صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
یکشنبه، 11 خرداد 1399 - 08:12   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  سایپا : تولید انبوه خودروی جدید شاهین از تیرماه (+مشخصات خودرو)  
  امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد
  بازگشایی مجموعه تخت جمشید  
  ابتلای ۱۰هزار نفر از کادر درمان در کشور به کرونا
  خاطرات منتشر نشده رهبر انقلاب از مقاطع حساس دهه 1360
  چرا لایحه صیانت از امنیت بانوان ۲۵۰ روز معطل ماند؟
  جمعه 9 خرداد| کرونا در هرمزگان همچنان می‌تازد/ 182 مبتلا و 1 فوتی جدید
  افزایش ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان
  تحریم نیروی انتظامی نشانه چیست؟
  افتتاح ۱۳۳۴ واحد مسکونی ساخته شده توسط سپاه در مناطق محروم
  شهادت یک پرستار هرمزگانی در پی ابتلا به کرونا
  الحاق 112 شناور رزمی به نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سلامی و وزیر دفاع
  قالیباف سکاندار مجلس شد/ قاضی‌زاده و نیکزاد نائب رئیس شدند
  مومنی: مدیرانی که دارایی‌های خود را اعلام نمی‌کنند «استعفا» بدهند
  آرامی: هیأت‌رئیسه در مجلس یازدهم باید به ریل خود بازگردد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41997صفحه نخست » تازه ترین عناوینیکشنبه، 24 فروردین 1399 - 17:21
دانشجویان می‌توانند 2 درس نظری را حذف کنند
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: دانشجویان می‌توانند در این نیمسال تا دو درس نظری را از طریق سیستم گلستان و با تأیید دانشکده در بازه مشخص‌شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری کنند.
  
به گزارش جنوب ایران نیوز، ابوالفضل واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران در نشست خبری مجازی خود با خبرنگاران با اشاره به ضوابط مربوط به دانشجویان کارشناسی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در دوره آموزشی هستند، گفت:دانشجو می تواند در این نیمسال تا دو درس نظری را از طریق سیستم گلستان و با تأیید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری کنند این در حالی است که دانشکده ها تمام تلاش خود را برای ارائه و اتمام دروس عملی و نیز نظری-عملی در زمان مناسب و به صورت فشرده و یا ترکیبی از صورت حضوری و الکترونیکی خواهند داشت.
 
وی افزود: در صورتی که امکان ارائه برخی از این دروس در بازه زمانی این نیمسال  با افزایش چند هفته ای آن میسر نشود، این دروس از سبد درسی دانشجویان توسط سامانه حذف خواهد شد و در صورتی که دانشجو دروسی را در این نیمسال امتحان داده و نمره قبولی نیاورد، نمره این دروس از کارنامه دانشجو حذف آیین نامه ای خواهد شد.
 
واحدی تصریح کرد:چنانچه معدل دانشجو در دروس گذرانده در این نیمسال کمتر از نصاب معین ۱۲ در مقطع کارشناسی و ۱۴ در کارشناسی ارشد شده و مشروط شود، با نظر کمیسیون موارد خاص دانشگاه این مشروطی بلا اثر در نظر گرفته خواهد شد همچنین چنانچه دانشجویی علیرغم تمهیدات فوق، امکان ادامه تحصیل در نیمسال جاری را نداشته باشد، آموزش دانشکده با توجه به اختیار تفویض شده، درخواست حذف نیمسال را بررسی کرده و اقدام لازم را اعمال می کند.
 
وی ادامه داد:در ارتباط با سنوات تحصیلی دانشجویان، تا یک نیمسال  متناسب با مجموع واحدهای مردودی و حذف شده به متوسط واحد اخذ شده دراین نیمسال اضافه خواهد شد همچنین به منظور مساعدت برای دانشجویان کارشناسی که در نیمسال فارغ التحصیلی قرار دارند، تعداد دروس برای معرفی به استاد به ۴ درس با سقف ۱۲ واحد افزایش یافته و شرط قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نیز برای استفاده از این تسهیلات مورد نیاز نیست.
 
واحدی گفت:دانشجوی کارشناسی که در نیمسال جاری کارآموزی اخذ کرده است، تا پایان تابستان فرصت دارد تا کارآموزی خود را به اتمام رسانده و نمره کارآموزی را در نیمسال دوم ۹۸-۹۹ ثبت کند از طرفی برای دانشجویانی که در این نیمسال فارغ التحصیل می شوند، تاخیر در فرآیند دانش آموختگی و تسویه، در صورتی که خارج از اراده دانشجو و بدلیل شرایط حادث شده باشد، موجه منظور خواهد شد.البته سایر مواردی که مصادیق آنها در این ضوابط بیان نشده، در کمیته های منتخب دانشگاه بررسی و مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.
 
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران خاطر نشان کرد: دانشجویان کارشناسی که تا پایان اسفندماه فرصت داشتند تا از پروژه نهایی خود دفاع کرده تا نمره آنها در نیمسال اول ۹۸-۹۹ ثبت شود، با توجه به فراهم شدن امکان دفاع غیرحضوری )علاوه بر امکان دفاع حضوری همراه با تدابیر بهداشتی این زمان تا ۱۵ خرداد ماه تمدید می شود.  همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ۹۶ با توجه به فراهم شدن امکان دفاع غیرحضوری علاوه بر امکان دفاع حضوری همراه با تدابیر بهداشتی چنانچه تا تاریخ ۱۵ خرداد ۹۹ دفاع کنند ، نمره آنها در نیمسال اول ۹۸-۹۹ ثبت شده و با احتساب ۵ نیم سال فارغ التحصیل خواهند شد.
 
وی افزود: برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ۹۷ ،چنانچه پیشبرد پایان نامه مستلزم انجام عملیات آزمایشگاهی، میدانی و یا حضور در آزمایشگاه تحقیقاتی باشد، در صورت تأیید این موضوع توسط استاد راهنما و دانشکده، موارد به کمیته منتخب دانشگاه ارجاع می شود. این کمیته پس از بررسی مستندات می تواند متناسب با تأخیر پیش آمده ناشی از شیوع ویروس به سنوات دانشجو اضافه شود. همچنین برای دانشجویان دوره دکتری که پس از گذراندن دروس خود، آماده گذراندن امتحان جامع کتبی هستند، با توجه به لزوم برگزاری امتحان جامع کتبی به صورت حضوری، به میزان تأخیر در زمان امتحان جامع کتبی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به سنوات مجاز آنها اضافه خواهد شد.
 
واحدی گفت: برای دانشجویان دوره دکتری که از پروپوزال خود دفاع کرده اند، چنانچه پیشبرد رساله مستلزم انجام عملیات آزمایشگاهی، میدانی و یا حضور در آزمایشگاه تحقیقاتی باشد، در صورت تأیید استاد راهنما و دانشکده درخواست آنها به کمیته منتخب دانشگاه ارجاع می شود. این کمیته پس از بررسی مستندات می تواند متناسب با تأخیر پیش آمده ناشی از شیوع ویروس به سنوات دانشجو اضافه کند البته سایر مواردی که مصادیق آنها در این ضوابط بیان نشده، در کمیته های منتخب دانشگاه بررسی و مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به کاهش شهریه دانشجویان و افزایش متناسب سنوات آموزش اضافه کرد: برای دانشجویان پردیس و نوبت دوم و نیز دانشجویان مشمول پرداخت شهریه اضافه سنوات، برای دروسی که در نیمسال جاری امتحان می دهند، شهریه متغیر و متناسب با بخشی از شهریه ثابت، بصورت نیم بها محاسبه می شود. همچنین در صورت حذف دروس این دانشجویان، معادل شهریه متغیر دروس حذف شده دانشجو بستانکار شده و از پرداخت شهریه مصوب نیمسال آتی کسر می شود.
 
واحدی درباره  شیوه برگزاری سمینارها، پیش دفاعیه ها و دفاع از پروژه کارشناسی گفت:  دفاعیه می تواند به صورت حضوری و با رعایت کامل موارد بهداشتی ایمنی و یا به صورت غیرحضوری و با استفاده از بسترهایی نظیر سامانه یادگیری دانشگاه، اسکایروم و ... مطابق رویه مورد تأیید دانشکده انجام پذیرد. برای این منظور دانشجو باید درخواست دفاعیه خود را از طریق بخش پیشخوان خدمت در سامانه گلستان با عنوان ارائه سمینار یا دفاع از پروژه پایان نامه ثبت کند و نیازی به ارسال کاغذی فرم نمره نیز نخواهد بود.همچنین درباره سمینار کارشناسی ارشد باید به این نکته اشاره کنم که دانشجویان می توانند با هماهنگی استاد مربوطه و مطابق برنامه زمانی اعلامی از سوی دانشکده، سمینار کارشناسی ارشد خود را بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و یا غیر حضوری ارائه کنند.
 
وی در خصوص دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد ادامه داد:  دانشجویان می توانند از پایان نامه خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا بصورت غیر حضوری مطابق دستورالعمل دفاع کنند.همچنین درباره امتحان جامع دکترا با توجه به مکانیزه شدن فرایند صدور مجوز آزمون جامع، امتحان جامع شفاهی بصورت حضوری و غیر حضوری قابل اجراست. امتحانات کتبی جامع به بعد از عادی شدن شرایط موکول می شود.این در حالی است که برای دفاع از پیشنهاد رساله دکترا دانشجویان می توانند از پیشنهاد رساله خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی امینی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا بصورت غیر حضوری مطابق دستورالعمل دفاع کنند.
 
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: پیش دفاع رساله دکتری ، دفاع نهایی رساله دکتری در صورت طی شدن تمامی مراحل و مقدمات مورد نیاز برای دفاع نهایی، دانشجویان می توانند از رساله خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا ترکیبی  اتصال ممتحنین بیرونی از طریق ابزارهای الکترونیکی دفاع کنند. در صورت ضرورت و وجود مشکل سنوات دانشجو، امکان برگزاری غیر حضوری مطابق دستورالعمل  وجود دارد.
 
وی در پایان افزود: دانشجویان در صورت وجود هرگونه ابهام در موارد فوق و درخواست توضیح و راهنمایی، برای مقطع کارشناسی با پست الکترونیکی ir.ac.iust@eduaffairs و برای مقطع تحصیلات تکمیلی با پست الکترونیکی ir.ac.iust@pga مکاتبه کنند.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  جمعه 9 خرداد| کرونا در هرمزگان همچنان می‌تازد/ 182 مبتلا و 1 فوتی جدید
  سایپا : تولید انبوه خودروی جدید شاهین از تیرماه (+مشخصات خودرو)  
  بازگشایی مجموعه تخت جمشید  
  امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد
  افزایش ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان
  ابتلای ۱۰هزار نفر از کادر درمان در کشور به کرونا
  چرا لایحه صیانت از امنیت بانوان ۲۵۰ روز معطل ماند؟
  خاطرات منتشر نشده رهبر انقلاب از مقاطع حساس دهه 1360
 
پر بحث ترین ها
  جمعه 9 خرداد| کرونا در هرمزگان همچنان می‌تازد/ 182 مبتلا و 1 فوتی جدید
  سهم دانشگاه آزاد هرمزگان در جهش تولید| از هیأت‌های اندیشه‌ورز تا همکاری با صنایع
  رشد افزایش مبتلایان کرونا در هرمزگان به چه معناست؟/ قطعا شمار مبتلایان بیش از تعداد اعلامی است
  کشتی‌های اعزامی آمریکا به دریای کارائیب رصد و شناسایی شدند
  قدردانی حاجی میرزایی از وزیر کشور
  روایت قالیباف از اولین آشنایی با شهید سلیمانی
  مقاومت برای آزادی قدس محور وحدت مسلمانان جهان
  سردار سالاری: صهیونیست‌ها دیگر با جوسازی رسانه‌ای قادر به ترمیم چهره پوشالی خود نیستند
  تشییع پیکر شهید هرمزگانی «ناوچه کنارک» در بندرعباس
  وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ ویروس صهیونیست ریشه‌کن می‌شود
  عرضه ۲۵ هزار خودرو در عید فطر
  عذرخواهی محمود مقامی از مردم «بشاگرد»/ آنچه جسته گریخته شنیده بودم را بدون تحقیق بیان کردم
  چند ایرانی در ETF سرمایه‌گذاری کردند؟
  انتخاب هیأت رئیسه قوی تابعی از موقعیت‌شناسی نمایندگان نسبت به شرایط کشور است
  رقابت درون‌گروهی اصولگرایان برای ریاست مجلس
  هدف‌گذاری برای ساخت ۴۱۲ واحد مسکونی جدید توسط خیرین
  سایپا : تولید انبوه خودروی جدید شاهین از تیرماه (+مشخصات خودرو)  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار