صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 21:35   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
  ترور آبسرد، از کجا آب می‌خورَد؟
  بارندگی شدید در ۱۱ استان
  این تحلیل‌ها دام است
  تغییر هندسه حرکت پارلمان در کارزار هسته‌ای
  شبکه‌های تلویزیون چگونه HD شدند؟
  کشف 234کیلوحشیش و 360کیلو شیشه درهرمزگان
  سردار قاآنی: در گرفتن انتقام خون شهید فخری ‎زاده با تمامی نیروها هم‌پیمان می‎شویم
  روحانی: ترور فخری‌زاده بی‌پاسخ نمی ماند/ در دام توطئه اسرائیل نخواهیم افتاد
  آغاز فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو در 99.9.9
  سه نکته درباره ترور دانشمند هسته‌ای
  خودرو ۳۰ درصد ارزان شد+لیست قیمت
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42816صفحه نخست » تازه ترین عناوینیکشنبه، 11 آبان 1399 - 17:22
برگ برنده ای امیدبخش ارائه می کنیم/ کرونا قوی تر شده است
وزیر بهداشت گفت: امیدواریم تا یک ماه آینده برگ برنده‌ای را برای امید بخشی به ملت ایران و دلخوشی مقام معظم رهبری ارائه کنیم.
  
به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، سعید نمکی وزیر بهداشت در مراسم طرح تکمیلی مدیریت کرونا در کشور که توسط سازمان بسیج مستضعفان (طرح شهید سلیمانی) در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: سرزمینی با تنوع اقلیم و آب و هوا و فرهنگ‌های مختلف داریم که نیازمند حضور تیم‌های زیادی در کنار یکدیگر است، اما نباید به صورت جزیره‌ای کار کرد.
 
برگ برنده ای امیدبخش ارائه می کنیم/ کرونا قوی تر شده است
 
وی بیان کرد: فکر می‌کنم آمیزه‌ای از دو طرح وزارت بهداشت و سازمان بسیج را به عنوان یک مجری واحد و تقسیم میدان کار می‌توان اجرایی کرد. این میدان کار می‌تواند میدان جغرافیایی و میدان فعالیتی باشد. دفعه قبل ثابت کردیم در بازه زمانی دو ماهه با لطف خدا و هم افزایی انجام شده و حمایت مقام معظم رهبری، توانستیم تعداد مرگ‌ها را به ۳۰ نفر برسانیم و ۷۸ میلیون نفر را در بازه زمانی کوتاه غربالگری کنیم. این بضاعت و دانش را داریم و بیمارستان‌ها بسیار هوشمندتر هستند.
 
نمکی گفت: وقتی در گیلان و قم گرفتار کرونا شدیم، بسیاری از موارد درمان را نمی‌دانستیم. حتی نقش اکسیژن را به اندازه امروز پر رنگ نمی‌دانستیم. اشراف پیدا کردیم که ضعف ما در زمینه درمان و پیشگیری کجاست. اگر روزهای اول علامت دار شدن بیمار از پروتکل مشخصی استفاده کنیم، به مراتب موثرتر از پروتکل‌های دیگر است. در دنیا نیز این دانش بیشتر شده است. جاهل‌ترین دانشمند امروز ما کسی است که بگوید ویروس کرونا را خوب می‌شناسد. می‌تواند بگوید که این ویروس را از ۶ ماه پیش بهتر می‌شناسد، اما نمی‌توان گفت که آینده ویروس را پیش بینی می‌کند.
 
وزیر بهداشت بیان کرد: بارها گفتم که خدا نکند پدیده جهش در ویروس کرونا اتفاق بیفتد، زیرا همه معادلات را به هم می‌زند. دیشب تغییرات ژنوم ویروس را بررسی می‌کردم که متاسفانه در ژنوم ویروس اتفاقاتی افتاده که هم در بیماری زایی و هم در قدرت سرایت موثر است.
 
وی افزود: در اروپا مرگ ۵۵۰ نفری در فرانسه ناشی از تغییرات ژنتیکی ویروس است. برخی می‌گفتند این ویروس مانند بقیه کرونا ویروس‌ها به سمت خاموشی می‌رود، اما این اتفاق نیفتاد و قدرتمندتر شده است. این ویروس به سمت چموشی می‌رود.
 
نمکی گفت: ویروس کرونا دو مسیر را طی می‌کند. اول رفتن به سمت خاموشی و آرامش و دوم به سمت چموشی و سرکشی که بسیار خطرناک است. پیش بینی من این بود که ویروس کرونا به سمت خاموشی و آرامش نمی‌رود. در نتیجه باید وفاق و همدلی برای مبارزه با کرونا را بیشتر کرده و هم باید تقسیم کار را به شکلی انجام بدهیم که زودتر به نتیجه برسیم.
 
وی بیان کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده برگ برنده‌ای را برای امید بخشی به ملت ایران و دلخوشی مقام معظم رهبری ارائه کنیم.
 
وزیر بهداشت اظهار کرد: همدلی و وفاق با وزارت بهداشت را به عنوان یک سرمایه در نظام جمهوری اسلامی و گردهمایی زیر خیمه رهبری، یک توفیق برای نظام سلامت می‌دانیم. در اولین روزهایی که ما با ویروس کرونا درگیر شدیم، یکی از سرمایه‌های ما، سرمایه عظیم سازمان بسیج اعم از بسیج جامعه پزشکی و بقیه دستگاه‌ها بود. وقتی اعلام کردیم که حدود ۳۰۰ هزار اکیپ را برای بیماریابی در قالب سامانه ۴۰۳۰ و حضور فیزیکی راه می‌اندازیم، عده‌ای که از این ظرفیت بی بدیل خبر نداشتند، آن را یک لاف تلقی کردند.
 
وی افزود: وقتی اعلام کردیم که قرار است از این بضاعت استفاده کنیم، عده‌ای گفتند که استفاده از این ظرفیت به عنوان یک بدنه غیرکارشناسی و بردن به سمت یک ویروس پیچیده، کار خطای وزیر بهداشت است. برخی گفتند که ای کاش این موضوع را در جمع کوچک‌تر آزمایش می‌کردیم و گفتم که این را ۳۰ سال پیش وقتی برای فلج اطفال و بهداشت همگانی از ظرفیت بسیج استفاده کردیم، آزموده‌ایم.
 
وی ادامه داد: توانستیم در طول ۶۰ روز تعداد مرگ‌ها را به یک پنجم کاهش بدهیم و همچنین توانستیم میزان بستری‌ها را به کمترین حد برسانیم. بارها گفتم که از گوشه‌های زمین در دقیقه ۹۰ به دلیل خوش باوری و ساده انگاری گل می‌خوریم.
 
نمکی گفت: مدت‌هاست منتظر همکاری جدید در شرایط پیچیده و سخت هستیم. اعتقاد من این است که جز با شیوه جهادی و بسیجی، راهکاری برای برون رفت از بحران‌های کشور نداریم. در شرایطی که در سخت‌ترین روزهای تحریم قرار داریم و بضاعت‌های اقتصادی نسبت به تقاضا هماهنگ نیست، به جز استفاده از این ظرفیت راهی نداریم. وقتی می‌گوییم همکاری بین بخشی، فقط منظور سازمان بسیج نیست، بلکه چتری برای جلب مشارکت همه دستگاه‌هایی است که بسیجی فکر می‌کنند و جهادی کار کردن را قبول دارند و همه کسانی که تجربه دفاع مقدس را در اداره کشور به عنوان یک راهکار مناسب باور دارند.
 
وی بیان کرد: اعتقاد داریم که کشور را نمی‌شود بدون بهره وری از تجربه دفاع مقدس و کار جهادی از بن بست‌های سخت بیرون برد. روش‌های کپی شده از شیوه‌های بیرونی هرگز نمی‌تواند ما را از فشارها در عرصه اقتصاد و نظام سلامت بیرون ببرد.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  ترور آبسرد، از کجا آب می‌خورَد؟
  بارندگی شدید در ۱۱ استان
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
  شبکه‌های تلویزیون چگونه HD شدند؟
  تغییر هندسه حرکت پارلمان در کارزار هسته‌ای
  این تحلیل‌ها دام است
 
پر بحث ترین ها
  بزرگترین دپوی دام‌های قاچاق در قشم لو رفت
  همه اظهارنظرها درباره تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس
  شمار شناورهای بنادر پهل و لافت کاهش یافت
  شناور شهید رودکی با حضور سردار سلامی به آب انداخته شد  
  واکنش تند اما پخته محسن رضایی به اتفاق بندرعباس  
  فرماندار بندرعباس: شهروندان تردد غیرضروری نداشته باشند
  پرداخت ۱۰۰ هزار تومان به ۳۰ میلیون نفر تا آخر سال/ همه کارت ملی همراه داشته باشند
  شهردار بندرعباس: استعفا نمی‌دهم اما عذرخواهی می‌کنم
  سپاه به وعده‌اش عمل کرد/ نام حاج قاسم محروم‌ترین نقطه ایران را به سوی آبادانی می‌برد
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار