سه شنبه، 11 آذر 1399 - 11:18   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
  ترور آبسرد، از کجا آب می‌خورَد؟
  بارندگی شدید در ۱۱ استان
  این تحلیل‌ها دام است
  تغییر هندسه حرکت پارلمان در کارزار هسته‌ای
  شبکه‌های تلویزیون چگونه HD شدند؟
  کشف 234کیلوحشیش و 360کیلو شیشه درهرمزگان
  سردار قاآنی: در گرفتن انتقام خون شهید فخری ‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم
  روحانی: ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نمی ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتاد
  آغاز فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو در 99.9.9
  سه نکته درباره ترور دانشمند هسته‌ای
  خودرو ۳۰ درصد ارزان شد+لیست قیمت
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42794صفحه نخست » تازه ترین عناوینپنجشنبه، 8 آبان 1399 - 18:37
افتتاح طرح بزرگ انتقال نفت از گوره به جاسک تا فروردین۱۴۰۰
رئیس جمهور گفت: طرح بزرگ و استراتژیک انتقال نفت از گوره به جاسک در استان هرمزگان فروردین سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
  
به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، آقای روحانی امروز در مراسم افتتاح و بهره برداری از طرح‌های وزارت نیرو که به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد، افزود: این خط انتقال نفت طرح استراتژیک بسیار مهم و کم نظیر در تاریخ ایران است که مقصد آن استان هرمزگان است.
 
آقای روحانی همچنین افزود: بسیار خوشحالیم که واحد دوم نیروگاهی که امروز در قشم افتتاح می‌شود، مردم عزیز در استان هرمزگان و منطقه قشم می‌توانند برای فعالیت‌های مختلف صنعتی خود و همچنین برای تحول در خدمات از این نیروگاه استفاده کنند.
 
رفع مشکل آب شرق تهران
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در ابتدای دولت دوازدهم در منطقه شرق تهران برای آب شرب مشکل وجود داشت، گفت: با افتتاح امروز این مشکلات رفع شد.
 
آقای روحانی قبل از صدور دستور افتتاح سه سامانه اصلی طرح رینگ شبکه انتقال آب تهران، افزود: در ابتدای دولت یازدهم برای تأمین آب در منطقه شرق تهران دچار مشکل بودیم، اما اقداماتی که آن وقت برای اولین بخش از تصفیه خانه هفتم صورت گرفت، باعث شد مشکل حل شود و شرایط الان بهتر باشد.
 
آقای روحانی ادامه داد: الان شرایط به گونه‌ای است که اگر در یک منطقه از تهران دچار مشکل شویم می‌توانیم آب را از بخش دیگر منتقل کنیم.
 
رئیس جمهور در ادامه این مراسم دستور بهره برداری از سه سامانه اصلی طرح رینگ شبکه انتقال آب تهران را صادر کرد.
 
 
افتتاح پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات قاره ایران در آینده نزدیک 
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در آینده نزدیک پروژه‌های انتقال آب از خلیج فارس به فلات قاره ایران افتتاح می‌شود، گفت: این پروژه‌ها از سوی بخش خصوصی و با کمک دولت تکمیل شده است.
 
 
آقای روحانی در آیین افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو (به صورت ویدیو کنفرانس) با ابراز خوشحالی از اینکه در هفته‌های متوالی و منظم علیرغم همه فشار‌ها در سال ۹۹ پنج شنبه‌های افتتاح را شاهد بوده ایم، اظهار داشت: امروز افتتاح بسیار مهم و بزرگی برای مردم تهران و هرمزگان داشتیم؛ مجموعه افتتاح‌های این هفته چیزی حدود ۳ هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان هزینه داشته است.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم تهران بدانند که آبی که در تهران گردش می‌کند بابتش ۹ هزار کیلومتر لوله کشی صورت گرفته است، گفت: تصفیه خانه‌های بزرگی که در این شهر برپا شده است نشان می‌دهد که مردم تهران در طول سال، حدود یک میلیارد متر مکعب آب مصرف می‌کنند؛ بیش از ۷۰ درصد این آب از آب‌های سطحی است؛ یعنی بهترین کیفیت آب را دارد. ما کمتر در دنیا شاهد هستیم که در شهر‌های بزرگ آبی را با این کیفیت مصرف کنند.
 
آقای روحانی با بیان اینکه کیفیت آب تهران شبیه آب‌های بطری است که می‌خریم، اظهار داشت: بنابر این خیلی مهم است که بهترین آب در اختیار مردم تهران است؛ البته تهران امتیازات بزرگ زیادی از جنبه‌های مختلف دارد، اما چند چیز در تهران شاید کم نظیر باشد و یکی از آن‌ها آب تهران است.
 
رئیس جمهور ادامه داد: بنابر این مردم تهران باید برای مصرف این آب برنامه ریزی کنند و فرهنگ کم مصرف کردن و خوب مصرف کردن را مدنظر قرار دهند؛ حرکت فرهنگی می‌تواند زحمات را تکمیل کند.
 
آقای روحانی با تاکید بر اینکه شهر‌هایی در دنیا هستند که در روز فقط چند ساعت به آب دسترسی دارند، افزود: ان شاءالله مردم قدردان این نعمت خواهند بود و با فرهنگ بلندی که مردم تهران دارند بهترین مصرف را نسبت به این آب مدنظر قرار دهند.
 
رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم سرمایه گذاری ویژه روی آب است، ادامه داد: می‌توانیم در یک جلسه تمام افتخارات در حوزه تأمین آب صنعت، کشاورزی، آشامیدنی و. را تشریح کنیم و بگوییم دولت چه کار عظیمی برای آب صورت گرفته است.
 
آقای روحانی همچنین اعلام کرد: ما دو افتخار بزرگ داریم که در هفته‌های آینده و تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید؛ آن انتقال آب از خلیج فارس به فلات قاره ایران است؛ این کار بسیار عظیم است که آب شیرین و به سمت سیرجان، کرمان و یزد منتقل می‌شود.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت برنامه ریزی‌های مهمی برای تأمین آب انجام داده است، اظهار داشت: این پروژه از سوی بخش خصوصی و با کمک دولت به بهره برداری می‌رسد.
 
آقای روحانی همچنین به مسئله احیاء دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: این طرح هم امسال به افتتاح می‌رسد و از یک تونل بسیار عظیمی آب به این دریاچه وارد می‌شود.
 
 تاکید بر استفاده از بخش خصوصی برای توسعه کشور 
رئیس جمهور با تاکید بر به کارگیری بخش خصوصی از سوی وزارتخانه‌ها گفت: باید از بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های توسعه کشور بهره ببریم.
 
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت نیرو افزود: اقدامی که برای تصفیه خانه‌ها انجام دادیم و نیز طرح‌هایی که برای بخش فاضلاب انجام می‌گیرد برای حفظ آب به عنوان نعمتی است که در اختیار ما قرار دارد و به دلیل خشکسالی کشورمان باید قدردان این نعمت باشیم.
 
وی اضافه کرد: یکی از راه‌های استفاده درست از این آب‌ها تصفیه خانه‌هایی است که برای فاضلاب‌ها ایجاد می‌شود و این حائز اهمیت است.
 
رئیس جمهور گفت: در شهر تهران اگر پساب‌ها مورد بهره برداری قرار گیرد و ما طرح‌های فاضلاب را اجرا کنیم ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد و این بسیار مهم است.
 
آقای روحانی ضمن قدردانی از وزارت نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌ها در بخش آب و برق افزود: امروز ۳ افتتاح بسیار مهم و بزرگ را شاهد بودیم که دو طرح آن مربوط به شهر تهران بود و امیدواریم در هفته‌های آینده این روند و تلاش ادامه یابد.
 
رئیس جمهور تاکید کرد: به ملت عزیز ایران عرض می‌کنم هرچند شرایط ما امروز با سال‌های ۹۴ و ۹۵ متفاوت است، ولی دولت با همان روحیه روز اول و بی اعتنا به حاشیه سازی‌ها کار را پیش می‌برد و همه ما با کمک مردم و بخش خصوصی باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم طرح‌های توسعه کشور و طرح جهش تولید را اجرایی و عملی کنیم.
 
وی ادامه داد: در این جا باز هم تاکید می‌کنم و از وزارت نیرو و همه وزارتخانه‌ها می‌خواهم که بخش خصوصی را برای کار، تلاش و فعالیت دعوت کنند همان طور که بسیاری از کار‌ها امروز توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.
 
رئیس جمهور با اشاره به صادرات نیز گفت: امروز ما صادرکننده برق و خدمات در بخش سدسازی و نیروگاهی هستیم و این یکی از افتخارات بزرگ ما به شمارمی رود انشاء الله به کمک مردم مسیر توسعه ایران را تا پایان این دولت ادامه خواهیم داد.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  ترور آبسرد، از کجا آب می‌خورَد؟
  بارندگی شدید در ۱۱ استان
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
  شبکه‌های تلویزیون چگونه HD شدند؟
  تغییر هندسه حرکت پارلمان در کارزار هسته‌ای
  این تحلیل‌ها دام است
 
پر بحث ترین ها
  بزرگترین دپوی دام‌های قاچاق در قشم لو رفت
  شمار شناورهای بنادر پهل و لافت کاهش یافت
  شناور شهید رودکی با حضور سردار سلامی به آب انداخته شد  
  واکنش تند اما پخته محسن رضایی به اتفاق بندرعباس  
  فرماندار بندرعباس: شهروندان تردد غیرضروری نداشته باشند
  پرداخت ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون نفر تا آخر سال/ همه کارت ملی همراه داشته باشند
  شهردار بندرعباس: استعفا نمی‌دهم اما عذرخواهی می‌کنم
  320 کیلومتر فیبرنوری تا پایان دی‌ماه در بشاگرد و احمدی اجرا می‌شود
  سپاه به وعده‌اش عمل کرد/ نام حاج قاسم محروم‌ترین نقطه ایران را به سوی آبادانی می‌برد
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
 
 
 
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار