرگونی جامعه ایران باشد.
 
آشوری تاکید کرد: امروز پس از گذشت 40 سال از آغاز این الگو و برآمدن ساختاری مبتنی بر آن باید از خویش بپرسیم و به ارزیابی بنشینیم که این اصول و معیارهای 5 گانه چه مقدار رنگ تحقق یافته است. آیا جامعه نیز معتقد است که بخشی از این اصول و ارزش ها در روابط، مناسبات، ساختارها، رفتارها و رفتار مسئولان، مردم و در ساحت زندگی جمعی تحقق یافته است یا خیر. به راستی چه عوامل و زمینه هایی منشا عدم تحقق  این خواست ملی و دینی شده است. همگان می دانیم دشمن از روز نخستین از طرق مختلف این روند را با اشکال، منازعه و مقابله مواجه ساخت. ایجاد جنگ داخلی، تحمیل جنگ همه جانبه خارجی، تحریم، فشارهای بین المللی، جنگ روانی، جنگ نرم، جنگ اقتصادی، دیپلماسی عمومی، فشار حداکثری، صدور قطعنامه، جریان سازی های داخلی و بین المللی در مقابل ایده انقلاب اسلامی. بی اعتمادسازی های نسل جدید در قبال الگوها و گفتمان های دینی، ترویج و گسترش سکولاریزم به عنوان پادگفتمان دینی و ده ها روش آشکار و پنهان دیگر که هرکدام در نقش یک استراتژی مسیر کشور برای تعالی و رفاه و دستیابی به پیشرفت و کسب اقتدار در عرصه های علمی، فرهنگی، اقتصادی کشور را با مشکل مواجه ساخته و می سازد.
 
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم ادامه داد:  از دشمن غیر از این انتظار نیست او بر مبنای خصلت منفعت و عداوت رفتار و رویکرد خویش را طراحی و اجرا می کند، اما سوال این است که ما چه میزان در مسیری که برگزیدیم مصر و استوار بوده و هوشمندانه گام نهادیم و با خودباوری و اعتماد به نفس و با تکیه با ظرفیت درونی حرکت کردیم، آیا در میدانی که پای نهاده ایم از حقایق و موانع آن آگاهی داشتیم، آیا به لحاظ ذهنی و انگیزش خود را مهیای چنین مسیر پرسنگلاخی کرده بودیم و آیا به لحاظ عملی عزم و اراده خویش را برای رفتن در این جهت استوار ساختیم. مجموع شواهد حاکی از این است که بخش هایی از ما در اصالت و ماهیت، اندیشه و گفتمان انقلاب دچار تردید و تشکیک شدیم و بخش هایی نیز چون مسیر را پرتنش و عاری از آرامش یافتیم دچار تغییر در منش و رویکرد گفتمان شدیم.
 
عضو هیات رئیسه مجلس افزود: فرصت طلبان نیز در میان صفوف ما رخنه کرده اند و به جای عدالت برآمده از پیشرفت منطقی بر توسعه ظاهری و فرمالیسم تاکید کردند و به جای مردم سالاری ولی نعمت دانستن مردم به نگاه ابزاری و دم غنیمت شماری های مصلحت اندیشانه و عاری از روح ارزش ها و باورهای برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی تاکید کردند، اگر امروز به رغم دستیابی به دستاوردهای در عرصه های مختلف شاهد بقای مشکلات مزمن اقتصادی هستیم باید از خویش بپرسیم همه این مشکلات برآمده از خصومت ورزی و ره زنی دشمنان است یا اینکه ما هم با عمل، اندیشه، میزان پایداری عملی خویش مسبب این روندهای ناهنجار و نتایج مغایر با گفتار شده ایم؟ آیا شکاف و فاصله طبقاتی امروز که روح اقشار مردم کم درآمد را می آزارد مسیر طبیعی ناشی از اجرای گفتمانی است یا عدول و فاصله گرفتن از ارزش ها و یا استیصال در عملیاتی سازی و انطباق بین ارزش ها و نتایج ناشی از برنامه هاست؟ به همین لحاظ اکثر دولت های پس از انقلاب که در خلق دستاوردهای زیرساختی ناشی از اجرای برنامه های توسعه که دستاوردهای نظام تلقی می گردد نسبتا موفق ظاهر شدند ولی در مواجه با ناکامی حل مشکلات اقتصادی مردم به فرافکنی روی آورده اند، امروز مردم حق دارند از فاصله طبقاتی گله مند باشند چرا که آن ها به آگاهی رسیده اند و هم به خودآگاهی.
 
آشوری ادامه داد: مردم امروز هم به روندها وقوف یافته اند و هم به عملکردها و کارکردها، مردم حق دارند که گله مند باشند چرا که از اعتماد آنان سرمایه بنیادین بود برای پایداری و استقامت ملی کمتر استفاده و بهره گیری شد. توسط تعدادی از خدا بی خبر رانت جو و منفعت گرا این روند به بی اعتمادی، ناامیدی و بدبینی تبدیل شد مردم حق دارند بپرسند چرا باید در جامعه ای که منادی حق و عدالت و حقوق انسانی است هنوز باید بخشی از جامعه احساس حاشیه ای بودن و حاشیه نشینی داشته باشد، مردم در عمل اثبات کردند صبور اند، پایدارند، با انگیزه و هوشمند از تهدیدات نهراسیدند، از تهاجمات و اشغال ها و جفاهای دشمنان شانه خالی نکردند، زخم درون ریز خود را با اعتماد و امید و ایمان به خدای خویش التیام دادند اما امروز در آن ها تردید ها نسبت به صداقت، کارآمدی، عدالت گرایی و حق گرایی و استیفای حقوق خویشتن پدیدار گشته است، آن ها فقر و نداری و مشکلات معیشتی را تحمل می کنند اما عدم صداقت و بی توجهی و بی اعتمادی و گسیختن میثاق ها را بر نمی تابند.
 
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم احساس می کنند ما از میثاق خود عدول کردیم، آن ها می خواهند که به حقیقت ارزش های خویش بازگردیم، با مردم خویش سخن بگوییم، آنان را محرم خویش بدانیم نه نامحرم و بیگانه، به آن ها اعتماد کنیم برای آن ها عزت قائل شویم و عزیزانه برخورد کنیم. دچار غرور و غفلت نشویم، درد و مسئله آنان را احساس و برای آن مرهمی تمهید کنیم، آن ها به میثاق خویش استوارند در انتخابات علیرغم اینکه دشمن آنان را منع کرد شرکت کردند، ایستادگی کردند اگرچه دشمن در آن ها روح تردید را دمید، حمایت کردند گرچه دشمن برای اعتماد آنان تله ها و دام های فریب گسترانید. از درخت امید خویش صیانت کردند گرچه دشمن برای آن ها دام ها و دانه ها تنید، آن ها ایستادند، مقاومت کردند، امیدوار ماندند، حمایت کردند اما آیا ما به اندازه آن ها یا حداقل نیمی از آنچه کردند انجام دادیم و به میثاق خویش استوار ماندیم. امروز که با تدبیر مقام معظم رهبری گفتمان انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم باز تعریف شده است، روز بازاندیشی در افکار خودمان است.

   
  

نظرات کاربران: 4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
|    | 1398/10/4 - 00:12 | |
موسم انتخابات است و مردم عزیز

ناشناس
|    | 1398/10/4 - 00:18 | |
این برادر خرابکاری های خودش رو به دشمن فرضی نسبت میده؟

ناشناس
|    | 1398/10/11 - 08:02 | |
اقای اشوری ابروی استان هست درود بر شرفت

ناشناس
|    | 1398/10/11 - 12:14 | |
اقای اشوری به والله مردم تحمل هیچ چیزی ندارند .شرمنده زن وبچه شدن خیلی بد هست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  ضد عفونی شبانه بندرعباس  
  تخریب شبانه بازار ماهی‌فروشان بندرعباس +تصاویر
  آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان اعلام شد
  رئیسی بخاطر کرونا به زندانیان تا 15 فروردین مرخصی داد + شرایط مرخصی
  تدابیر ویژه برای برگزاری نمازجمعه بندرعباس
  لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۳ مرکز استان+اسامی استانها
  تغییر نام خودروی جدید "رهام" به "شاهین" (+عکس خودرو و مشخصات)
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
  ملکه رنجبر، بازیگر پیشکسوت درگذشت  
  9 کشته براثر تصادف پژو با پراید در یزد
  ۶۰لیتر به سهمیه بنزین نوروزی اضافه می‌شود
  تلفات ویروس کرونا در ایران به ۲۶ نفر رسید
  اطلاعیه| لغو «نماز جمعه» در سراسر هرمزگان
  تشکر رهبر انقلاب از مجموعه دست‌اندرکاران پزشکی در مقابله با کرونا
 
پر بحث ترین ها
  مدارس هرمزگان 3 اسفند تعطیل اعلام شد
  تکذیب خبر جعلی تعطیلی مدارس هرمزگان تا ۱۵ فروردین ۹۹
  مکتب جهانی سلیمانی
  حسام‌الدین نقوی درگذشت  
  هرمزگان ٥ منتخب خود را شناخت + اعلام آرا
  سانحه برای اتوبوس مسافری اهواز - بندرعباس/ ۱۱ نفر مصدوم شدند
  کرونا از وحشت تا واقعیت در هرمزگان
  آمار مشارکت هرمزگانی‌ها در 10 دوره انتخابات مجلس
  پیش‌بینی 1318 شعبه اخذ رأی در هرمزگان
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان منصور آرامی  
  هرمزگان پیشتاز جذب تسهیلات خوداشتغالی
  اربعین حاج قاسم سلیمانی در بندرعباس
  بذرپاش در حمایت از جراره: شهادت میدهم او در مسیر گام دوم انقلاب است
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان احمد مرادی  
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان حسین‌هاشمی‌تختی  
  3 کشته‌ در آتش‌سوزی ظهر امروز بندرعباس  
  اشد مجازات؛ حتی اعدام در انتظار محتکران لوازم بهداشتی
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار