صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 08:23   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  «زاچ و داربست» هم‌‌چنان در چادر  
  آتش‌سوزی مهیب ناشی از تصادف دو تانکر سوخت در بندرخمیر  
  جاری شدن سیلاب جاده بشاگرد به میناب را بست
  شهرهای قرمز هرمزگان به 10 مورد رسید
  اجساد متویان کرونا به هیچ‌وجه نباید تحویل خانواده‌ها برای خاکسپاری شود
  نیکوکار هرمزگانی کلنگ نودویکمین مدرسه خیریه را به زمین زد  
  پیگیری‌ها برای رونق ایزوایکو
  آغاز رزمایش دفاع زیستی در هرمزگان
  ابتلای نماینده بندرعباس به کرونا/ آرامی: حال عمومی‌ام خوب است
  حال 42 نفر از مبتلایان به کرونا در هرمزگان وخیم است/ فوت 12 نفر دیگر در 16 تیر
  آقای روحانی نمی‌دانم در درونت چه می‌گذرد؟ هر مشکلی را با خنده پاسخ می‌دهی! مسؤول فوت مردم در اثر کرونا در هرمزگان روحانی است
  کلنگ احداث بیمارستان 64 تخت‌خوابی بندرچارک بزودی به زمین می‌خورد
  کرونا ننگ نیست/ نگاه‌مان را اصلاح کنیم
  انهدام ۴ باند قاچاق مواد مخدر در هرمزگان
  طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42345صفحه نخست » اخبار مهمیکشنبه، 8 تیر 1399 - 23:22
گزارشی از نشست نمایندگان با اعضای شورای شهر بندرعباس/ از دوستی 40 ساله با شهردار تا انتقاد از رفتارهای برخی اعضای شورا
نشست منصور آرامی و احمد مرادی دو نماینده از 3 نماینده بندرعباس با اعضای شورای شهر بندرعباس پیرامون امور توسعه‌ای شهر برگزار شد.
  

به گزارش جنوب ایران نیوز به نقل از فارس، منصور آرامی و احمد مرادی دو نماینده از 3 نماینده مرکز هرمزگان، صبح امروز با حضور در نشست علنی شورای شهر بندرعباس به بیان نقطه‌نظرات خود در مورد توسعه شهر و مسائل و مشکلات مرتبط با استان و پیگیری‌های نمایندگان در دوره اخیر پرداختند.

رییس شورا: تاکنون نتایج رضایت‌بخشی را از نتیجه دیدارهای نمایندگان با مسؤولان درباره کرونا شاهد نبوده‌ایم!

فاطمه جراره در ابتدای نشست نمایندگان و اعضای شورای شهر بندرعباس با بیان این که این نشست به منظور هم‌اندیشی و تبادل نظر برگزار شده است و با توجه به مشکلات عدیده‌ای که ناشی از شیوع کرونا برای بندرعباس بوجود آمده لذا این نشست را ترتیب دادیم تا بتوانیم نظرات‌مان را به منظور پیگیری هرچه بیشتر مشکلات مردم همسو کنیم.

وی افزود: مردم هرمزگان از تصمیماتی که تاکنون درباره کرونا در مورد استان هرمزگان و شرایط حاد آن در دولت گرفته شده است، ناراضی هستند و هرچند پیگیری‌هایی از سوی نمایندگان را در قالب دیدار با مسؤولان کشور و نامه‌نگاری‌هایی با مسؤولان شاهد هستیم اما عملا نتایج رضایت‌بخشی را بدنبال نداشته است.

گزارشی از نشست نمایندگان با اعضای شورای شهر بندرعباس/ از دوستی 40 ساله با شهردار تا انتقاد از رفتارهای برخی اعضای شورا

رییس شورای شهر بندرعباس با انتقاد از دولت در زمینه اتخاذ تصمیمات کلیدی در مورد مهار کرونا در هرمزگان، خاطرنشان کرد: اگر وضعیت امروز هرمزگان و بندرعباس را شهرهای بزرگ‌تر و یا تهران داشتند، اکنون شاهد تصمیمات متفاوتی از سوی دولت می‌بودیم.

جراره با محکوم کردن دولت به پنهان‌کاری در زمینه ارائه آمار و اطلاعات کرونا، گفت: در دیگر مسائل از جمله در بحث مالیات بر ارزش افزوده، حق آلایندگی و ... نیز سهم شهر بندرعباس به درستی بیان و داده نمی‌شود و یکی از اصلی‌ترین دلایل کمبودهای هرمزگان در زمینه بهداشت و درمان نیز همین مسأله است.

رییس شورای شهر بندرعباس یکی دیگر از معضلات حوزه شهری را نبود مدیریت واحد شهری دانست و اظهار کرد: این که هر مسؤولی بخواهد شهر را بر پایه سیاست‌های خودش اداره کند، آسیب آن به مردم وارد می‌شود و هزینه‌هایی که به مردم تحمیل می‌شود، بالا می‌رود.

احمد مرادی: بچسبید به بندرعباس/ از حاشیه فاصله بگیرید و یک‌صدا شوید

ما به عنوان نمایندگان مجلس و شما به عنوان اعضای شورا وظایفی داریم. آنچه که در سوگندنامه ما آمده است را باید برای خودمان مرور کنیم. ما سوگند به خدا و قرآن و شرف انسانی خودمان یاد کردیم که برای پیشرفت امور و خدمت به مردم قدم برداریم و این موضوعی وجدانی است و هرکسی می‌تواند به درون خودش مراجعه و خودش را ارزیابی کند. وجه مشترک ما و شما در این است که بتوانیم در کار مردم عملکرد خوبی داشته باشیم.

 

یک افتراقی نیز بین ما و شما هست. به شما در شورای شهر وظیفه داده‌اند که مسؤولیت شهر بندرعباس را داده‌اند اما کسی به شما وظیفه‌ای فراتر از شهر را نداده‌اند و شما 11 نفر هستید که به تناسب جمعیت، متکفل کار مردم با 11 انرژی و توان باشید ولی به ما در قانون گفته‌اند که یک نفر باشید و در کل کشور باید مدیریت کنید و ما در جایگاه نمایندگی حتی در برابر اعضای شورای شهر یک استان دیگری نیز مسؤولیت داریم و اگر به ما مراجعه کنند، باید انجام دهیم.

از شما خواهش داریم که برای شهر بندرعباس که یک شهر استثنایی است قدم بردارید. من حرف خودم را می‌زنم و بازخورد آن هرچه که باشد برایم مهم نیست چون من رای خودم را مانند شما از مردم گرفته‌ام. رای ما رای حزبی و گروهی و دسته‌جاتی نبوده است و ما بدهکار احدالناسی نیستیم.

من از همه شما با آقای امینی‌زاده رفیق‌ترم. دوره رفاقت ما به 40 سال و در دوران ابتدایی می‌رسد. در دوره فوتبال و وزارت کشور باهم بوده‌ایم اما دلیل این نیست که اگر جایی قصوری داشت من سوال نپرسم و یا تذکر ندهم. من از شما خواستم که در فضای مجازی با هم صحبت نکنید بلکه در صحن شورا بیایید و سخن و انتقادی را بگویید.

این که به یک نماینده بگوییدکه حق اظهار نظر درباره ما ندارید. واقعا در این 4 سال دخالتی از ما دیدید؟ من از انگیزه این دو نفری که سوال از شهردار پرسیدند خبر ندارم و کاری هم ندارم اما حرفم این بود که حالا به هر انگیزه‌ای بوده سوالی مطرح شده و بیایید بنشینید و پاسخ دهید. این که بگویید که چون مرادی اسم آورد و حرفی زد ما در جلسه نمی‌آییم خیلی بد است و مردم نمی‌پذیرند. با مردم شفاف و صادق باشیم.

من آیا جسارتی تاکنون به شما کرده‌ام؟ من به خیلی از شماها خودم رای دادم. من به عنوان شهروند از شما انتظار دارم. من به شما می‌گویم که به هر چیزی که پای‌بند هستید بچسبید به بندرعباس و هر جا که کار کلان دارد به ما بگویید تا ما هم در کلان پیگیری کنیم.

شما نمونه کار را در آلومنیوم المهدی دیدید که پشت آن کثیف‌ترین آدم‌ها بودند و می‌خواستند 5000 میلیارد تومان حق مردم هرمزگان را به کمتر از 50 میلیارد تومان فروختند. ولی ما توانستیم حق مردم را گرفتیم. 

نامه زدن شما اعضای شورا به رییس جمهور هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. آقای جهانبخش کنار فاضلاب رفتن شما هیچ مشکلی را حل نمی‌کند. باید کنار هم باشیم و نتیجه کار را از هم بخواهیم. 

4 سال از فرصت ما گذشت. طرف در مورد وضعیت کرونا به من زنگ زده و گریه می‌کند که همه زندگی‌اش از دستش رفته است. بعد ما این جا بنشینیم و درباره چیزهایی بگوییم و تعارف کنیم و موضوعات را مطرح کنیم که هیچ نفعی برای مردم نداشته باشد؟!

مجمع نمایندگان دور قبل بزرگ‌ترین خیانت را به مردم کرد. آقای آرامی تأیید می‌کند. ما دور یک میز ننشستیم. 

اما در این دوره کوتاه 4 جلسه مجمع نمایندگان گرفتیم. فقط در یک دیدار با آقای نوبخت، وقتی کنار هم قرار گرفتیم توانستیم 200 میلیارد تومان اعتبار برای استان بگیریم.

نسبت به تک تک شما رفیقم. ولی قرار نیست که موضوع را از هم بپوشانیم و طور دیگری جلوه دهیم و هم را ضربه فنی کنیم. 11 نفر کنار هم باشید تا صدای‌تان به همه جا برسد و بتوانید برای مردم کار کنید.

با مدیرعامل فولاد مبارکه جلسه گذاشتم و قرار است بزودی باشگاه ورزشی ثبت شده را محمد کارگران مسؤولیت آن را بپذیرد تا در امر ورزش ورود کنند.موضوع پالایشگاه نفت ستاره خبر بسیار خوبی در راه است. همه مواردی که در ذهن شما است را ما پیگیری کرده‌ایم.

در مجلس دهم دو درصد از درآمدهای نفتی برای مناطق نفت‌خیز و کمتر توسعه یافته بود. مجلس دهم دو درصد را به 3 درصد افزایش داد. سهم استان از 80 میلیارد به 320 میلیارد تومان رسید و 100 درصد تخصیص یافت. اگر موضوع آلایندگی را هم که شما اشاره کردید پیگیری کنیم باید به استان اختصاص پیدا کند.

در این دوره هر 5 نماینده حرف‌شان در زمینه انتصابات، حضور در محافل و ... یکی است. اگر شما یک مکتوبی طرح داشته باشید و به نمایندگان استان بگویید، حتما ما نمایندگان پیگیری خواهیم کرد.

منصور آرامی: نباید قبح فساد بشکند/ در هفته‌های اخیر بیشترین امکانات را برای هرمزگان گرفتیم

در بحث قانون باید گفت که از ظرفیت قوانین در جهت افزایش ظرفیت‌های شهری در سراسر کشور استفاده درست نکردیم و بسیاری از ظرفیت‌های قانونی موجود هنوز مورد استفاده قرار نگرفته است.

 

 حرف زدن و انتقاد کردن را همه بلدند اما وظیفه منتخبان مردم استفاده از قوانین برای کاهش مشکلات و بهره‌گیری تخصصی و استفاده از حقوقدانان برای استفاده صحیح از قوانین است که ما در استان هرمزگان به آن واقعا نیاز داریم.

باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در شورای شهر و شهرداری بندرعباس ترسیم و نمایندگان در جلسات با وزا  با استفاده از این برنامه‌ها در مسیر استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی بهره ببرند.

اصلی‌ترین دغدغه ما این است که قبح فساد نباید در سیستم و دستگاه‌های اجرایی ریخته شود، نباید نسبت به فساد در یک جای سیستم اداری و ... بی تفاوت باشیم و هر فسادی حتی کوچک سبب به کج رفتن مسیر حرکتی می شود که یک جامعه در پیش گرفته است.

 فساد در کشورمان بیداد می‌کند و برای مبارزه با آن باید برنامه داشته باشیم، مقام معظم رهبری در جلسه با مسؤولان دستگاه قضایی کشور نیز مبارزه با فساد را از اهم برنامه های مسؤولان دانستند و این نشان‌دهنده دغدغه مقام معظم رهبری است که باید تمامی مسؤولان به این موضوع پایبند باشند و خودشان را مرتبا در معرض کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی بدانند.

 در خصوص وضعیت مقابله با کرونا در استان هرمزگان به طور مستمر وضعیت را پیگیری می‌کنیم و هیچ روزی نیست که در این یک ماه اخیر که دوره جدید نمایندگی ملت آغاز شده است و کارها را آغاز کرده‌ایم، اقدامی در این زمینه و یا پیگیری خاص و ویژه‌ای نداشته باشیم. دیدارهای خیلی خوبی با مسؤولان عالی کشور انجام شده است. از طرفی توانستیم تجهیزات و امکانات بسیار خوبی را از دولت برای حمایت از بخش بهداشت و درمان دریافت کنیم.

علاوه بر این ظرفیت جدید بکارگیری نیروهای پرستاری و کادر درمان را در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کردیم که مجوز آن صادر شد و اعتبار یک ساله آن هم دیده شد و این کارها در حال پیگیری است.

تمامی مطالباتی که دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان از مجمع نمایندگان داشت را توانستیم در جلسه با دکتر نوبخت مصوب کنیم و اختیاراتی که استاندار هرمزگان و ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خواست نیز به هرمزگان محول شد و بزودی در این زمینه تصمیمات مهمی اتخاذ شد که بتوانیم از بار سنگین ابتلا به کرونا در استان بکاهیم.

رئیس جمهور اختیارات در بحث مدیریت بیماری کرونا در استان ها را به استاندار داد، دانشگاه علوم پزشکی اگر تصمیم و سیاستش بر محدودسازی و قرنطینه باشد باید استاندار این موضوع را عملی کند یا اگر تعطیلی ادارات مدنظر باشد، استاندار می تواند این موضوع را اجرا کند و مشکلی در این زمینه دیگر از امروز وجود نخواهد داشت و ما این را نیز به طور جدی هم از وزیر کشور و هم از رییس جمهور مطالبه کرده بودیم که اکنون به نتیجه رسیده است.

به گزارش فارس، در بخش دیگری از نشست علنی شورای شهر بندرعباس، اعضای شورا نقطه نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف مطرح کردند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  حال 42 نفر از مبتلایان به کرونا در هرمزگان وخیم است/ فوت 12 نفر دیگر در 16 تیر
  کرونا ننگ نیست/ نگاه‌مان را اصلاح کنیم
  انهدام ۴ باند قاچاق مواد مخدر در هرمزگان
  کلنگ احداث بیمارستان 64 تخت‌خوابی بندرچارک بزودی به زمین می‌خورد
  آقای روحانی نمی‌دانم در درونت چه می‌گذرد؟ هر مشکلی را با خنده پاسخ می‌دهی! مسؤول فوت مردم در اثر کرونا در هرمزگان روحانی است
  طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید
  آتش‌سوزی مهیب ناشی از تصادف دو تانکر سوخت در بندرخمیر  
  «زاچ و داربست» هم‌‌چنان در چادر  
  نیکوکار هرمزگانی کلنگ نودویکمین مدرسه خیریه را به زمین زد  
  اجساد متویان کرونا به هیچ‌وجه نباید تحویل خانواده‌ها برای خاکسپاری شود
  شهرهای قرمز هرمزگان به 10 مورد رسید
  پیگیری‌ها برای رونق ایزوایکو
  جاری شدن سیلاب جاده بشاگرد به میناب را بست
  آغاز رزمایش دفاع زیستی در هرمزگان
 
پر بحث ترین ها
  حال 42 نفر از مبتلایان به کرونا در هرمزگان وخیم است/ فوت 12 نفر دیگر در 16 تیر
  استاندار هرمزگان: منفعل نیستم
  مشکل ارتباطی کوهشاه احمدی چیست؟
  دولت چه قدمی برای صیادان برداشته است؟
  1600 کلاس درس جدید در هرمزگان تا مهر 1400 ایجاد می‌شود
  اولویت‌های شرق هرمزگان از زبان حسین رییسی
  سفر نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان به هرمز  
  روحانی: جاسک به پایگاه مهم صادرات نفت ایران تبدیل خواهد شد
  نخبگان در عملیاتی‌کردن بیانیه گام دوم انقلاب چه نقشی دارند؟/ تشکیل قرارگاه در هرمزگان
  رونمایی از چند دستاورد دفاعی سپاه  
  مبارزه با مفسدان، بدون ملاحظه ادامه یابد
  محاصره اقتصادی ایران در دوره مصدق و مقایسه آن با اکنون
  خودروی جدید ایران خودرو  
  سینماهای هرمزگان در صورت اجازه ستاد استانی کرونا بازگشایی می‌شود
  پیشنهاد تعطیلی 7 روزه ۷شهر هرمزگان به ستاد ملی کرونا
  تسهیلات یک میلیون تومانی فقط به خانوارهای 5 نفره و جامانده تعلق می‌گیرد
  «زاچ و داربست» هم‌‌چنان در چادر  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار