صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
سه شنبه، 29 بهمن 1398 - 10:03   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  پیش‌بینی 1318 شعبه اخذ رأی در هرمزگان
  بذرپاش در حمایت از جراره: شهادت میدهم او در مسیر گام دوم انقلاب است
  مکتب جهانی سلیمانی
  گزارش انتخاباتی|همایش حامیان شیخ میرزایی  
  رقابت‌های انتخاباتی در خیابان‌های قشم  
  هرمزگان پیشتاز جذب تسهیلات خوداشتغالی
  آمار مشارکت هرمزگانی‌ها در 10 دوره انتخابات مجلس
  اربعین حاج قاسم سلیمانی در بندرعباس
  «هتل هرمز» بالاترین نشان سبز زیست‌محیطی کشور را کسب کرد  
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان منصور آرامی  
  آمارهایی جالب از انتخابات در هرمزگان/ 72 هزار رای اولی پای صندوق رای می‌روند
  گزارش انتخاباتی| از انتخابات شرق هرمزگان چه خبر؟
  زلزله 5.8 ریشتری قشم را لرزاند +تکمیلی
  گزارش انتخاباتی|همایش حامیان محمد آشوری  
  باد شدید تردد مسافری در بنادر هرمزگان را تعطیل کرد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41587صفحه نخست » اخبار مهمسه شنبه، 1 بهمن 1398 - 00:18
جزئیات شناسایی سلطان قاچاق سوخت/ کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به جزئیات چگونگی شناسایی سلطان قاچاق سوخت گفت: برای این پرونده قاچاق حکم قطعی صادر و 146 میلیارد تومان جریمه برای آن تعیین شد.
  
به گزارش جنوب ایران نیوز، حمیدرضا دهقانی‌نیا امروز در یک برنامه خبری گفت: با انجام اقدامات لازم و رصد کالا از مرحله  واردات، تولید و توزیع قاچاق 5 قلم کالای اساسی سیر بسیار نزولی پیدا کرده است و اگرچه با قطعیت نمی‌توانیم بگویم که قاچاق کالاهای اساسی به صفر رسیده است، اما در آینده کنترل آن کاملا میسر خواهد بود. 
 
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: با توجه به تشکیل قرارگاه مبارزه با قاچاق کالاهای اساسی در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پس از ابلاغ دستورالعمل‌ها، هماهنگی با نیروی انتظامی انجام شد و با هماهنگی اقدامات مقابله‌ای و پیشگیری و ابلاغ به نیروی انتظامی تشدید مبارزه با کالاهای اساسی با هماهنگی کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور مبارزه در این حوزه تشدید شد و با راه‌اندازی سامانه‌ها و رصد پذیر شدن اطلاعات در مجموع قاچاق 5 کالای اساسی سیر نزولی بسیار شدیدی پیدا کرده است.
 
 جزئیات شناسایی سلطان قاچاق سوخت/ کاهش شدید قاچاق کالاهای اساسی
 
وی در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت بیان داشت: در حوزه سوخت، فرآورده‌های متفاوتی مانند نفت گاز، نفت سفید، بنزین، نفت کوره و ... وجود دارد و با توجه به تخصیص سهمیه بنزین از طریق کارت سوخت قاچاق بنزین اگرچه اندک بود و حدود 4 تا 5 درصد قاچاق سوخت را به خود اختصاص داده بود، کاهش یافت. 
 
دهقانی نیا با بیان اینکه در حوزه قاچاق فرآورده‌های سوختی بخش عمده‌ای از قاچاق مربوط به گازوئیل است، گفت: اقدامات زیادی در این حوزه با هماهنگی ستاد، وزارت نفت، شرکت ملی نفت و پالایش، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و وزارت‌خانه‌های دیگر انجام شد و در 18 ماه گذشته بیش از 9 میلیارد لیتر صرفه‌جویی در حوزه نفت گاز و فرآوده‌ها را داشتیم. 
 
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: اگر این اقدامات صورت نمی‌پذیرفت، این 9 میلیارد لیتر به شبکه تزریق می‌شد و از شبکه خارج می‌شد و عرضه خارج از شبکه صورت می‌پذیرفت و به سمت قاچاق می‌رفت. 
 
وی افزود: در این حوزه یکی از پرمصرف‌ترین فرآورده‌های صورت، اقلام کشاورزی است که می‌توان به پمپ  چاه کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اشاره کرد. 
 
دهقانی‌نیا بیان داشت: با توجه به مجوزهایی که برخی از کشاورزان برای سهمیه نفت و گاز داشته اند و پابرجایی آن مجوزها تا زمان کنونی حتی اگر آن ماشین آلان کشاورزی دیگر فعالیت نداشته‌اند، موجب شده بود تا در این زمینه سوء استفاده شود، بنابراین با هماهنگی‌های لازم از جمله شرکت ملی پخش و .. . اولین ادوات احصاء شد و با همکاری نیروی انتظامی اقلام کشاورزی شناسه دار شد و مصرف سوخت در این حوزه کاملا رصد شد. 
 
وی افزود: سوختی که برای دستگاه‌های چاه‌های آب کشاورزی مصرف می‌شد، هم به همین ترتیب رصد شد و نهایتا به صرفه‌جویی 9 میلیارد لیتری در این حوزه رسیدیم. 
 
دهقانی‌نیا اظهار داشت: برنامه شناسه‌دار شدن اقلام کشاورزی توسط ستاد در سال 97 ابلاغ شد و پس از آن پیگیری و در 18 ماه به میزان صرفه جویی 9 میلیارد لیتری دست یافتیم که این پروسه همچنان ادامه دارد. 
 
وی افزود: یکی از اقداماتی که برای ما خروجی بسیار خوبی داشته است ارائه سوخت براساس پیمایش بوده و در این حوزه با توجه به اقدامات حمل و نقل جاده‌ای، وزارت جهاد و شرکت ملی پخش و پالایش اکنون بر اساس اسناد الکترونیک کاملا به ازای هر حامل می‌توان اعلام کرد، حاملی که دارای مصرف نفت گاز است چه میزان پیمایش داشته و چه میزان از سهمیه استفاده کرده و چه میزان باید نفت گاز به آن تخصیص داد، در نتیجه همه این اقدامات ما را به این میزان صرفه‌جویی رسانده است. 
 
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به این سوال که آیا تمامی قاچاق سوخت از بین رفته است و حتی در استان‌های جنوبی کشور هم قاچاق سوخت انجام نمی‌شود، گفت: خیر، براساس اولویت بندی و بررسی‌های انجام شده بیشترین مصرف خارج از شبکه مربوط به بخش کشاورزی بوده است که این میزان صرفه‌جویی در مصرف سوخت از بخش کشاورزی حاصل شده است، در مورد قاچاق سوخت از استان‌های جنوبی کشور هم برنامه‌هایی مصوب شده که آن‌ها هم انجام می‌شود. 
 
دهقانی‌نیا در پاسخ به این سوال که سلطان قاچاق سوخت چگونه دستگیر شد، گفت: وقتی سامانه‌ها راه‌اندازی می‌شود و حلقه برای تشخیص کالای قاچاق بیشتر می‌شود، در نتیجه اطلاعات سپاه‌، وزارت اطلاعات، نیروی دریایی سپاه که مشخصا در حوزه دریایی برای کشف سوخت قاچاق مسئولیت مستقیم دارند، این کشف را انجام دادند. 
 
وی افزود: حکم صادره در این مورد قطعی است و 146 میلیارد تومان جریمه قطعی برای این قاچاقچی صادر شده است و این فرد در قالب صادرات فرآورده‌ها و مشتقات نفتی و به صورت کم اظهار قاچاق را انجام می داده است. 
 
دهقانی‌نیا گفت: در حوزه مشتقات نفتی فرآیند به این صورت است که شخص یک سری از مشتقات را خریداری و ترکیب می‌کند و اظهار می‌کند که مشتق جدیدی ایجاد کرده که این مشتق قاعدتا باید به گمرک ایران اعلام و اظهار شود و اسناد مربوط به سامانه نفت الکترونیکی نفتی بارگذاری شود و میزان سوخت یارانه‌ای و غیر یارانه‌ای آن را مشخص کند، بنابراین وقتی کم اظهاری صورت می‌پذیرد و حجم بسیار زیادی از این مشتق یارانه‌ای است قاعدتا قاچاق قلمداد می‌شود و این پرونده کشف شد و حکم قطعی آن صادر شد. 
 
منبع: فارس
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  گزارش انتخاباتی|همایش حامیان محمد آشوری  
  گزارش انتخاباتی| همایش حامیان منصور آرامی  
  آمارهایی جالب از انتخابات در هرمزگان/ 72 هزار رای اولی پای صندوق رای می‌روند
  رقابت‌های انتخاباتی در خیابان‌های قشم  
  اربعین حاج قاسم سلیمانی در بندرعباس
  گزارش انتخاباتی|همایش حامیان شیخ میرزایی  
  گزارش انتخاباتی| از انتخابات شرق هرمزگان چه خبر؟
  باد شدید تردد مسافری در بنادر هرمزگان را تعطیل کرد
  «هتل هرمز» بالاترین نشان سبز زیست‌محیطی کشور را کسب کرد  
  آمار مشارکت هرمزگانی‌ها در 10 دوره انتخابات مجلس
  زلزله 5.8 ریشتری قشم را لرزاند +تکمیلی
  رونمایی از کتاب بانوی اهل‌سنت هرمزگان
  بذرپاش در حمایت از جراره: شهادت میدهم او در مسیر گام دوم انقلاب است
  هرمزگان پیشتاز جذب تسهیلات خوداشتغالی
 
پر بحث ترین ها
  ستاره خلیج فارس؛ نماد خودباوری و اعتماد به جوانان و تأمین‌کنندگان داخلی
  دانستنی‌هایی درباره حمله قلبی خاموش
  تقدیر بارفروشان از دستور استاندار هرمزگان
  فرود اضطراری پرواز تهران-دمشق در پایگاه روسی
  ناجا: برخورد قانونی با کشف حجاب در ‌خودرو
  احتمال وزش باد و رگبار از یک‌شنبه در هرمزگان
  بازدید استاندار هرمزگان از نمایشگاه کتاب  
  رهبر انقلاب: باید قوی شویم تا جنگ نشود و تهدید دشمن تمام شود
  گرانی ۲۹۷ درصدی خودرو در دولت روحانی
  هزینه‌های انتخاباتی زیر ذره‌بین/ قانون شفافیت هزینه‌های داوطلبان به انتخابات مجلس یازدهم رسید
  بودجه ۹۹ شهرداری بندرعباس از 1100 میلیارد تومان گذشت
  لوله‌های عطیم‌الجثه در مجاورت بلوار شهید رجایی بندرعباس برای چیست؟  
  دعوت احزاب و نخبگان هرمزگان برای حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن
  اسامی نهایی تأیید صلاحیت‌ شدگان انتخابات مجلس در هرمزگان
  اعلام لیست نهایی «شورای ائتلاف» در هرمزگان
  حضور باشکوه و پرصلابت هرمزگانی‌ها در راهپیمایی 22 بهمن
  پیش‌بینی 1318 شعبه اخذ رأی در هرمزگان
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار