صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
چهارشنبه، 9 مهر 1399 - 11:08   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  ناصر شریفی عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد کشور شد
  برگزیدگان جشنواره فیلم مقاومت هرمزگان معرفی شدند
  علیرضا رزم‌حسینی به عنوان «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد
  جزئیات اخذ مالیات از خانه‌های خالی
  نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟
  انهدام باند بزرگ محتکران تولیدات صنعتی فلزی کشور در هرمزگان/ کشف 265 میلیارد تومان شمش روی
  موج بازداشت اعضای شورا و کارکنان شهرداری بوشهر
  پیوستن کیش به شبکه 5G
  سفر نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان به سوریه
  ناگفته‌های فرمانده از پل خیبر به عنوان طولانی‌ترین پل شناور نظامی جهان
  ارزانی در حضور جهانگیری: هرمزگان قطب دوم فولاد کشور خواهد شد
  مشاور مقام معظم رهبری: به ونزوئلا بنزین دادیم، طلا گرفتیم
  وام مسکن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد/ نرخ سود، ۹ درصد
  مهار لکه‌های نفتی در خلیج فارس با ورود دستگاه قضایی
  مشکلات نهاده‌های رسوبی در گمرکات مرتفع شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42491صفحه نخست » تازه ترین عناوینسه شنبه، 28 مرداد 1399 - 23:29
هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع
خوشبختانه شاهدیم در سطح کشور، رعایت پروتکل‌ها به خوبی انجام می‌شود و میزان استفاده از ماسک در کشور روند قابل قبولی دارد؛ اما هنوز هم انتظار داریم این مراقبت‌ها بیشتر شود. از مردم عزیز خواهش می‌کنیم به ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مراقب باشند. یادمان باشد که هم استفاده از ماسک مهم است و هم فاصله گذاری.
  

 

 
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تاکید بر ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته گفت: برای برگزاری کنکور پروتکل‌های سختگیرانه به وزارت علوم ابلاغ شده و حدود ۷۰۰۰ نفر از همکاران ما برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها آماده اند.

 
به گزارش جنوب ایران نیوز، دکتر علیرضا رییسی، در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه ضمن قدردانی از مردم به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، عنوان کرد: خوشبختانه شاهدیم در سطح کشور، رعایت پروتکل‌ها به خوبی انجام می‌شود و میزان استفاده از ماسک در کشور روند قابل قبولی دارد؛ اما هنوز هم انتظار داریم این مراقبت‌ها بیشتر شود. از مردم عزیز خواهش می‌کنیم به ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مراقب باشند. یادمان باشد که هم استفاده از ماسک مهم است و هم فاصله گذاری، هر دو باید باهم انجام شوند.

وی افزود: هفته‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. روند بیماری در کشور خیز برداشت و میزان بیماری و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ و میر افزایش یافت. تلاش همکارانم در سراسر کشور و البته رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باعث شد که خوشبختانه این شیب صعودی و خیز بیماری، سیر نزولی طی کند که امیدوارم استمرار یابد.
 
برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور و غربالگری تمامی داوطلبان/ شش واکسن کرونا در فاز ۳/ وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

معاون وزیر بهداشت افزود: طبق آخرین بررسی‌هایی که انجام شده، میزان بستری در بیمارستان‌ها در استان‌های مختلف در حال کاهش است. البته به این معنا نیست که وضعیتمان خوب و سفید شده است، بلکه ثابت شده که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جدی گرفتن ویروس، ارتباط مستقیمی با میزان و روند بیماری در سطح کشور دارد.

وی ادامه داد: هرچه بیشتر پروتکل‌ها و فاصله گذاری‌ها را بیشتر رعایت کنیم، قطعا میزان مبتلا و بستری در بیمارستان‌ها و بعد از آن میزان مرگ و میر کاهش می‌یابد. دو هفته بعد از رعایت پروتکل ها، سیر نزولی رخ می‌دهد؛ در حالی که در صورت عدم رعایت پروتکل ها، دو هفته بعد شاهد خیز بیماری خواهیم بود که یک هفته بعد از آن بستری در بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد و یک ماه بعد هم میزان مرگ و میر بالا می‌رود؛ بنابراین، بعد از اینکه دو تا سه هفته پروتکل‌ها را رعایت کنیم، اثر آن را می‌بینیم.

دکتر رییسی تصریح کرد: رعایت پروتکل‌ها توسط مردم باعث شد که اثر آن را ببینیم و روند بستری در بیمارستان‌ها سیر ملایم تری را طی می‌کند و البته هنوز برخی استان‌ها بسیار درگیر هستند؛ در عین حال کنکور و ماه محرم را پیش روی داریم. برای برگزاری کنکور پروتکل‌های سختگیرانه به وزارت علوم ابلاغ شده و حدود ۷۰۰۰ نفر از همکاران ما برای نظارت بر اجرای پروتکل‌ها آماده اند. امروز با روسای دانشگاه‌های سراسر کشور جلسه داشتیم و این افراد را توجیه و هماهنگ کردیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ما شاهد کنکور ایمنی خواهیم بود و خانواده‌ها اطمینان خاطر داشته باشند. خانواده‌ها باید دانش آموزان را از نظر روحی و روانی حمایت کنند تا با خیال آسوده در کنکور حاضر شوند. اتفاقا مهمترین نگرانی ما تجمع والدین پشت در مراکز برگزاری کنکور است که نباید اتفاق بیفتد.
 
وی افزود: تاکید شده است که همه داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ باید در سایت سلامت وزارت بهداشت salamat.gov.ir ثبت نام و علائم خود را ثبت کنند و از آن پرینت بگیرند و در زمان کنکور ارائه کنند. ما در وزارت بهداشت یک هفته و تا ده روز بعد از کنکور ۹۹ دوباره داوطلبان را غربالگری می‌کنیم. تمامی افرادی هم که می‌خواهند وارد سالن شوند تب سنجی و علائم از آن‌ها پرسیده می‌شود و اگر علائم داشتند به سالن اصلی راه داده نمی‌شوند و و در سالن دیگری کنکور می‌دهند.
 
برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور و غربالگری تمامی داوطلبان/ شش واکسن کرونا در فاز ۳/ وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

رئیسی گفت: علت یک هفته و ده روز این است که دوره کمون بیماری کرونا یک هفته تا ده روز است. اگر داوطلب الان مبتلا باشد که بعد از ده روز مشخص می‌شود و اگر هم علائمی نداشته باشد هم باز هم بعد از این مدت مشخص می‌شود. پس از این غربالگری، این میزان با رنج سنی جامعه که در این مدت مبتلا شده اند سنجش می‌شوند. پس از غربالگری اگر افرادی که در کنکور شرکت کرده باشند بیشتر از رنج سنی معمول جامعه مبتلا شده باشند یعنی ابتلا به زمان کنکور مربوط می‌شود و اگر کمتر باشد مشخص است که ربطی به زمان کنکور ندارد.

وی افزود: اکنون ۶۰ نفر از داوطلبان کنکور ۹۹ به کرونا مبتلا هستند که از این تعداد یک نفر در بیمارستان بستری است و بقیه در خانه هستند که برای این افراد در شهرستان‌های مختلف در بیمارستان خاص یک جای خاص تعبیه کردیم که خودشان تنها هستند و از آن‌ها امتحان گرفته می‌شود.

 
رئیسی با اشاره به وضعیت برگزاری مراسم محرم نیز بیان کرد: در ایام محرم مراسمی برگزار خواهد شد و این بزرگداشت انجام می‌شود، اما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی. تاکید می‌کنم که برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع است و این موضوع مهم باید رعایت شود. اگر کوچکترین غفلتی انجام شود، آرامش نسبی که در کشور ایجاد شده از بین می‌رود و شاهد خیز بیماری و افزایش مرگ و میر خواهیم بود. خواهش می‌کنم به دقت پروتکل‌ها را اجرا کنند و طرح «هر خانه-یک حسینیه» را اجرا کنیم و هر کس در خانه خودش پای تلویزیون بنشیند و در خانه عزاداری کنند. باید این جمله مد نظرمان باشد که اگر ما باعث شویم که یکی از عاشقان امام حسین (ع) تب کند، ما مقصریم. باید همه دست در دست هم دهیم که کمتریم میزان بیماری را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: فصل پاییز و سرما ممکن است بیماری آنفلوآنزا هم اضافه شود و به همین دلیل باید به نحوی عمل کنیم که فاصله گذاری و شستن دست به صورت یک سبک زندگی رعایت شود.
 
برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور و غربالگری تمامی داوطلبان/ شش واکسن کرونا در فاز ۳/ وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به عملکرد مطلوب رسانه‌ها در بحران کرونا، گفت: طبق یک نظرسنجی در خصوص اخبار کرونا، بیش از ۸۰ درصد مردم منبع خبرهایشان منابع داخلی بوده است و بالای ۹۰ درصد به رسانه‌های داخلی اعتماد داشتند. مردم کمترین اعتماد به رسانه را در ارتباط با شبکه‌های ماهواره‌ای داشتند که زیر ۱۰ درصد بود. این موضوع نشان می‌دهد، به دلیل عملکرد خوب رسانه‌ها در حوزه سلامت رسانه توانسته خوب مدیریت کند و اطلاعات خوبی به مردم ارائه دهد و مردم هم اعتماد کردند و بر همین اساس از رسانه‌ها تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره واکسن کرونا، گفت: ۱۴۸ واکسن کرونا در دنیا در مرحله ابتدایی و مطالعات پیش بالینی هستند. باید توجه کرد که تولید واکسن مراحل مختلفی دارد؛ یک مرحله، مرحله آزمایشگاهی است که در این مرحله بررسی می‌شود که آیا می‌توان این واکسن را فرموله کرد یا خیر. این مرحله، مرحله صفر محسوب می‌شود. مرحله دوم، مرحله پیش بالینی است که در این مرحله واکسنی که در آزمایشگاه تولید شده، روی حیوانات امتحان می‌شود و هدف اصلی این مرحله، این است که آیا واکسنی که در آزمایشگاه تولید شده، می‌تواند سیستم ایمنی آن حیوان را تحریک کند و آنتی ژن تولید کند یا خیر. اگر پاسخ ایمنی ایجاد کرد، وارد فاز یک می‌شوند.

به گفته وی، در فاز یک واکسن بر روی گروه کوچکی از افراد که داوطلب می‌شوند، واکسن را امتحان می‌کنند که دو هدف اصلی این اقدام، ایمن بودن خود واکسن است که افراد را دچار شوک نکند و دوم آنکه آیا این واکسن برای بدن انسان ضرر ندارد. در فاز دوم هدف این است که علاوه بر اهداف فاز یک، واکسن بر روی گروه بزرگتری استفاده می‌شود که شامل چند صد نفرند. در این فاز یک هدف دیگر هم وجود دارد و آن این که دوز و میزان واکسن را مشخص می‌کنند. یعنی چه میزان از واکسن باید وارد بدن شود تا ایمنی ایجاد شود. در فاز سوم واکسن بر روی چندین هزار نفر واکسن را امتحان می‌کنند. این فاز ویژگی خاصی دارد که این است که یک گروه کنترل دارد. یعنی به عده‌ای واکسن را تزریق کرده و به عده‌ای هم ماده دیگری تزریق می‌کنند تا اثربخشی واکسن را بسنجند. اگر این مرحله موفق بود واکسن وارد فاز دریافت تاییدیه می‌شود که بعد از دریافت تاییدیه وارد تولید انبوه می‌شود.
 
برگزاری هرگونه مراسم در فضای سربسته اکیدا ممنوع است/ ابلاغ پروتکل‌های سختگیرانه برای برگزاری کنکور و غربالگری تمامی داوطلبان/ شش واکسن کرونا در فاز ۳/ وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران

دکتر رییسی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت در زمینه واکسن کرونا با توجه به پاندمی این بیماری به شرکت‌های تولید واکسن اجازه داده است که استثنائا در زمینه کووید ۱۹ می‌توانند فاز یک و دو یا فاز دو و سه را ادغام کنند تا زمان کوتاه شود و بتوانند به تولید واکسن برسند. باید پرسید چرا سازمان جهانی بهداشت درباره تولید واکسن سختگیری می‌کند؟ زیرا دارو را به کسی می‌دهیم که بیمار است که می‌تواند جان فرد را نجات دهد و حالا ممکن است ۲۰ درصد عوارض جانبی هم داشته باشد. این در حالی است که واکسن را به افراد سالم تزریق می‌کنیم تا در برابر بیماری ایمن شوند و به همین دلیل بسیار مهم است و نباید به فرد سالم واکسنی تزریق کنید که بیمارش کنید. شش واکسن در دنیا در فاز سوم قرار دارند. روسیه برای واکسن کرونا مراحلی را که گفتم، کامل طی نکرده و تاییدیه نگرفته و خودش تولید کرده است. در حال حاضر، یک واکسن ساخت چین هست که تاییدیه گرفته و صرفا یک سال مجوز دارد و فقط برای ارتش چین استفاده داشته و برای جای دیگر استفاده نمی‌شود.

وی درخصوص وضعیت تولید واکسن کرونا در ایران نیز گفت: اکنون واکسن ایرانی کرونا فاز حیوانی را شروع کرده و در این مرحله است که فاز یک یا دو را آغاز می‌کنند. باید توجه کرد که حداقل یک سال دیگر برای تولید واکسن زمان می‌برد و اگر واکسن ایرانی هم مراحل را پاس کند، ممکن است آبان سال آینده به دست آید.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  علیرضا رزم‌حسینی به عنوان «وزیر صنعت، معدن و تجارت» منصوب شد
  انهدام باند بزرگ محتکران تولیدات صنعتی فلزی کشور در هرمزگان/ کشف 265 میلیارد تومان شمش روی
  ناصر شریفی عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد کشور شد
  موج بازداشت اعضای شورا و کارکنان شهرداری بوشهر
  نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟
  جزئیات اخذ مالیات از خانه‌های خالی
  برگزیدگان جشنواره فیلم مقاومت هرمزگان معرفی شدند
 
پر بحث ترین ها
  جان باختن ۴بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان
  روحانی: آدرس غلط ندهید، ریشه مشکلات «واشنگتن دی‌سی» است
  نخستین حضور جنگنده های Su-22 سپاه در رژه هوایی در بندرعباس
  آخرین مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم امشب به پایان می رسد
  رهایی گروگان ۱۶ساله از چنگال آدم ربایان در کهنوج
  تجلیل از 250 ایثارگر هرمزگانی با سراسر کشور
  آشوری: بالندگی دفاعی حاصل از دوران جنگ نباید متوقف شود
  توزیع 200کیلو میگو در قالب کمک مؤمنانه در قشم
  توقیف محموله 33 میلیاردی لودر و بیل مکانیکی قاچاق درهرمزگان
  نام‌گذاری یک خیابان در بندرعباس به نام «حاج قاسم» به کجا رسید؟
  امروز با نگاه درست می‌توانیم از مدل بسیج مردمی استفاده کنیم/ دست تحریف در کمین دفاع مقدس است
  دبیر دفتر نمایندگی دیده‌بان شفافیت و عدالت هرمزگان منصوب شد
  ورود دانشگاه آزاد هرمزگان به رشد بهره‌وری بخش کشاورزی
  ساخت نیروگاه برق جدید با مشارکت روسیه در جنوب کشور
  سپاه در بندرعباس پتروپالایشگاه می‌سازد
  عطرافشانی گلزار شهدای بندرعباس  
  ناصر شریفی عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی فولاد کشور شد
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار