صفحه اول    درباره ما    تماس    پیوندها  
شنبه، 15 آذر 1399 - 03:15   
  تازه ترین اخبار:  
آخرین عناوین
  ما را چه میشود؟!
  توزیع 1800 بسته معیشتی توسط موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها از ابتدای امسال در هرمزگان  
  فروش سیمان‌های تاریخ مصرف گذشته در هرمزگان/ کدامین بناها با این سیمان‌ها ساخته شده است؟
  تصادف اتوبوس بندرعباس به جاسک با شتر
  آمادگی کامل هرمزگان برای هجوم احتمالی ملخ‌ها
  «دنا» در آستانه پیوستن به ناوگان نیروی دریایی ارتش+عکس
  روایت معاون استاندار از اقدام اداره کل اطلاعات هرمزگان در جلوگیری از خروج 5700 راس دام زنده
  مقصر گرانی‌ها در کشور بانک مرکزی است
  یادداشت| انتقام هوشمندانه موجب بازدارندگی بالا خواهد بود
  آغاز برداشت پرتقال از باغات رودان
  ثبت ۳۱ وقف جدید در هرمزگان
  بیمه شدگان تامین اجتماعی بدون دفترچه هم می توانند به پزشک مراجعه کنند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42885صفحه نخست » اخبار مهمشنبه، 24 آبان 1399 - 12:25
از شنبه هفته آینده طرح محدودیت‌های کلی در سراسر کشور اجرایی می‌شود/ اعلام مقررات باتوجه به شرایط هر شهر
رئیس جمهور گفت: ما در هفته‌های جدید محدودیت‌های زیادی را ایجاد کردیم که هدف از آن این است که مردم لمس کنند شرایط، فوق العاده است و همه باید کمک کنند. ما باید سواد سلامت مردم را بالا ببریم.
  
به گزارش نگاه جنوب ایران نیوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: نزدیک ۹ ماه است با این معضل روبرو هستیم که متاسفانه با بروز موج جدید مشکلاتی ایجاد کرده است. 
 
وی ادامه داد: ما در هفته‌های جدید محدودیت‌های زیادی را ایجاد کردیم که هدف از آن این است که مردم لمس کنند شرایط فوق العاده است و همه باید کمک کنند. ما باید سواد سلامت مردم را بالا ببریم. مردم فکر می‌کنند باید تب شدید داشته باشند و یا فکر می‌کنند اگر مداوم سرفه کنند این بیماری سراغ آنان آمده است.
 
از شنبه هفته آینده طرح محدودیت‌های کلی در سراسر کشور اجرایی می‌شود/  اعلام مقررات باتوجه به شرایط هر شهر
 
روحانی بیان داشت: مردم باید اعتماد صد درصد به ستاد ملی کرونا و قرارگاه داشته باشند. این اعتماد هر چه کمتر شود به زیان ماست. عده ای که در داخل یا رسانه های خارجی مصاحبه می کنند و انتقادهای ناپخته را بیان می‌کنند باید بدانند هر چیزی که اعتماد مردم را به ستاد ملی کرونا، قرارگاه و وزارت بهداشت کاهش دهد به ضرر جامعه است. 
 
وی خاطر نشان کرد:  دولت و آنان که به دولت یاری می رسانند به الزامات پروتکل توجه کنند. وقتی پروتکلی اعلام می کنیم الزاماتی دارد .وقتی می‌گوییم ماسک بزنید، ماسک باید به وفور با قیمت کم در اختیار مردم باشد. البته هم اکنون برای تهیه ماسک مشکلی نیست، مشکل حل شده است. دولت الکترونیک باید لحظه به لحظه توسعه یابد . وزیر بهداشت می گوید روز برای ما مهم نیست ساعت مهم است. ما باید تا حد امکان همه کارها را به فضای دیجیتال و فضای مجازی ببریم تا مردم نیازمند نباشند به ادارات مراجعه کنند.
 
روحانی تصریح کرد: به محض این که اعتماد کم شود دقت مردم برای اجرای مصوبات کم می‌شود و اصل موضع هم همین است. همه باید توجه کنیم برای این که پروتکل‌ها اجرایی شود.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه باید پروتکل‌ها را رعایت کنند، اظهار داشت: دولت الکترونیک باید لحظه به لحظه توسعه پیدا کند. ما هرچیزی می‌توانیم را باید به فضای دیجیتال و مجازی ببریم. 
 
اگر مصوباتی را ابلاغ کنیم و اجرا نشود با اقلیتی که اجرا نکردند باید برخورد شود
 
روحانی تاکید کرد:باید تجهیزات و امکانات در اختیار نیروهای مسلح باشد که البته در اختیار است. خستگی برای کادر درمان ایجاد شده که نیروهای مسلح می توانند آن را کاهش دهند. همچنین تمام بیمارستان‌هایی که مربوط به وزارت بهداشت نیست باید همه به کار گرفته شوند. ما اگر مصوباتی را ابلاغ کنیم و اجرا نشود با اقلیتی که اجرا نکردند باید برخورد شود. اگر برخورد نشود، کل کار معطل می ماند. بیشترین مسئولیت در این باره با قرارگاه است.
 
وی با اشاره به اینکه این ویروس فعلا هست، اظهار داشت: اگر تردد و تجمع کم شود بسیاری از مسائل ما حل خواهد شد. در بسیاری از شهرها افزایش ابتلاها به خاطر تجمع غیرضرور و غیرقانونی است. یک تیم فوتبال پیروز شده، دلیلی بر تجمع نیست.. دو هفته بعد از هر حادثه تعداد مراجعه به بیمارستان ها زیاد شده و بعد از سه، چهار هفته مراجعه به آرامستان بیشتر می‌شود. 
 
در بسیاری از شهرها با تجمع مشکل ایجاد کرده است
 
رئیس جمهور گفت: در بسیاری از شهرها با تجمع مشکل ایجاد کرده است. در برخی روزها مشهد از تهران وضعش بدتر بود. مساله بیمار یابی بسیار مهم است. اینهایی که به این بیماری مبتلا می‌شوند حدود ۸۰ درصد اصلا علامت ندارند راه این است که تست تشخیصی را بالا ببریم. 
 
وی بیان داشت: در شهری مانند مشهد، اجتماعی درست می‌شود، رنگ و بوی مذهبی داشته ولی مجوز نداشته است. مشهد در روزهای گذشته در برخی از روزها از نظر آماری وضعیتش از تهران هم بدتر بود و از هر کسی می‌پرسیم می‌گویند مجوزی نداشتند. اصل تجمع و تردد که هر کدام ضروری نیست، باید کنار بگذاریم مورد توجه ما باشد. 
 
از شنبه هفته آینده طرح محدودیت‌های کلی در سراسر کشور اجرایی می‌شود
 
روحانی بیان داشت: برای جداسازی و قرنطینه باید فرد در جایی برود قرنطینه شود و مراقبت کنیم. ناچاریم محدودیت‌ها را افزایش دهیم. امروز تصمیمات کلی گرفتیم و محدودیت‌هایی را از شنبه آینده برای کل کشور در نظر گرفتیم. طرحی است که اساس آن تا پایان کرونا ادامه دارد. ما راهی جز از مراقبت از خود و خانواده و دوستان نزدیک خود نداریم.
 
وی اظهار داشت: در طرحی که کلیات آن تصویب شده و از اول آذر اجرایی می‌شود درسته که ظهور و بروز آن در تعطیلات برخی مشاغل و آموزش و جریمه ظهور و بروز پیدا می‌کند و با همه این تعطیلات مردم احساس کنند شرایط مهم است، اما واقعیت این است که یک هشدار برای مردم است.
 
رئیس جمهور اظهار داشت:  همه دنیا هم همین را عنوان می‌کنند و کشورهای مختلف هم با همین شرایط مواجه شده‌اند. متخصصین ما هم در کشور و وزارت بهداشت درمان هم می‌گویند که سرعت انتقال ویروس نسبت به اسفند سال گذشته و فروردین امسال ۹ برابر شده است.
 
روحانی بیان داشت: بنابر این شرایط متفاوت است و ما باید بیشتر مراعات کنیم مخصوصا آنهایی که راننده یک خودرویی در حمل و نقل عمومی هستند.خیلی مهم است که راننده سالم باشد اگر راننده‌ای در تاکسی‌ یا تاکسی‌های الکترونیکی خدای نکرده آلوده باشد، از صبح تا شب هر مسافری را که سوار می‌کند، به این ویروس مبتلا می‌شوند.این ویروس، ویروس اسفند و فروردین نیست و جهش یافته است. 
 
رئیس جمهور بیان داشت: : برخی از مردم فکر می‌کنند که گذشتیم و عبور کردیم ولی این ویروس، آن ویروسی نیست که از آن عبور کردیم. این ویروس جهش‌یافته است و سرعت انتقال آن و اذیت و آزار آن بیشتر است. 
 
وی خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله تست سریع که بیاید باید برنامه‌ریزی خاصی برای آنهایی که مردم بیشتر با آنها در رفت و آمد هستند، صورت بگیرد. خود بیمارستان‌ها، مطب‌ها، فروشگاه‌ها و جاهایی که مردم تردد بیشتری دارند باید بیشتر مورد مراعات قرار بگیرد تا از این مسئله عبور کنیم.
 
رئیس جمهور گفت: امروز چهارچوب یک طرح مهمی را به تصویب رساندیم که سخنگوی ستاد ملی مصوبات امروز و تصمیماتی را که در زمینه بیمه و مالیات گرفتیم را برای مردم توضیح می‌دهد.امیدواریم با کمک و یاری هم و مراعات پروتکل‌های بهداشتی همانطور که از دور اول سرافراز بیرون آمدیم- در دور اول همه دنیا گرفتار بودند ما هم گرفتار بودیم - از این دور که دور سخت‌تری هم هست، سرافراز عبور کنیم.
   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
پر بازدیدترین
  ما را چه میشود؟!
 
پر بحث ترین ها
  ما را چه میشود؟!
  320 کیلومتر فیبرنوری تا پایان دی‌ماه در بشاگرد و احمدی اجرا می‌شود
  رژه بزرگ ۱۰۰۰ شناور مردمی بسیج دریایی در تنگه هرمز+عکس
  فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۸۹۴ نفر رسید
  نازنین شیبانی: نخبگان با ارائه ایده و راهکار در طرح هرمزگان بدون کرونا مشارکت کنند
  ترور دانشمند هسته‌ای در آبسرد/ وزارت دفاع: معاون این وزارتخانه به شهادت رسید
  پیش‌بینی رشد 4.4 درصدی اقتصاد ایران
  خودرو ۳۰ درصد ارزان شد+لیست قیمت
  سه نکته درباره ترور دانشمند هسته‌ای
  آغاز فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو در 99.9.9
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© جنوب ایران 1391
info@jonoubiran.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار